Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] dywaniki welurowe i gumowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] dywaniki welurowe i gumowe
Autor Wiadomość
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 00:09   [R200] dywaniki welurowe i gumowe

Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy oryginalnych roverkowych dywaników mógłby tu wrzucić fotkę jak wyglądają całe dywaniki od Tomiego? Na stronie niestety jest tylko zdjęcie gumowego logo na welurach, a gumowe (rozumiem, że do R200 trzeba dać te ze znaczkiem MG?) - nie mają fotki wcale. Zastanawiam się nad zakupem i waham się, które wybrać. Jak się je mocuje? Czy to mocowanie jest trwałe? Czy gumowe też mają jakieś mocowania? Jeśli już gdzieś był taki temat (ależ szukałam - a jakże!) to proszę mnie zbluzgać i litościwie wkleić linka.... :błagam:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 13, 2009 00:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 08:39   

;) ja ostatnio kupiłem od Tomiego ;)
jeszcze leżą w bagażniku bo muszę najpierw posprzątać w aucie i dopiero je położę.
Ja kupiłem te jasne Smokestone, mocowania są na takie wkręty. W dywaniku kierowcy są takie specjalne otwory montażowe.
Postaram się wrzucić zdjęcia do przerwy w pracy - tak do 12:30 ;)
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 08:58   

pietro, dzięki! Właśnie zastanawiam się, które wybrać: gumowe czy welurowe, a jeśli welurowe to czy te w kolorze Smokestone czy Ash Grey? Mam czarne plastiki, czarne fotele, auto jest w kolorze antracyt, więc chyba te ciemniejsze, ale przed decyzją chciałabym zobaczyć jak się prezentują jedne i drugie. Czekam z niecierpliwością! :tuptup: ;)))

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 09:07 ]
Oczywiście zapraszam również posiadaczy innych oryginalnych dywaników! Pokażcie co macie.... :grin:
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:21   

namiko, welurowe na lato gumowe na zimę ja tak mam ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:24   

Tak zamierzam, ale muszę najpierw zobaczyć jak wyglądają te gumowe w aucie. No i wrażenia z użytkowania - czy latają po podłodze, zwijają się itp.?
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:31   

obiecane zdjęcie
U mnie jest welur taki w "esy floresy" podchodzący właśnie pod podobny kolor jak dywaniki.
U Ciebie w ciemnym aucie chyba by się bardziej te Ash grey sprawdziły.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:34   

pietro, no całkiem całkiem! A to logo jest na każdym dywaniku czy tylko na dywaniku kierowcy?

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 09:36 ]
A powiedz w co się wkręca te wkręty? Są w podłodze jakieś specjalne otwory czy to się trzyma po prostu tylko wkręcone w wykładzinę, w której trzeba zrobić dziurki?
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:40   

Po organoleptycznych oględzinach zauważyłem, że tylko na dywaniku kierowcy jest mocowanie i logo.
U siebie nie znalazłem żadnych "dedykowanych" otworów więc będę próbował najpierw bez mocowania. Pod spodem mają taką strukturę, które nie powinna pozwalać na przesuwanie się ich.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:48   

Dzięki pietro. :smile:
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:49   

namiko napisał/a:
pietro, dzięki! Właśnie zastanawiam się, które wybrać: gumowe czy welurowe, a jeśli welurowe to czy te w kolorze Smokestone czy Ash Grey? Mam czarne plastiki, czarne fotele, auto jest w kolorze antracyt, więc chyba te ciemniejsze, ale przed decyzją chciałabym zobaczyć jak się prezentują jedne i drugie. Czekam z niecierpliwością! :tuptup: ;)))


Też myślę nad kolorem... mam ten sam kolor auta (środka zresztą też hehe) i się zastanawiam czy smokestone nie będą za jasne i trochę z :dupa: . Znowu te ciemne po 1 cienko widać na zdjęciu, po 2 są dość drogie.... prawdę mówiąc zaczynam myśleć nad jakimiś nieoryginalnymi, może każę sobie na nich wyhaftować zouza zamiast rover :hahaha:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:54   

Widziałam kiedyś cudo na niemieckim ebay'u i odpuściłam. Czarne welury z dużym jasnym logo na środku. Ktoś takie ma, bo widziałam fotki na stronie klubowej. Kosztowały z przesyłką jakieś 250 zł. Drogo, ale po czasie żałuję swojego skąpstwa.... Były bezkonkurencyjne. Tylko nie wiem jak z dopasowaniem i mocowaniem.

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 10:57 ]
Wiesz zouza, dlatego zastanawiam się nad gumowymi. Brzydkie nie są. Chciałabym je tylko zobaczyć w aucie.
Wstyd się przyznać, ale miałam też inne kosmate myśli. O tych z blachy ryflowanej. Ale z prawdziwej blachy. Obawiam się jednak, że to byłoby przegięcie....
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 11:36   

namiko napisał/a:
Dzięki pietro. :smile:

Drobnostka :)
co do tych droższych, myślę że są warte ceny. Rozmawiałem o dywanikach z Tomim przed kupnem i mówił, że są bardzo porządnie zrobione, należą do produktów klasy Premium.
Ja mam jasny lakier i wnętrze takie jak na zdjęciu więc u mnie pasują, ale czy do ciemnego będą pasować ciężko powiedzieć. Chciałabyś kupić gumowe dywaniki na cały rok? nie wiem jak się będą spisywać jak słońce przygrzeje, w aucie się zrobi z 50oC i otwierając drzwi poczujesz zapach gumowców :)
nie wiem, nie miałem gumowych, ale obawiam się właśnie o zachowywanie się ich jak będzie gorąco
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 12:00   

Cytat:
otwierając drzwi poczujesz zapach gumowców :)

?? ? Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Nie mam klimy to zapewne od razu będę otwierać dach to się wywietrzy. Myślę też, że smrodek zależy od gumy. Te u Tomiego również nie są tanie (komplet jakieś 170 zł) więc chyba nie jest to najpodlejszy gatunek gumy. Ale zgadzam się z teorią, że welurowe dodają wnętrzu smaczku i robi się przytulniej.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 12:06   

namiko napisał/a:
Ale zgadzam się z teorią, że welurowe dodają wnętrzu smaczku i robi się przytulniej.

:ok: :] używam welurków z musu obecnie też zimą (ktoś się nie bał i ... gumiaczki ;) ) i dają radę ;) troche sie przybrudziły w porównaniu ze stanem z jesieni, ale jedno pranie wiosną i będą ok :) A co do wygladu w porównaniu z gumowcami to ... o niebo ładniej :) Ja bym najchętniej kupił nowy tylko dla kierowcy (jest najbardziej zniszczony) ale jakoś nie ma czasu się za taką opcją rozejrzeć :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 12:10   

Brt, ale masz te od Tomiego?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 12:14   

nie .... od Pitera :mrg: (dla wyjaśnienia .. dostałem w spadku po ex214 ;) ) a skąd Piter miał to nie wiem. Sądząc po fotkach, to jakosć jest niższa niż tych od Tomiego ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 12:24   

Cytat:
nie .... od Pitera :mrg:

:roll: Bosze... Ktoś komuś coś wykręca, coś wyciąga, coś dostaje w spadku.... Prawdziwa Rodzina. :rotfl3:
Dobra, czekam na te fotki... Może ktoś coś wklei.

[ Dodano: Sob Mar 14, 2009 22:25 ]
Czy nikt nie ma czarnych welurów ani gumowych od Tomiego, żeby dać choć jedną marniutką fotkę? :/
Albo chociaż może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy powyższych powie mi czy mają wycięcia na nierówności podłogi przy fotelach? I czy gumowe mają jakieś mocowania do podłogi? Wysłałam kiedyś mail z tymi pytaniami do Tomiego, ale niestety nie dostałam odpowiedzi (pewnie poszło w spam :razz: ). Więc pozostaje mi tylko forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Dywaniki gumowe
kalisz Tuning wizualny 7 Sob Lis 08, 2008 01:35
marcin8c
Brak nowych postów [R200]Dywaniki gumowe
xtek Tuning wizualny 4 Wto Kwi 14, 2009 19:44
camaro17
Brak nowych postów [R 620 si 94] Dywaniki welurowe
KRYS Tuning wizualny 9 Pią Wrz 26, 2008 18:45
Tomaszi
Brak nowych postów [R 75] Dywaniki welurowe
apples Tuning wizualny 45 Pią Sie 20, 2010 22:48
Gość
Brak nowych postów [620 Ti] Dywaniki Gumowe
BorysOpole Tuning wizualny 7 Nie Lut 06, 2011 23:38
BorysOpole



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink