Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 Si 97r.]STUKANIE tylko gdy jest mokro :/
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 09:54
[R200 1.4 Si 97r.]STUKANIE tylko gdy jest mokro :/
Autor Wiadomość
Dawidziuuu 




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań



  Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:05   [R200 1.4 Si 97r.]STUKANIE tylko gdy jest mokro :/

metaliczne stukanie wydobywa się z tyłu auta, taki metaliczny dźwięk, słychać go tylko jak jest mokro :/ Proszę o jakieś wskazówki co to możne być ?? :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:13   Re: [R200 1.4 Si 97r.]STUKANIE tylko gdy jest mokro :/

Dawidziuuu napisał/a:
metaliczne stukanie wydobywa się z tyłu auta, taki metaliczny dźwięk, słychać go tylko jak jest mokro :/ Proszę o jakieś wskazówki co to możne być ?? :(


A może troszkę więcej szczegółów...? np. że przy szybkiej czy wolnej jeździe, przy hamowaniu czy nie itp. itd. Z tego co napisałeś, trudno będzie komukolwiek coś wywnioskować, i w konsekwencji pomóc....
 
 
Dawidziuuu 




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 16:23   [R200 1.4 Si 97r.]STUKANIE tylko gdy jest mokro :/

Nie ma różnicy czy jadę szybko czy wolno.... Stuka jak hamuje i przyspieszam :/ zawieszenie na pewno odpada bo niedawno wymieniałem amortyzatory z tył i jak jest sucho to nic nie stuka :/ dźwięk ten przypomina antenę obijająca się o gałęzie.
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 17:47   

Popatrz jeszcze raz w tylne zawieszenie, oprócz amortyzatorów, jest tam jeszcze kilka gumek. Przy okazji zobacz też mocowanie wydechu.
 
 
Fido66 




Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: Wodzisław Śląski



Wysłany: Wto Sty 20, 2009 18:43   

witam,ja również zauważyłem te dziwne stukanie i co najlepsze tylko gdy jest mokro.u mnie jest to stukanie z tyłu z lewej strony i stuka raz jak wjadę na dziurę bądź jakąś nierówność a raz jak jadę po równej drodze więc nie ma jakiejś zależności.strasznie mnie dziwi te stukanie.
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:40   

Fido66 napisał/a:
witam,ja również zauważyłem te dziwne stukanie i co najlepsze tylko gdy jest mokro.u mnie jest to stukanie z tyłu z lewej strony i stuka raz jak wjadę na dziurę bądź jakąś nierówność a raz jak jadę po równej drodze więc nie ma jakiejś zależności.strasznie mnie dziwi te stukanie.


A może wahacz, sworznie... ??
 
 
yorker 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 00:04   

Dawidziuuu napisał/a:
metaliczne stukanie wydobywa się z tyłu auta, taki metaliczny dźwięk, słychać go tylko jak jest mokro

to również moja przypadłość, ale tylko gdy jest mokro jak trochę bardziej przeschnie cisza. Jak w kałużę znowu "stuki". ?? ?
_________________
POZDRAWIAM
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 00:07   

to jest przypadłosć R200 ;) ale co dokładnie "puka" to nie mam pojęcia ;) .... głośniej radio :P
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 08:17   

Dawidziuuu napisał/a:
zawieszenie na pewno odpada bo niedawno wymieniałem amortyzatory z tył ...

w nim właśnie musisz szukać przyczyny, zawieszenie to nie tylko amortyzatory :wink:
spróbuj obejrzeć np. gniazda sprężyn tylnych, sprawdź wszystkie metalowo-gumowe elementy ... zerknij również czy są odpowiednio umocowane linki hamulca ręcznego itp. itd. ... bez szukania pod autem się niestety nie obejdzie :cool:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 21, 2009 09:32   

Brt napisał/a:
to jest przypadłosć R200 ;) ale co dokładnie "puka" to nie mam pojęcia ;) .... głośniej radio :P


:hahaha: :ok:

Najbardziej sprawdzony sposób na wszelkie stukania i pukania .... :P
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 09:48   

A czasem te Roverki to nie sa benzynki ??
Bo jak tak to ja stawiam na to że to puka gorący katalizator.
Woda dostaje się na katalizator i robi puk puk bo jest rozgrzany.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 11:16   

to wyraźnie z tyłu dochodzi ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 21, 2009 11:20   

Brt napisał/a:
to jest przypadłosć R200 ;) ale co dokładnie "puka" to nie mam pojęcia ;) ....


ale takze w 400 dzieje sie to samo wiec nie ma co sie przejmowac:)
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 11:31   

problem tak stary jak model 200 :)

Puka "coś" w obszarze klapy bagażnika/zamka/zawiasów ja już nie mogłem wytrzymać i kiedyś wyjąłem teleskopy nawet... i przestało! Ale jak tu bez teleskopów uzywac bagaznika, szczególnie że raczej to nie jest ich wina tylko kwestia jakis naprężeń.
Aby na sto procent zdiagnozować że to tam właśnie puka, jak jest cicho, auto stoi wszystk wylączone, naciskamy zamknietą klapę bagażnika (dociskamy po prostu tylko z boku tak trochę) i wtedy to słychać.
 
 
 
Tomeek27 



Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Sro Sty 21, 2009 18:08   

Cześć. Również jestem posiadaczem roverka 416 i mam ten sam problem z dziwnymi odglosami spod samochodu kiedy pokonuje nierówności lub zakręty (nie dzieje sie to za każdym razem) dużo buszowałem po internecie, żeby się dowiedzieć co jes tego przyczyną. Napewno jest to przypadłość roverków, na stacji diagnostycznej wszystko jest ok, żadnych luzów czy innych usterek układu zawieszenia. Na jakims forum jeden z forumowiczów napisał, że pozbył się tej denerwującej usterki, opisał co jest tego przyczyną. Postaram się odnaleźć tą stronę i podać adres.Nie pamietam dokładnie o czym pisał, ale z tego co sobie przypominam to te odglosy spoodowane są brakiem smarowania na drążkach, które umieszczone są w jakieś gumie, coś w tym stylu. Jak znajdę jego opinie to ją wkleję lub podam stronę.

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 19:58 ]
Roverki.pl - Techniczny FAQ. Cyt. "Wg jednego z użytkowników dźwięk ten wydają drążki stabilizacyjne przekręcające się w gumowych elementach mocujących je do podwozia. Aby pozbyć się "problemu" należy odkręcić obejmy mocujące, przesunąć je nieznacznie w bok i posmarować drążki smarem grafitowym w miejscu, gdzie przylegała guma. "Jest trochę dłubaniny, ale błoga cisza przy pokonywaniu poprzecznych nierówności wynagradza to z nawiązką - zwłaszcza tym, którym bardzo to zgrzytanie przeszkadza".

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 19:58 ]
Roverki.pl - Techniczny FAQ. Cyt. "Wg jednego z użytkowników dźwięk ten wydają drążki stabilizacyjne przekręcające się w gumowych elementach mocujących je do podwozia. Aby pozbyć się "problemu" należy odkręcić obejmy mocujące, przesunąć je nieznacznie w bok i posmarować drążki smarem grafitowym w miejscu, gdzie przylegała guma. "Jest trochę dłubaniny, ale błoga cisza przy pokonywaniu poprzecznych nierówności wynagradza to z nawiązką - zwłaszcza tym, którym bardzo to zgrzytanie przeszkadza".

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 19:59 ]
Roverki.pl - Techniczny FAQ. Cyt. "Wg jednego z użytkowników dźwięk ten wydają drążki stabilizacyjne przekręcające się w gumowych elementach mocujących je do podwozia. Aby pozbyć się "problemu" należy odkręcić obejmy mocujące, przesunąć je nieznacznie w bok i posmarować drążki smarem grafitowym w miejscu, gdzie przylegała guma. "Jest trochę dłubaniny, ale błoga cisza przy pokonywaniu poprzecznych nierówności wynagradza to z nawiązką - zwłaszcza tym, którym bardzo to zgrzytanie przeszkadza".

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 19:59 ]
Roverki.pl - Techniczny FAQ. Cyt. "Wg jednego z użytkowników dźwięk ten wydają drążki stabilizacyjne przekręcające się w gumowych elementach mocujących je do podwozia. Aby pozbyć się "problemu" należy odkręcić obejmy mocujące, przesunąć je nieznacznie w bok i posmarować drążki smarem grafitowym w miejscu, gdzie przylegała guma. "Jest trochę dłubaniny, ale błoga cisza przy pokonywaniu poprzecznych nierówności wynagradza to z nawiązką - zwłaszcza tym, którym bardzo to zgrzytanie przeszkadza".
 
 
Raju 



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 16:08   

mam bezyne i tez pojawiaja sie stuki ale katalizator odpada bo odpalilem dzis zimnego i bylo mokro momentalie zaczelo cos stukac pukac wiec katalizator odpada.

Strasznie ciężko to zdiagnozowac raz puka z tyłu raz z boku u mnie z 2 stron nie wiem co to moze byc? geralnie sie tym nie przejmuje ale troche to irytujace ale poprostu trza przywyknac

bo takie sa ROVERki maja w sobie cos z włoskich aut :D

a i przydala by sie jakas diagnoza
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R214 8v] Stukanie w tylnym zawieszeniu jak jest mokro
BayHarborButche Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Maj 22, 2010 11:40
leszczu
Brak nowych postów [R214i 8V 97] Pukanie z tyłu auta- tylko jak jest mokro
strala1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Mar 04, 2009 23:33
ash
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98r] Dławi się gdy jest mokro
T-K Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Lis 02, 2007 17:06
thef
Brak nowych postów [R200] Co to jest????? stukanie w zawieszeniu
pisklak46 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Cze 16, 2011 22:50
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink