Forum Klubu ROVERki.pl :: Alpine CDA-9885R a głośniki?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Alpine CDA-9885R a głośniki?
Autor Wiadomość
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

  Wysłany: Pon Cze 01, 2009 09:37   Alpine CDA-9885R a głośniki?

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam kilka pytań odnośnie sprzętu.Posiadam Roverka 416 SI automat i od kilku dni zabrałem się za montaż sprzętu w aucie.Oczywiście pierwsze co zrobiłem czytając to forum to: wygłuszyłem drzwi przednie i tylne od wewnątrz dałem maty APP, w przednie drzwi dodatkowo gąbkę akustyczną i na zewnątrz również maty APP, do tego zamontowałem dystanse z MDF i głośniki,zakupiłem na przód i tył te same Phonocar Titanium zestaw odseparowany i radyjko Alpine CDA-9885R ogólnie ładnie gra tylko mam mały dylemat czy dobrze zrobiłem kupując te głośniki, czy może je sprzedać i kupić inne tylko jakie? moglibyście mi doradzić jakie a może te zostawić i ostatnie pytanie co sądzicie o tym radyjku które kupiłem czy jest dobre i rozsądnie było go kupić za 725zł nowe, acha i czy to radyjko może być sterowane pilotem zdalnym na podczerwień bo nigdzie nie mogę znależć opisu?
Z góry dziękuję za pomoc!!!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 01, 2009 09:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 11:12   

lepszym rozwiazaniem bedzie zakup 4 kanałowego wzmacniacza i podpiecie pod te phonocary. Napisz ile masz kasy to cos poszukam ciekawego
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 11:39   

Nie chcę kupować oddzielnego wzmacniacza i podpinać go pod Phonocary, zakupiłem je aby grały pod samym radiem a z tego co czytałem to Alpina podobno nie jest zła i te głośniczki mogą pracować pod nią samą bez wzmaka i teraz mam tą Alpine i cztery Phonocary o rozchodzi mi się o to jakie macie zdanie na temat tej Alpiny czy to dobry sprzęt i pytanie drugie czy są jakieś lepsze głośniczki lub jakie polecacie jeżeli musiałbym je wymienić!!!
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 11:58   

mozesz wydac i 10000 zl na glosniki i tak beda graly pod radiem jak... i nie wazne czy to radio za 100zl czy 5000zl...

Wogole nie rozumiem twoje toku rozumowania... Radio jak radio mialem 9855(bez R) i gralo przyjemnie, warte swoich pieniedzy. Te phonocary graja lepiej niz y-line ale do rozwiniecia skrzydel potrzebuja wzmacniacza.... I to dobrego ktory bedzie potrafil je rozchulac.

Jesli nie chcesz wzmacniacza to poprostu nic nie wymieniaj bo wywalisz kase na darmo.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 13:32   

Rozumie cię teraz doskonale czyli ogólnie sprzęt mam dobry tylko potrzebuję wzmacniacza tylko teraz jaki maksymalnie mogę wydać ok 250zł więc nie wiem co za to kupię, a i jeszcze jedno kolega mój chce kupić takie głośniki do swojego Roverka GMS Rocker RC-260 16,5cm Midbass i podobno ładnie grają niema on za dużo pieniędzy i ja sam nie wiem czy doradzać mu kupno tych głośników?
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 13:46   

kostrzewa28

Pytasz o rady więc doradzamy. O ile mnie pamięć nie myli te phonocary mają około 60W RMS więc zapomnij, że Ci dobrze pod radiem zagrają. Pod radiem zagrają na prawdę dobrze głośniki o mocy mniejszej niż 35W. Ale nie licz na to, że zagrają lepiej niż te 60W. Po prostu radio jest w stanie wysterować całkiem optymalnie głośnik o mocy <33W.

Cytat:
z tego co czytałem to Alpina podobno nie jest zła i te głośniczki mogą pracować pod nią samą bez wzmaka


Ależ oczywiście, że mogą lecz z takim właśnie efektem jaki jest u Ciebie. Grać będę ale słabo.

Cytat:
jakie macie zdanie na temat tej Alpiny czy to dobry sprzęt


Wystarczający dobry, w tych pieniądzach raczej ciężko o coś lepszego z nowych.

Cytat:
pytanie drugie czy są jakieś lepsze głośniczki lub jakie polecacie jeżeli musiałbym je wymienić!!!


Ależ oczywiście, że są. Wszystkie o mniej więcej 100zł droższe ( i w górę ) będą lepsze. Problem w tym, że nawet jeśli wydasz 2000zł to pod radiem nie spodziewaj się super efektów. Każdy 16cm zestaw głośnikowy, pomijając buble na allegro za 100zł aby zagrać optymalnie potrzebuje wzmacniacza dorównującego mocom głosników. Przyjmuje się, że minimalne optimum to 70% mocy głośnika podanej w RMS. Czyli w przypadku Twoich phonecarów jeśli mają one 60W RMS ( czego nie jestem pewny bo nie pamiętam ) to wzmacniacz powinien mieć co najmniej 45W RMS.

Poza tym nie rozumiem dlaczego nie chcesz wzmacniacza. Wystarczającą używkę dostaniesz na allegro za 100zł. Do tego zagra znacznie mocniej niż na radiu ( około 2,5 raza głośniej przy mocy 60W ) poza tym czyściej - jeśli kupisz dobrej klasy wzmaczniacz np. jakiś stary alpine.

PS. Michone dobrze doradza - jak zwykle :)

Cytat:
mozesz wydac i 10000 zl na glosniki i tak beda graly pod radiem jak... i nie wazne czy to radio za 100zl czy 5000zl...


Chyba idzie dostać 2DIN o wystarczającej mocy ale koszty wielkie, i pudło wielkie oczywiście odpada ale tak sobie wspomniałem :)

Cytat:
Jesli nie chcesz wzmacniacza to poprostu nic nie wymieniaj bo wywalisz kase na darmo.


Zgadza się chociaż to bez sensu. Chce wydać na głośniki ale na wzmacniacz, który faktycznie dużo zmieni już nie...

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 12:58 ]
Tak na szybkiego

http://allegro.pl/item645...9p_rarytas.html
http://allegro.pl/item646...od_kac_745.html

http://allegro.pl/item648...e_in_japan.html

Alpine z tych trzech najciekawszy i cena dużo nie odbiega od planowanej. Moch to 4x50W RMS więc styknie.

Właśnie znalazłem, osobiście dołożyłbym te 50zł do tego

http://allegro.pl/item650...ark_blue_4.html

Bardzo dobry sprzęcik w dobrej cenie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 14:39   

http://allegro.pl/item648...y_xm_3040f.html
http://allegro.pl/item649...kiej_klasy.html
http://allegro.pl/item651...end_okazja.html
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 14:58   

dzięki Panowie za każdą otrzymaną radę ,myślę że skorzystam z propozycji kolegi Botanixa i kupię tego Helixa Dark Blue tylko zadzwonię do gościa i spytam się co i jak z tym wzmakiem?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 16:09   

ale ten wzmak bez rewelacji jakosciowej jest niestety.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 17:25   

W sumie "michone" masz również rację ten wzmacniacz Denon jest ok,czytałem opinie o nim i jest wart zakupu tylko z klientem nie mogę się z kontaktować jak mi się uda to kupię tego, jedyny minus jaki zrobiłem to mogłem kupić głośniki o mocy maks.do 35wat RMS i pod samym radiem a teraz muszę wzmaka kupić, no ale grać powinno dobrze.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 18:18   

wg mnie lepiej wydac wiecej kasy i miec wszystko z glowa zrobione :) napewno wyjdziesz na tym lepiej niz na slabszych glosnikach i radiu. Tutaj przy wzmaku podetniesz wszystkie glosniki przy 70-80hz. Wszystko bedzie jak nalezy.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 00:48   

Cytat:
ale ten wzmak bez rewelacji jakosciowej jest niestety.


Faktycznie nie widziałem tego denonka, w tych samych cenach są więc lepiej wypada, choć nie wiem czy różnica będzie przy reszcie konfiguracji.

Cytat:
Tutaj przy wzmaku podetniesz wszystkie glosniki przy 70-80hz. Wszystko bedzie jak nalezy.


Ale w jakim celu przecież subwoofera nie wstawia?
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:21   

Kurcze Panowie teraz to sam już nie wiem co zrobić, bo powiedzcie mi jak mam teraz to radyjko Alpine i miałbym głośniki o mocy ok.35 Wat w RMS to wzmacniacza bym nie potrzebował bo radio pewnie dało by rade je wysterować tak?, a jeżeli mam mocniejsze w tej chwili ok.60 wat RMS to niestety aby mocniej grało trzeba wzmaka i pewnie Subwoofer też?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:23   

Botanix napisał/a:
Cytat:
ale ten wzmak bez rewelacji jakosciowej jest niestety.


Faktycznie nie widziałem tego denonka, w tych samych cenach są więc lepiej wypada, choć nie wiem czy różnica będzie przy reszcie konfiguracji.

Cytat:
Tutaj przy wzmaku podetniesz wszystkie glosniki przy 70-80hz. Wszystko bedzie jak nalezy.


Ale w jakim celu przecież subwoofera nie wstawia?

W takim celu zeby nie wypluly membramy przy wiekszych glosnosciach. Przyjma wiecej mocy a subbasu i tak z nich zadnego nie bedzie. To sa tanie glosniki.

[ Dodano: Wto Cze 02, 2009 11:23 ]
kostrzewa28 napisał/a:
Kurcze Panowie teraz to sam już nie wiem co zrobić, bo powiedzcie mi jak mam teraz to radyjko Alpine i miałbym głośniki o mocy ok.35 Wat w RMS to wzmacniacza bym nie potrzebował bo radio pewnie dało by rade je wysterować tak?, a jeżeli mam mocniejsze w tej chwili ok.60 wat RMS to niestety aby mocniej grało trzeba wzmaka i pewnie Subwoofer też?
suba nie trzeba. Wystarczy wzmak.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:35   

Panowie, znalazłem u siebie gościa który ma na sprzedaż wzmacniacz 4 kanałowy firmy RTO SX-7002 w kolorze czarnym 4x75W RMS i do tego subwoofer Magnat orginalny w skrzyni z 30cm głośnikiem 5-miesięczny wszystko za 320zł i nie wiem co zrobić czy to dobry sprzęt i dobra cena
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:38   

Michone generalnie się z Tobą zgadzam i nie wątpię w Twoją wiedzę ale po prostu wiedzę, że mamy inne metody... kostrzewa28 zamontował w samochodzie 4 sztuki co zapewni całkiem konkretną głośność przy połowie mocy. Do tego 70-80Hz przecież jeśli to odetniesz i nie wstawisz suba to stracisz dużo nawet gdy głośniki są z niskiej półki ( te jego takie złe znowu nie są ) to potrafią jednak te niższe częstotliwości zagrać. Oczywiście z małą wydajnością ale jednak - to też kwestia szczelności drzwi oraz dystansu. Jeśli nie gra do środka boczków tzn jest wysunięty to jest szansa na niski basik kiedy trzeba, może nie głośny ale różnicę robi. Teraz pytanie co woli kostrzewa28?

1. Bardzo głośno i odciąć przy 70-80Hz i tym samym pozbyć się dolnego pasma.
2. Trochę ciszej i odciąć przy 40Hz.

Przykładowo Bass I love you przy odcięciu 70-80Hz to mało co będzie słychać :)

Moim zdaniem lepiej dać trochę ciszej i nie odcinać przy 80Hz ale to oczywiście wybór kostrzewy.

[ Dodano: Wto Cze 02, 2009 10:45 ]
Niestety bez rewelacji sprzęcik i nie dałbym 3 stówek.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:50   

pytanie jak to wyjdzie w praniu. Tak czy siak bez podciecia od dolu moze byc roznie. Moze byc tak ze trzeba bedzie ciac przy 40 a moze byc tak ze przy 100 :) . Ostatnio jak zakladalem koledze loo rainbowy 100w rms i zasilone gz 75rms przy odcieciu na 100hz zdecydowanie lepiej graja niz przy odcieciu na 70-80hz. Jak nie bylo suba to jezdzil na 70hz i bylo fajnie ale przy wiekszej glosnosci robilo sie nieciekawie, jak odcielismy go na 100 i dalismy suba to glosniki potrafia zagrac duzo glosniej z pelnym wysterowaniem.

Najlepiej to kupic wzmaka, puscic ulubiona muze i bawic sie filtrem i sobie poustawiac tak jak sie podoba. Bo na sucho to mozemy tylko gdybac :)


RTO i Magnata sobie odpusc...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:53   

a Mac Audio 4x80 RMS ma kolega za 130zł ten był by dobry
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:59   

kostrzewa28 napisał/a:
a Mac Audio 4x80 RMS ma kolega za 130zł ten był by dobry
napisz jaki model. Bo tam kilka bylo znosnych np z4200
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kostrzewa28 



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Konin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 12:16   

Mac Audio MPX 2000 to jest taki model
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Problem z nowym zestawem Radio Alpine+Zmieniarka Alpine
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Sty 15, 2008 11:48
maciej
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Brak nowych postów [R200] Głośniki - dlaczego NIE głośniki w tylnej półce?
rafal506 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Mar 01, 2011 09:46
Lisus
Brak nowych postów [R416] Głośniki - czy przednie głośniki pasują od MG ZS/45
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Maj 05, 2011 15:47
Robertt
Brak nowych postów [R200] Głośniki - czy są głośniki w drzwiach
sdm1 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Wrz 05, 2010 08:29
sdm1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink