Forum Klubu ROVERki.pl :: [Inne] Rejestracja pojazdu inwalidzkiego przez nie-inwalidę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Inne] Rejestracja pojazdu inwalidzkiego przez nie-inwalidę
Autor Wiadomość
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 17:07   [Inne] Rejestracja pojazdu inwalidzkiego przez nie-inwalidę

Mam okazję kupić Trabanta z "Hycomatem" czyli wersja oryginalnie dla inwalidy. Ja nie mam grupy inwalidzkiej. Czy mogę go kupić i zarejestrować na siebie jako auto inwalidzkie czy muszę demontować całość i rejestrować jako auto zwykłe? Jak to załatwić? A może nie trzeba demontować żeby rejestrwać jako auto zwykłe? Ja chciałbym aby został inwalidzki i niczego nei demontować - da się?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 17:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 20:28   

Hej.
A Próbowałeś podpytać w Urzędzie Komunikacji :?:
To by była najlepsza opcja :razz:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 21:17   

No zgadza się, ale dorwałem ogłoszenie wczoraj wieczorem - urzędy dopiero w poniedziałek czynne, a dobrze byłoby zaklepać auto... No nic, widocznie nikt z czymś takim nie miał do czynienia. :bezradny:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 21:31   

chodzi o zaswiadczenie o inwalidztwie osoby na ktora sie rejestruje samochod, a nie o to czy sam samochod jest do tego przystosowany czy nie.
_________________
O_o
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 22:23   

Tzn, że bez problemu zarejestruję go na siebie? Teraz jest zarejestrowany jako "pojazd inwalidzki". Rozumiem, że straci to miano?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 22:29   

Mayson napisał/a:
Rozumiem, że straci to miano?

Z tego wynika że nie straci :wink:
Bo miano inwalidy nosi człowiek a nie autko :razz:
Albo źle rozumuję :hmm:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 22:41   

boss.007 napisał/a:

Z tego wynika że nie straci :wink:
Bo miano inwalidy nosi człowiek a nie autko :razz:
Albo źle rozumuję :hmm:


Straci miano auta inwalidy, zostanie zarejestrowany na osobę w pełni sprawną, stanie się zwykłym pojazdem drogowym.

To troszkę tak samo, jak z autkami z lewarkiem zmiany biegów koło kierownicy. Można by się nawet pokusić o porównanie Hycomat-a z samochodem z automatyczną skrzynią biegów... - zasada działania podobna co do zasady :D .

A.... i z góry uprzedzam, auto inwalidzkie, zostało u mnie w rodzinie zarejestrowane na osobę w pełni sprawna. (auto z systemem Hycomat - bez przeróbek).
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 22:54   

fearless napisał/a:
stanie się zwykłym pojazdem drogowym.

No to źle rozumowałem :razz:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
szamanpl 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 83
Skąd: j-w



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 07:33   

O ile dobrze pamiętam to w hycomacie pedał sprzęgła jest podczepiony do góry,wystarczy go opuścić i skrzynia staje się manualna,ale to było tak dawno temu :?:
_________________
sprzedany
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 10:26   

Hycomat - Trabant 601S:
inż. Krzystof Zalewski
"Urządzenie HYCOMAT służy do samoczynnego wyłączania sprzęgła podczas manipulowania dźwignią zmiany biegów i do sterowania mechanizmu wyłączającego w zależności od obrotów silnika. Prowadzenie takiego samochodu wyposażonego w HYCOMAT jest jest możliwe również przez Osoby Niepełnosprawne, które nie mogą używać lewej nogi, bowiem sterowanie sprzęgłem nie wymaga naciskania pedału sprzęgła (w sporadycznych przypadkach możliwe jest korzystanie z pedału po wyłączeniu jego blokady). Urządzenie składa się z dwóch zasadniczych elementów:
- pompy hydraulicznej
- zaworu sterującego i prostej instalacji elektrycznej
Olej pompowany ze zbiornika przepływa do zaworu sterującego i poprzez zawór ograniczający maksymalne ciśnienie powraca do zbiornika. Poprzez zawór sterujący w obwód hydrauliczny włączany jest siłownik sprzęgła. Podczas normalnej pracy urządzenia zawór łączy siłownik z obwodem pompy. Przy silniku przacującym na wolnych obrotach (napędza on również pompę) ciśnienie oleju jest zbyt małe aby pokonać opór sprężyny wyłączającej i sprzęgło pozostaje wyłączone. Wzrostowi obrotów silnika towarzyszy wzrost ciśnienia oleju i siłownik odciąga dźwignię włączając sprzęgło. Spadek obrotów silnika powoduje ponowne wyłączenie sprzęgła. Układ elektryczny składa się z wyłącznika umieszczonego wewnątrz dźwigni zmiany biegów, przekaźnika i sterującego zaworu elektromagnetycznego. Każdy ruch dźwigni zmiany biegów powoduje przepływ prądu przez przekaźnik, który zwiera obwód prądu zaworu elektromagnetycznego. Czyli każdy ruch dźwigni powoduje pośrednio zadziałanie zadziałanie zaworu elektromagnetycznego a tym samym przesunięcie tłoczka we wspomnianym zaworze sterującym. Po zadziałaniu elektromagnesu cylinder siłownika zostaje odłączony od przewodu tłoczącego i ciśnienie w cylindrze siłownika zanika powodując wyłączenie sprzęgła przez sprężynę a tym samym umożliwia zmianę biegu
."

Czyli nie automat, a zmiana biegu ręcznie ale bez wciskania sprzęgła. Ten egzemplarz ma dodatkowo manetkę gazu. Chyba jednak muszę zdemontować manetkę, bo nie będę mógł się tam wcisnąć, ale Hycomata raczej nie trzeba demontować. To nawet ułatwienie. Czyli będę miał auto z Hycomatem ale już nie będzie "pojazdem inwalidzkim"... no trudno. To auto od pierwszego właściciela i chciałem aby wszystko było oryginalnie...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów najpierw LPG a potem rejestracja pojazdu czy na odwrot?
blazz Prawo i ubezpieczenia 9 Czw Sie 20, 2009 20:18
borsi
Brak nowych postów [Rejestracja sprowadzonego pojazdu] Potrzebuje pomocy.
Wzór upoważnienia do sprowadzenia auta przez X osobę; oświadczenie o zdaniu tablic w X państwie.
ndd89 Prawo i ubezpieczenia 9 Nie Paź 04, 2009 19:20
staf
Brak nowych postów [Inne] Sprowadzony samochód - ubezpieczenie i inne procedury
Cherman Prawo i ubezpieczenia 31 Czw Gru 11, 2008 21:39
AndrewS
Brak nowych postów [all]rejestracja a oc?
misio Prawo i ubezpieczenia 19 Nie Lut 10, 2008 10:21
Gość
Brak nowych postów Przerejestrowanie pojazdu
TheKOktajl Prawo i ubezpieczenia 13 Pią Sty 10, 2014 21:23
soviet100



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink