Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Świece zapłonowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Świece zapłonowe

pomocy!!! czy koniecznie NGK???
Autor Wiadomość
dasiem 



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:07   [R45] Świece zapłonowe
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

pomocy - jakie świece? czy koniecznie muszą być zalecane orginalne NGKPFR6N11. Przeraża mnie wydatek 240 zł.
PS. Czy zużyte świece w aucie z instalacją LPG mogą być przyczyną szarpania, gaśnięcia?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Mar 15, 2011 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:23   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

Nie muszą być NGK ,ja mam Championa i wszystko ładnie chodzi. Odnośnie drugiego pytania zużyte świece mogą powodować szarpanie silnika (efekt nasila się zwłaszcza przy zasilaniu LPG). Na twoim miejscu wymienił bym świece i przewody zapłonowe jak stare oraz przejrzał elementy ukł. zapłonowego (kopułkę rozdzielczą oraz palec) i ewentualnie przeczyścił.
 
 
dasiem 



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:30   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

dzięki wielkie - mógłbyś mi podać symbol świec. Czy na pewno nadają się do lpg? Jaką mają szczelinę?

buja4 napisał/a:
Nie muszą być NGK ,ja mam Championa i wszystko ładnie chodzi. Odnośnie drugiego pytania zużyte świece mogą powodować szarpanie silnika (efekt nasila się zwłaszcza przy zasilaniu LPG). Na twoim miejscu wymienił bym świece i przewody zapłonowe jak stare oraz przejrzał elementy ukł. zapłonowego (kopułkę rozdzielczą oraz palec) i ewentualnie przeczyścił.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:33   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

dasiem napisał/a:
pomocy - jakie świece? czy koniecznie muszą być zalecane orginalne NGKPFR6N11. Przeraża mnie wydatek 240 zł.
PS. Czy zużyte świece w aucie z instalacją LPG mogą być przyczyną szarpania, gaśnięcia?


skad ty masz takie ceny ?? ?
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)
a jak masz swiece zuzyte to niesttey szybciej to si objawi na LPG niz na Pb czyli w takim wypadku szarpaniem auta :(
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:39   

BoloSr napisał/a:
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)

tak samo i olej silnikowy do LPG :lol:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:41   

szosownik napisał/a:
BoloSr napisał/a:
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)

tak samo i olej silnikowy do LPG :lol:


no dokladnie wiec jak widze ze ktos szuka oleju i swiec oraz kabli do LPG to mnie skreca :roll:
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:47   

dasiem , możesz kupić np. platynowe Briski. Cena ok. 20zł/szt. Do R45 modelu będzie to DR15YPP-1.

Wymiana świec (platynowych) to wydatek raz na 90-100 tys. km. Ja mam zwykłe Iskry po 36zł za komplet i też nie narzekam.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:12   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

dasiem napisał/a:
dzięki wielkie - mógłbyś mi podać symbol świec. Czy na pewno nadają się do lpg? Jaką mają szczelinę?

buja4 napisał/a:
Nie muszą być NGK ,ja mam Championa i wszystko ładnie chodzi. Odnośnie drugiego pytania zużyte świece mogą powodować szarpanie silnika (efekt nasila się zwłaszcza przy zasilaniu LPG). Na twoim miejscu wymienił bym świece i przewody zapłonowe jak stare oraz przejrzał elementy ukł. zapłonowego (kopułkę rozdzielczą oraz palec) i ewentualnie przeczyścił.

ja mam championa RC9YCC kupiłem w focie i jak narazie nie narzekam
 
 
dasiem 



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:17   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

BoloSr napisał/a:
dasiem napisał/a:
pomocy - jakie świece? czy koniecznie muszą być zalecane orginalne NGKPFR6N11. Przeraża mnie wydatek 240 zł.
PS. Czy zużyte świece w aucie z instalacją LPG mogą być przyczyną szarpania, gaśnięcia?


skad ty masz takie ceny ?? ?
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)
a jak masz swiece zuzyte to niesttey szybciej to si objawi na LPG niz na Pb czyli w takim wypadku szarpaniem auta :(


ceny z internetu - najtaniej 55 zł/szt. jak macie linki do tańszych to podajcie proszę. właśnie na lpg bardziej mi szarpie niż na pb.....
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:19   

dasiem napisał/a:
Przeraża mnie wydatek 240 zł.

ceny z kosmosu. ja za żarowe dałem 160 zeta ,a wracając do tematu zrób jak piszą panowie powyżej- zmień świece i powinno być ok.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:20   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

dasiem napisał/a:
BoloSr napisał/a:
dasiem napisał/a:
pomocy - jakie świece? czy koniecznie muszą być zalecane orginalne NGKPFR6N11. Przeraża mnie wydatek 240 zł.
PS. Czy zużyte świece w aucie z instalacją LPG mogą być przyczyną szarpania, gaśnięcia?


skad ty masz takie ceny ?? ?
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)
a jak masz swiece zuzyte to niesttey szybciej to si objawi na LPG niz na Pb czyli w takim wypadku szarpaniem auta :(


ceny z internetu - najtaniej 55 zł/szt. jak macie linki do tańszych to podajcie proszę. właśnie na lpg bardziej mi szarpie niż na pb.....


tu masz oryginaly http://www.tomateam.pl/sk...al=silnik&c=963 a jak chesz taniej to znajdziesz tak jak tu zostalo juz powiedziane a NGK wcale az tak nie sa rewelacyjne :mrgreen:
 
 
dasiem 



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:21   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

BoloSr napisał/a:
dasiem napisał/a:
pomocy - jakie świece? czy koniecznie muszą być zalecane orginalne NGKPFR6N11. Przeraża mnie wydatek 240 zł.
PS. Czy zużyte świece w aucie z instalacją LPG mogą być przyczyną szarpania, gaśnięcia?


skad ty masz takie ceny ?? ?
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)
a jak masz swiece zuzyte to niesttey szybciej to si objawi na LPG niz na Pb czyli w takim wypadku szarpaniem auta :(

dzięki. właśnie mi bardziej szarpie na lpg niż na pb. czy nie ma związku rozmiar szczeliny przy lpg? podajcie jak macie adresy sklepów z tańszymi NGK - ja nic nie znalazłem poniżej 55zł/szt

[ Dodano: Wto Mar 24, 2009 11:22 ]
BoloSr napisał/a:
szosownik napisał/a:
BoloSr napisał/a:
a po drugie nie mam czegos takiego jak świece do LPG to tylko chwyt marekingowy :)

tak samo i olej silnikowy do LPG :lol:


no dokladnie wiec jak widze ze ktos szuka oleju i swiec oraz kabli do LPG to mnie skreca :roll:

chłopaki, nie niszczcie mnie.... słyszałem tylko że w lpg powinna być mniejsza szczelina
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:28   

dasiem napisał/a:
chłopaki, nie niszczcie mnie.... słyszałem tylko że w lpg powinna być mniejsza szczelina

nikt Cię nie niszczy- Oni chcą Cię uświadomić że nie jest tak jak myślisz :wink:
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 11:32   Re: [r45] 2000 1,8 lpg

te leppsze swiece platynow potrafi niestety kosztowac w koncu je sie wymienia co 100 tys km a nie co 20-40 jak w innych wypadkach wiec za to sie placi i tyle moge ci powiedziec ze umnie Denso kosztuje 60 zeta sztuka ale producent podaje ze wymienia sie je co 120-150 tys :)
a jak juz musisz wymienic i niechesz duzo wydac zapodaj Briski i bedzie dobrze i tanio ale napewno nei kombinuj z ta przerwa bo to poc na wode :)
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 12:55   [R45 1,4 16V, 2001r]

Witam,
Zalecane na forum do silników serii K to świece NGK, typ:
http://moto.allegro.pl/it...r_28_bkr6e.html
Ja mam w swoim aucie świece BERU, z takimi auto kupiłem. Obecnie mają przebieg ok. 25tys.km, wyglądają extra i sprawują się bdb:
http://www.eurocar-sklep....uxf79-p-40.html
Z zakupem świec, to przyznam, że nie widzę problemu. Mieszkam w małem mieście, poszedłem zapytać o powyższe świece do AutoCentrum; pierwsze mają od ręki, drugie mogą być na drugi dzień, w cenach podobnych jak wyżej, :wink: pozdr....
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 13:14   Re: [R45 1,4 16V, 2001r]

Stacho napisał/a:
Witam,
Zalecane na forum do silników serii K to świece NGK, typ:
http://moto.allegro.pl/it...r_28_bkr6e.html
Ja mam w swoim aucie świece BERU, z takimi auto kupiłem. Obecnie mają przebieg ok. 25tys.km, wyglądają extra i sprawują się bdb:
http://www.eurocar-sklep....uxf79-p-40.html
Z zakupem świec, to przyznam, że nie widzę problemu. Mieszkam w małem mieście, poszedłem zapytać o powyższe świece do AutoCentrum; pierwsze mają od ręki, drugie mogą być na drugi dzień, w cenach podobnych jak wyżej, :wink: pozdr....


ale cos mi te swiece nie pasuja do K seri chyba ze to nie do wszystkich K seri :bezradny:
 
 
Lapa 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 53
Skąd: Berlin



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 13:44   

ja kupilem NGK za 42zl koles mowil ze sa do gazu i roznia sie od mojich poprzednich swiec tzn odstep jest mniejszy od zwyklych na benzyne
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 19:18   

Lapa napisał/a:
ja kupilem NGK za 42zl koles mowil ze sa do gazu i roznia sie od mojich poprzednich swiec tzn odstep jest mniejszy od zwyklych na benzyne


Ja mam w moim leciwym poldoroverze świeczki zwykłe NGK. Zmieniłem je we wrześniu 2005 roku i do dzisiaj przekulałem na nich 84 kkm. W zeszły weekend wykręciłem je z nudów i ciekawości. Nie było z czego czyścić, piękne, suchutkie, czyściutkie, nawet w studzience środkowej elektrody nie było niczego do wyskrobywania. Wkręciłem je ponownie, nawet nie zamieniałem miejscami. Do magicznych 100 kkm przelecą bezproblemowo, zostało im do tego święta zaledwie 16 kkm, czyli jeszcze w tym roku.

A z przerwą elektrody nie ma problemu - reguluje się ją bardzo prosto. Ja robię tak - wkładam między nie pilniczek do paznokci (ma dokładnie 1mm) i stukam świecą o coś twardego. I tak jest już po "regulacji". Nie ma się tu nad czym rozwodzić.
Silnik oczywiście ma gaz, na świecach i elementach komory spalania nie ma jakichkolwiek nalotu nagaru (węgiel). Olejek Lotos syntetyk 5W40. Silnik przebieg 160 kkm w tym na gazie od 68 kkm. Przewody zapłonowe najtańsze, Janmory, kopułka, palec, cewka stare, cewka oryginał, kopułka zmieniona na używaną dwa lata temu. Zapłon granitowy.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 08:52   [R45 1,4 16V, 2001r]

BoloSr napisał:
"ale cos mi te swiece nie pasuja do K seri chyba ze to nie do wszystkich K seri"

to użyj "Szukaj", a znajdziesz, że do rowerów jw. należy stosować świece NGK V-line 28 (BKR6E),

Jeżeli chcesz mieć świece extra do LPG, to możesz kupić ISKRY SFE-65 PRS Gaz
http://moto.allegro.pl/it...do_lpg_cng.html
takie zalecane są do PoldRovera (silnik 1.4)

Jeśli chodzi o BERU w moim aucie, to przyznam, że jeszcze dokładnie nie sprawdziłem czy są zamienne z w/w NGK (chodzi o ciepłotę świec), ale takie były, auto dobrze śmiga, więc na razie ich nie zmieniam :wink: pozdr...
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 25, 2009 08:55   Re: [R45 1,4 16V, 2001r]

Stacho napisał/a:
BoloSr napisał:
"ale cos mi te swiece nie pasuja do K seri chyba ze to nie do wszystkich K seri"

to użyj "Szukaj", a znajdziesz, że do rowerów jw. należy stosować świece NGK V-line 28 (BKR6E),

Jeżeli chcesz mieć świece extra do LPG, to możesz kupić ISKRY SFE-65 PRS Gaz
http://moto.allegro.pl/it...do_lpg_cng.html
takie zalecane są do PoldRovera (silnik 1.4)

Jeśli chodzi o BERU w moim aucie, to przyznam, że jeszcze dokładnie nie sprawdziłem czy są zamienne z w/w NGK (chodzi o ciepłotę świec), ale takie były, auto dobrze śmiga, więc na razie ich nie zmieniam :wink: pozdr...




z tymi nr to jakos dziwnie jest bo wedlug katalogu NGK Vline 28 wystepuje do starszych modeli a do nowszysch inne sa nie wiem czym sie one roznia i dlatego sie pytam moze sa one zamienne ?? ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 45] Świece zapłonowe
Brabciu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Kwi 27, 2016 13:55
sknerko
Brak nowych postów [R400] LPG, a świece zapłonowe
k3master Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Lut 08, 2008 15:17
k3master
Brak nowych postów [R420] Świece zapłonowe
GG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Lis 02, 2007 22:17
przemo285
Brak nowych postów [MG ZS] Ile kabli i jakie świece zapłonowe
BoloSr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Wto Lis 25, 2008 14:48
Gość
Brak nowych postów [R416] Jakie świece zapłonowe?
tomi78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Cze 10, 2008 16:20
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink