Forum Klubu ROVERki.pl :: doświadczenie w rolnictwie pilne potrzebne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
doświadczenie w rolnictwie pilne potrzebne
Autor Wiadomość
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Maj 31, 2009 22:28   doświadczenie w rolnictwie pilne potrzebne

Może ktoś posiada wiedze jak najszybciej i najmniejszym kosztem doprowadzić hektar ziemi do porządku . Ziemia jest o tyle zaniedbana ze trawa to ma tam ponad metr ( nie uwierzył bym że trawa dochodzi to takich rozmiarów póki tego nie zobaczyłem ) i jest bardzo dużo krzaków które się porozrastały że niektóre z nich mają konar grubości 5 cm . Są jakieś specjalne maszyny rolnicze by to przeorać ? czy trzeba oddzielnie krzak po krzaku wycinać . Mam dostęp do ręcznych kosiarek tarczowych ale wykosić tym hektar ziemi to idzie się zarąbać. Druga rzecz to czy jak to tak porosło czy trzeba jakieś zezwolenie na wycinkę tego ?
Rozmowa z rolnikami o tym właśnie jak to zrobić najlepiej, z tych okolic i ich ewentualną pomoc nie wchodzi w grę bo zamknąłem im drogę którą zrobili sobie przez moją działkę dzięki czemu zaoszczędzali sporo kilosów ale tym samym burzyli mi skarpę która właśnie była głównym autem zakupu tej działki. Pytanie z pozoru śmieszne ale naprawdę nie mam koncepcji jak się do tego zabrać a ręczenie hektar ziemi to potrawa do zimy.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 31, 2009 22:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 10:23   

drlubicz, najpierw wszystko spryskaj Roundap'em Energy, on chyba w ciągu tygodnia działa, spali Ci to wszystko, trawę, cieńsze krzaki i wszystkie te chwasty. Potem bym te grubsze kosą spalinową z nożem, albo tarczą wyciął. Trawę po spryskaniu możesz zosawić, go sama zgnije, tylko jeśli ją spryskasz, to czasem jej nie koś wtedy, bo gó*no z tego będzie wtedy.
drlubicz napisał/a:
Druga rzecz to czy jak to tak porosło czy trzeba jakieś zezwolenie na wycinkę tego ?

Jeśli to tylko cienkie krzaki, to nie trzeba, pozwolenie musisz mieć, jeżeli w lesie, na placu , nawet swoim wycinasz drzewo o grubości chyba powyżej 25cm obwodu.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 12:35   

Co do przepisów w zakresie wycinki drzew.
Jeżeli teren oznaczony jest w ewidencji gruntów jako las - to pozwolenie z nadleśnictwa.
Jeżeli teren rolny to na drzewa powyżej 5 roku (liściaste i iglaste) wyłaczenie obejmuje drzewa owocowe.
Koszt pozwolenia ok 80 zł. (koszty administracyjne)

Pytanie zasadnicze co chcesz uzyskać ?? tzn czy teren ma być dalej "łąką" czyli trawka. Czy ma to być zaorane - bo wtedy krzaczki siekierką ewentualnie piłą łańcuchową a trawkę to chyba najlepiej skosić np rotacyjną kosiareczką lub czymś podobnym. Gorzej jak to jest teren nierówny wtedy hm kultywatorem ??
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 15:51   

greg_szczytno napisał/a:
Gorzej jak to jest teren nierówny wtedy hm kultywatorem ??

Najpierw zaorać, potem ewentualnie tależówką przejechać, potem glebogryzarką.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 18:00   

dzięki chłopaki, wogóle o chemi nie pomyślałem a to takie proste
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 20:21   

Tylko pamiętaj o tym że jak to spryskasz czymś co wypali wszystko to później nic nie urośnie przez jakiś czas więc ostrożnie -->> jeżeli zależy ci np na łączce.
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 21:31   

greg_szczytno, co ty gadasz? Preparat nie pali, tylko zagęszcza roślinę tak, że sama momentalnie usycha, jeśli to po uschnięciu uprawisz i zasiejesz trawę np. to spokojnie urośnie.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 21:39   

Rzuć granat na środek i padnij!
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 21:51   

Mayson napisał/a:
Rzuć granat na środek i padnij!

tak proste, że aż fajne :lol:

a tak na poważnie. Krzaków jest kilka ale lepiej je wydrzeć z korzeniami niż uciąć u dupy, że tak to nazwę. Skoro trawa ma ponad metr to trochę poczekasz aż uschnie a potem i tak zależy czym będziesz dysponował ale umówmy się że słabym ciągnikiem będziesz się męczył żeby to zaorać i żeby to ładnie wyglądało. Najlepiej trawę skosić, zebrać i wywieźć a potem bez problemu ładnie i spokojnie zaorać łąkę. Jeśli chcesz mieć tam ładną trawkę to najwyżej rundrup'em spryskaj po skoszeniu trawy. Po zaoraniu i tak będzie trochę roboty, najlepiej wjechać glebogryzarką i ładnie zsiekać :)
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 00:19   

Dam-Kam napisał/a:
Jeśli chcesz mieć tam ładną trawkę to najwyżej rundrup'em spryskaj po skoszeniu trawy.


dokladnie, rundup bierze lepiej, gdy trawe sie najpierw skosi, a pryska, kiedy juz odbija i jest jeszcze mala,
do koszenia tak duzej trawy, potrzebny ciagnik plus maszyna zwana rozdrabniacz łęcin, u mojej babci potocznie zwany tłuką :)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:14   

Rowan napisał/a:
Preparat nie pali, tylko zagęszcza roślinę
to dowiedziałem się czegoś nowego. Jak miałem podobny problem co twórca tematu - z jednej strony od drogi gruntowej mam "pasek zieleni" przy ogrodzeniu. Potraktowałem to randapem (w sumie to nie wiem jakim a pewnie jest tego kilka odmian). Powiem tak dopiero w tym roku czyli po dwóch sezonach wegetacji coś tam odrasta tzn chwasty. Tak więc stąd moje spostrzeżenia że z tym trzeba uważać :)
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 21:47   

greg_szczytno napisał/a:
Powiem tak dopiero w tym roku czyli po dwóch sezonach wegetacji coś tam odrasta tzn chwasty.
Ale gdybyś coś posiał, to od razu by wzeszło. No, chyba że rundapem zalałeś gruntownie ;) :D
Ostatnio zmieniony przez Paul Wto Cze 02, 2009 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Cze 02, 2009 21:59   

Paul napisał/a:
Ale gdybyś coś posiał, to od racu by wzeszło. No, chyba że rundapem zalałeś gruntownie ;) :D

No właśnie, tak samo jak się roundapem pryska na jesieni na polu, a wiosną można bez problemu siać...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 03, 2009 11:58   

Zalałem gruntownie chwasta :D - do tego sporym stężeniem
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Potrzebne RAVE ze schematami dla R25
ADI-mistrzu Offtopic 7 Sob Sty 14, 2012 14:23
leszczu
Brak nowych postów Zakopane, potrzebne łańcuchy ?
pajda Offtopic 3 Sob Gru 25, 2010 18:25
walkie
Brak nowych postów Potrzebne spodkanie oko w oko z MG ZR 160 przed liftem ;/
Marcin_S Offtopic 28 Pon Cze 21, 2010 23:14
marcinmarcin
Brak nowych postów navigon 2200 (potrzebne mapy)
kamil18101986 Offtopic 3 Sro Maj 27, 2009 08:37
PTE
Brak nowych postów Potrzebne 2 piękne R75 na Podlasiu 23.05.2009r.
mcteusz Offtopic 21 Nie Maj 03, 2009 14:38
mcteusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink