Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4Si 99r]-Szarpiące auto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4Si 99r]-Szarpiące auto
Autor Wiadomość
kamilssj2 



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 23:56   [R200 1.4Si 99r]-Szarpiące auto

Witam, zwracam się do was forumowicze z prośbą zdiagnozowania co może być przyczyną szarpania mojego R. Szarpanie ma miejsce podczas zmiany biegu z niższego na wyższy oraz np. dojeżdżania do skrzyżowania jak auto puszcza się na biegu bez dodawania gazu.

Dodam że wymieniłem już palec zapłonowy oraz kopułkę, świece oraz przewody WN jednak nic nie pomogło. Przeczyściłem wtryski najpierw mechanicznie a później specyfikiem, który się dodaje do paliwa i dalej nic. Proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 23:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 22:10   

To wygląda na coś z obrotami. To jedno szarpnięcie czy seria?

Mój tak szarpał (pojedynczo) - dopóki do mnie, po kilku przejechanych kilometrach, nie dotarło, że to nie moje stare Twingo i tu nie zmienia się biegów przy poziomie 1,5 tys obrotów... :wink: - ale to tak na marginesie tylko.
 
 
rtworek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 22:41   

Szarpanie pojawia się kiedy silnik jest zimny czy gorący, jak gorący to może być cewka.
_________________
ROVER 420 SDi zmienił właściciela 28.07.2012r.
Mazda 6 sport kombi
 
 
 
dzet 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 23:05   

moja 75 cdt.tez tak robi raz mocniej raz salbiej i to bez rusznicy czy cieply czy zimny:( w trasie jak jade na rownych obrotach to szarpie jak zatrzymuje sie na krzyszowce tez i czasami gasnie ale ie ma pozniej problemu z odpaleniem. o co tu chodzi moze????
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 23:14   

dzet, zlituj się - tego się nie da czytać... :boisie:
 
 
kamilssj2 



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 00:07   

Nie ma różnicy czy zimny silnik czy ciepły szarpie tak samo. Przy zmianie biegu jest pojedyncze dość mocne szarpnięcie przy puszczaniu go luzem czasem jedno czasem dwa szarpnięcia też dość mocno odczuwalne. Auto jeszcze nigdy mi nie zgasło tak samo z siebie. W ostatnich dniach zauważyłem że obroty falują na biegu jałowym do czasu aż się silnik nie nagrzeje. Wahania obrotów występują w przedziale 1200-1500 rpm. Po nagrzaniu silnika stoją na 1000 rpm.

Dodam jeszcze że jak toczę się na jakimś biegu bez dodawania gazu, a następnie jak go gwałtownie dodam i pusze to szarpnięcie jest porównywalne z tym szarpnięciem które występuje podczas kolizji.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 00:12   

Masz za wysokie i nierówne obroty. Sprawdź silniczek krokowy i przepustnicę. Prawdopodobnie trzeba będzie je przeczyścić. W warsztacie nie jest to droga usługa, ale z tego co czytałam na Forum to męska brać roverkowa niekiedy radzi sobie z tym sama - bez pomocy mechaników. :wink:
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 08:06   

widze ze masz podobne objawy kamilssj2 jak ja u siebie ... przepustnica i krokowy czyszczony wiec w moim przypadku to nie to ... mam nadzieje ze dzis uda mi sie podjechac w okolice wawki do Mariusza i mi pozadnie zdiagnozuje autko .. bo mam przypuszczenie zbyt malego cisnienia na 3 cylindrze ... silnik chodzi nierówno, co za tym idzie faluja delikatnie obroty wlasnie w przedzialem o jakim pisales .. szarpanie rowniez sie zdarza gdy mam niskie obroty w stosunku do biegu
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
kamilssj2 



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 13:50   

Po czyszczeniu przepustnicy oraz silnika krokowego obroty przestały falować jednak szarpanie dalej występuje. Pojechałem z tym do mechanika na diagnostykę i według niego przyczyną szarpania jest tarcza sprzęgła. Nie wymieniany jest ten pojedynczy element tylko komplet tarcza + docisk sprzęgła + lożysko oporowe.
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 16:57   

u mnie po diagnozie u mariusza na komputerze .... wymianie sterownika wyskakuje blad katalizatora i sond lambda ... wiec po wymianie tych elementow .. napisze czy szarpanie i nierowona praca znikneły
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Hylan 



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd: Libusza



Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 20:53   Szarpanie samochodu przy zmianie biegów a czasami i jadąc...

Witam,

Od niedzieli stałem się szczęśliwym albo i nie :) posiadaczem samochodu ROVER 75 z 2000 roku silnikiem 1,8 16V i... zaczęły się problemu. Tzn. kupowałem wiedząc, że jest problem ;)

Więc... przede wszystkim piekielne szarpanie samochodu. Już próbuję jechać pod samochód, próbuję go wyczuć ale największe szarpnięcia ma przy zmianie z jedynki na dwójkę. To seria następujących po sobie szarpnięć. Dwa, trzy, cztery? Przy jedynce i kolejnych biegach jest w miarę ok. choć również odczuwalne.

Po drugie - mam strasznie niskie obroty - coś w granicy 500-600 rpm. Jak to się zmienia - gdzie to ustawić? Jak je podkręcić?

Po trzecie - nie dość, że dochodzą mnie dziwne stuki z zawieszenia przedniego (prawdopodobnie łącznik stabilizatora - o ile to w R75 występuje :) wcześniej jeździłem BMW) ale to jeszcze pikuś. Przy skręcie kierownicy słychać takie jak gdbyby przeskoki. Dziwne - ale samochód trzyma się równiótko drogi i nigdzie nie ucieka.

Czyżby zaczął się największy koszmar - czy może to tylko drobne usterki? Bo nie wiem czy uciekać od tej marki i powrócić do dobrej bawarki, ale R75 bardzo mi się podoba :)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 22:41   

Hylan napisał/a:
Po drugie - mam strasznie niskie obroty - coś w granicy 500-600 rpm. Jak to się zmienia - gdzie to ustawić? Jak je podkręcić?

wręcz nierealnie niskie... zasugerowałbym podłączenie pod komputer diagnostyczny, żeby zobaczyć czemu tak jest

Hylan napisał/a:
Przy skręcie kierownicy słychać takie jak gdbyby przeskoki. Dziwne - ale samochód trzyma się równiótko drogi i nigdzie nie ucieka.

wygląda na skrajne zuzycie któregoś z przegubów, jeśli mam racje, to to samo jest przyczyną dla pktu 1 :/

Twoje problemy raczej nie są miażdżące, ale po prostu wymagają fachowej ręki :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Reflektory DJ Auto
MiL999 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Maj 17, 2012 00:59
yorker
Brak nowych postów [R200] Auto nie odpala
Spo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Maj 03, 2020 07:15
dawidd
Brak nowych postów [R200] auto gasnie?
buenavista18 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Sty 16, 2011 13:36
keczu
Brak nowych postów [R200/400] Mokre Auto
Woda w roverku 25 za fotelem kierowcy
pleban19833 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lis 28, 2009 12:57
pleban19833



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink