Forum Klubu ROVERki.pl :: Przytarcie na parkingu strzeżonym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przytarcie na parkingu strzeżonym
Autor Wiadomość
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 11:38   Przytarcie na parkingu strzeżonym

Witam, mam sprawę następującej natury - dziś rano idę na parking strzeżony i widzę, że na zderzaku przednim od strony pasażera mam przytarty "placek" na rogu. Obok mnie parkuje taksówkarz i sądząc po śladach opon na piachu przejechał bardzo blisko mnie i mnie przytarł. Ponieważ taksówkarz wróci pewnie wieczorem a ja wyjeżdżałem do pracy to zrobiłem trochę zdjęć tak aby było widać ślady na piachu, bieżnik i moje uszkodzenie - oglądaliśmy to razem z pracownikiem parkingu. Wieczorem jak wróci taksówkarz obejrzę jego auto i sprawdzę czy ma otarcie na wysokości mojego.

I pytanie moje jest następujące - co i jak należy zrobić aby za to zarysowanie mi zapłacili, albo lepiej - niech zabiorą taksówkarzowi wszystko co ma i wsadzą do więzienia na dożywocie bez możliwości wcześniejszego wyjścia... ale na początek zadowolę się rekompensatą finansową :)
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 11:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 12:17   

Najlepiej byloby gdybys mial swiadka tego zdarzenia. Same zdjecia moga sie przydac, ale nie wiem czy beda wystarczajacym dowodem tego. Jesli taksowkarz wroci i rzeczywiscie beda slady uszkodzen pasujace do jego auta, no to najpierw chyba wartoby sie zwrocic do niego, a jesli nie poskutkuje to zadzwonic po patrol. Tylko nie wiem jak to sie ma, do parkingu strzezonego - czy traktuja to jako droga wewnetrzna czy co?

Pozdrawiam i zycze powodzenia z pozytywnym zakonczeniem calej sprawy.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 14:21   

MaReK napisał/a:
czy traktuja to jako droga wewnetrzna czy co?


moze prawo o ruchu drogowym sie tam nie stosuje,
ale na pewno jest to nieumyslene zniszczenie czyjegos mienia.
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
harinezumi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 22:43   

spider666 napisał/a:
MaReK napisał/a:
czy traktuja to jako droga wewnetrzna czy co?


moze prawo o ruchu drogowym sie tam nie stosuje,


Prawo ruchu drogowym ma w tym przypadku mniejsze znaczenie bo szkoda to szkoda i OC dotyczy szkód związanych z ruchem pojazdu bez względu czy to droga publiczna, parking czy przydomowe podwórko. Gdyby taksówkarz się wypierał spróbuj dowiedzieć się od obsługi parkingu czy podmiot prowadzący ten parking ma polisę OC. Myślę, że prowadząc taką działalność ma polisę. Dobrze, że oglądałeś to od razu z pracownikiem parkingu bo to może się przydać przy zgłaszaniu szkody ubezpieczycielowi.
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 09:19   

Nie chodzilo mi o wyciaganie konsekwencji z uwagi na jakiej drodze wystapila kolizja.
Chodzi o zaangazowanie i przyjazd na miejsce zdarzenia drogówki w momencie kiedy wystepuje ono poza droga publiczna - np. parking stacji benzynowej, mc donalda itp.
Nie przyjezdza wtedy pierwszy lepszy patrol, ktory jest w poblizu tylko zespol z rejonu.

A co do sprawy z watku, mysle ze swiadek bylby b. pomocny.
Pracownik parkingu gdyby mieszac go w OC prowadzacego podmiot i inne sprawy nagle stracilby pamiec lub poszedl na urlop...

Poczekajmy co udalo sie ustalic koledze Ley...

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 12:08   

MaReK napisał/a:
Poczekajmy co udalo sie ustalic koledze Ley...


Koledze Leyowi (tak tak, to można śmiało odmieniać :D ) udało się przeprowadzić śledztwo, z którego wnioski przyprawiają o wzrost ciśnienia i stan przedzawałowy :shock:

Po dokłdanym obejrzeniu auta taksówkarza ustaliłem, że żadna z licznych obcierek na jego aucie nie pasuje do mojej - po prostu nie zgadzają się wysokości. Nawet ta najbardziej prawdopodobna jest na listwie bocznej przechodzi na wysokości moich świateł, a rysa jest sporo poniżej. :/ Dokonany zatem został przegląd wszystkich aut w zasięgu wzroku i oprócz jednej kobitki, która przytarła ZS-a Mixtated (nie, tego się nie da odmienić chyba :P ) nie znaleziono narzędzia zbrodni. A Pani która przejechała sobie po ZS-ie musiała by dokonać niezłej sztuczki by zahaczyć mnie (może ma takie zdolności ale nie sądzę). Innymi słowy - sprawcy nie udało się wykryć. pojawiły się za to teorie, że być może sam sobie o coś otarłem, ale że jeżdżę do pracy zawsze tą samą drogą a miejsce parkingowe pod firmą mam takie, że nawet gdybym oślepł to akurat w tym miejscu nie miałbym szans się uszkodzić ani nikt mnie, to wypieram myśl jakobym sobie sam toto kuku zrobił. Aczkolwiek parkingowy twierdzi, że mnóstwo osób cały czas ociera się o słupek przy wjeździe/wyjeździe z parkingu, ale jest on tak zajechany już że nie idzie stwierdzić (słupek, nie parkingowy).

W związku z powyższym śledztwo umarło a mnie czeka małe malu-malu albo poleru-poleru... zna ktoś dobrego i taniego speca w tym zakresie?
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 13:01   

jeżeli jesteś pewny, że uszkodzono ci auto na tym parkingu to zgłaszasz sprawe do ubezpieczalni parkingu i to oni mają za zadanie udowodnić że takiej szkody nie było a nie odwrotnie
swoją droga nie ma monitoringu na tym parkingu ?
to był parking płatny?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 13:40   

- parking jest płatny
- jedyny monitoring to dziadygi śpiące w budce parkingowej :)

Kłopot jest w tym, że jak żaden samochód w pobliżu mojego stanowiska nie ma uszkodzenia odpowiadajacego mojemu to nie za bardzo jest co udowodnić :/ Ja stoję blisko końca alejki zatem nikt poza tymi co parkują koło mnie raczej by tu nie wjeżdżał bo i po co?
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 17:40   

zgłaszasz szkode, i czekasz na decyzje ubezpieczyciela ;)
chyba że nie masz pewności że to sie na parkingu stało
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Maj 30, 2009 02:20   

Ciufcia napisał/a:
jeżeli jesteś pewny, że uszkodzono ci auto na tym parkingu to zgłaszasz sprawe do ubezpieczalni parkingu i to oni mają za zadanie udowodnić że takiej szkody nie było a nie odwrotnie


Sorry, że odgrzewam kotlet ale czy w Polsce czasami nie istnieje takie coś jak "domniemanie niewinności" i to osoba oskarżająca musi udowodnić winę osobie oskarżanej, a nie odwrotnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Stłuczka na parkingu
Gość Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Maj 09, 2016 12:49
maciej
Brak nowych postów Szkoda na parkingu
Mayday Prawo i ubezpieczenia 8 Nie Kwi 25, 2010 14:58
joogi
Brak nowych postów Stłuczka! Na parkingu :(
MaReK Prawo i ubezpieczenia 21 Pon Cze 16, 2008 19:23
Valander_wwa
Brak nowych postów [r200] ZDERZENIE NA PARKINGU
memphisto Prawo i ubezpieczenia 9 Sro Sie 25, 2010 11:19
tronsek
Brak nowych postów [PoRD] Jak to jest na parkingu?
Perez Prawo i ubezpieczenia 8 Wto Mar 16, 2010 23:36
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink