Forum Klubu ROVERki.pl :: [Prawo cywilne] Prawa konsumenta przy reklamacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Prawo cywilne] Prawa konsumenta przy reklamacji
Autor Wiadomość
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:28   [Prawo cywilne] Prawa konsumenta przy reklamacji

Sprawa wygląda nstępująco.
Zakupiłem w sklepie meblowym sofe rozkładaną. Ponieważ kolor poduszek nam się nie podobał pomyśleliśmy że sobie zamówimy po prostu cały komplet (sofa+poduszki jakie my chcemy) ale na pytanie ile się czeka na realizacje zamówienia(czyli sklep zamawia fabryka mebli realizuje) odpowiedzieli mi że ok 8tygodni (wow) no to jednak stwierdziliśmy że te poduszki nam się podobają i weźmiemy tak jak jest (przecież zawsze można kupić poduszki na allegro czy coś ;) ) Sofę taką mieli tylko jedną (bo to była nowość 2009) więc wzieliśmy ja z ekspozycji.
Wpłata zaliczki, umówienie się na transport. Potem 2 dni później zapłata reszty i czekamy na transport.
W umówionym dniu przywieźli sofę (była rozkręcona - tzn jedna częśc była rozkręcona) i sobie pojechali. zaczeliśmy ją skręcać. I co się okazało? W fabryce mebli źle wywiercili otwory pod zawias i de facto sofa może spełniać tylko jedną funkce: siedzącą. o spaniu na niej nie ma co marzyć.
Oczywiście będziemy to reklamować ale teraz powstaje pytanie. Ponieważ chcemy żeby jej nam nie zamierali(bo zawsze można do czasu dostarczenia nowej sofy posiedzieć na czymś) tylko zrobić na tej zasadzie że my zgłaszamy reklamacje oni zamawiają nową sofe. Nowa sofa przyjeżdża transport ze sklepu nam ją przywozi i zabiera starą.
Chciałem się dowiedzieć od Was (bo może wiecie albo mieliście podobą sytuacje) czy mam do tego prawo jako konsument - w senscie do tego żeby nie oddawać od razu sofy tylko wymienić ją dopiero po dostarczeniu nowej?
No i drugie pytanie: Czy czas realizacji reklamacji musi być taki sam jakbyśmy wcześniej sobie zamówili sofę? Czyli te 8 tygodni? Nie jest to tak że muszą to zrobić wcześniej?
Pytam się Was moi drodzy ponieważ gdy będę jechał do tego sklepu muszę wiedzieć jakie mam prawa i jak mam z nimi gadać.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 12:05   

Tak na szybko.
Odpowiedzi na wszystkie pytania w ustawie z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
xROnx napisał/a:
Czy czas realizacji reklamacji musi być taki sam jakbyśmy wcześniej sobie zamówili sofę? Czyli te 8 tygodni? Nie jest to tak że muszą to zrobić wcześniej?

Art. 8 ust. 4. zdanie ostatnie. Przy określaniu czasu naprawy lub wymiany towaru uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.
Czyli jeśli fabryka robi na zamówienie, którego realizacja trwa 8 tygodni, to znaczy, że nie da się wcześniej i koniec.
xROnx napisał/a:
Ponieważ chcemy żeby jej nam nie zamierali(bo zawsze można do czasu dostarczenia nowej sofy posiedzieć na czymś) tylko zrobić na tej zasadzie że my zgłaszamy reklamacje oni zamawiają nową sofe. Nowa sofa przyjeżdża transport ze sklepu nam ją przywozi i zabiera starą.

Po zgłoszeniu reklamacji sklep powinien zabrać sofę w celu przebadania rzeczy ;) I niezwłocznie (czyli w 8 tygodni) dostarczyć Ci nową. W przeciwnym wypadku sklep powinien obciążyć Cię kosztami zużycia sofy przez ośmiotygodniową eksploatację.
Najbezpieczniej będzie w Twoim wypadku odstąpić od umowy (art. 8 ust. 4) i zawrzeć nową umowę. Dzięki temu nie będziesz siedział na źle wyprodukowanej sofie, w której jeszcze coś może "wyjść" przy okazji, i potem tłumaczyć się, że z taką wadą sofę kupiłeś.
Rozumiem Twoją wygodę, ale można uniknąć zamieszania i nieprzyjemności oddając tę sofę i zamawiając nową.
_________________
It's all right...
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 20:34   

wild_weasel napisał/a:
Czyli jeśli fabryka robi na zamówienie, którego realizacja trwa 8 tygodni, to znaczy, że nie da się wcześniej i koniec.

aha rozumiem.
Tzn tak powiem bo moze nie dokonca napisalem wszystko co mi powiedzieli odnośnie realizacji zamówienia. W sklepie powiedzieli ok 8 tygodni ponieważ fabryce (czy tam sklepowi, nie w nikam w to komu) nie opłaca się wysyłać jednej sofy i po prostu czekają aż się im zamówienia uzbierają.
wild_weasel napisał/a:
Po zgłoszeniu reklamacji sklep powinien zabrać sofę w celu przebadania rzeczy

no tak. jesli tak piszą to trudno. ewentualnie można się próbować dogadać ze sklepem żeby nie jeździli 2x do mnie tylko 1x zabierając starą sofe i dając nowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Prawo konsumenta] Kupiony używany silnik, niestety uszkodzo
oizo64 Prawo i ubezpieczenia 18 Pią Sty 08, 2010 23:42
Gość
Brak nowych postów [Prawo cywilne] rozwód
zouza Prawo i ubezpieczenia 6 Pon Maj 24, 2010 11:42
zouza
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Problem z Reklamacją
bula21 Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Lis 02, 2010 14:27
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink