Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 all] CB - montaz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tomaszi
Czw Lip 23, 2009 05:21
[R200 all] CB - montaz
Autor Wiadomość
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 18, 2009 16:34   [R200 all] CB - montaz

Bardzo podoba mi sie pomysl na montaz zaprezentowany tutaj przez uzytkownika piotr8:
http://www.cb-radio.pl/ga...lbum=82&start=0
Niestety nie moglem znalezc nigdzie w archiwum odp. na pytanie jak to zostalo zrobione (czy po prostu ten unidenek zostal tam wlozony i luzno sie tam trzyma, czy tez jest jakos solidnie przymocowany)?
Bardzo bylbym wdzieczny gdyby ktos posiadajacy cb wlasnie w tym miejscu dal mi jakies porady na temat montazu, gdyz wlasnie zamierzam kupic sobie u520
Jezeli umiescilem temat w zlym dziale, to prosze moderatorow o przeniesienie.
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 18, 2009 16:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Lip 18, 2009 22:46   

A powiedz mi czy na pewno nie korzystasz ze schowka pod radiem? Ja swoje cb podlączam w momencie gdy go potrzebuję, a tak to leży sobie grzecznie w bagażniku. To na zdjęciu to raczej nie jest na stałe jakoś zamontowane, bo było by łatwym kąskiem dla złodzieja.

Pozdrawiam!
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 18, 2009 22:48   

Witam.
Nie jestem pewien ale może do zamontowania tego cb właściciel użył rzepów tu masz link http://www.allegro.pl/ite...t_promocja.html
chociaż na zdjęciu nie widać nic podobnego z drugiej strony mógł zdjąć plastik i bezpośrednio w niego wkręcić.
 
 
 
domin997 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Lip 18, 2009 23:13   

Witam ja mam np zrobione tak jak za prezentowanych fotkach i mam radio wyciągane w swobodny sposób. Korzystam z niego jak mi jest potrzebne a tak to leży w domu i odpoczywa. A do mocowania użyłem tego standardowego uchwytu co dostałem z radiem a posiadam radio Uniden 520XL ( TTI -770 się już nie mieści z tego co pamiętam bo sprawdzałem inne ale nie gwarantuje).
Ja normalnie wyciągałem kokpit i pod popielniczką i zapalniczką przykręciłem ten uchwyt dwoma śrubkami a w tylnej ścianie tej wnęki wyciałem otwor na kabel od anteny i zasilania które jest podpięte pod obwód radia. Otwór musi byc na tyle duży żeby się wtyczka przykręcona do radia w nim częściowo schowała aby cofnąć radio jak najgłębiej. Kabel od anteny leci sobie pod wykładziną obok progu i skręca pod nogami pasażera pod kokpit :razz:
A i jeszcze mały tuning uchwytu trzeba zrobić mianowicie nadciąć te otwory w uchwycie od frontu gdzie przykręca się radio aby można je było wsuwać i później dokręcić bez całkowitego odkręcania śrubek z radia bo celowanie później jest uciążliwe :cool:
No i to by było na tyle :wink:
 
 
 
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 18, 2009 23:27   

coldmanns napisał/a:
A powiedz mi czy na pewno nie korzystasz ze schowka pod radiem? Ja swoje cb podlączam w momencie gdy go potrzebuję, a tak to leży sobie grzecznie w bagażniku. To na zdjęciu to raczej nie jest na stałe jakoś zamontowane, bo było by łatwym kąskiem dla złodzieja.

Pozdrawiam!

Z tego schowka pod radiem nie korzystam wogole. Czasem wkladam tam paczke gumy do zucia :)
Co do montazu na stale w widocznym miejscu, to masz racje, ze takie umiejscowienie gwarantuje wybita szybe.

[ Dodano: Sob Lip 18, 2009 23:32 ]
domin997 napisał/a:
Witam ja mam np zrobione tak jak za prezentowanych fotkach i mam radio wyciągane w swobodny sposób. Korzystam z niego jak mi jest potrzebne a tak to leży w domu i odpoczywa. A do mocowania użyłem tego standardowego uchwytu co dostałem z radiem a posiadam radio Uniden 520XL ( TTI -770 się już nie mieści z tego co pamiętam bo sprawdzałem inne ale nie gwarantuje).
Ja normalnie wyciągałem kokpit i pod popielniczką i zapalniczką przykręciłem ten uchwyt dwoma śrubkami a w tylnej ścianie tej wnęki wyciałem otwor na kabel od anteny i zasilania które jest podpięte pod obwód radia. Otwór musi byc na tyle duży żeby się wtyczka przykręcona do radia w nim częściowo schowała aby cofnąć radio jak najgłębiej. Kabel od anteny leci sobie pod wykładziną obok progu i skręca pod nogami pasażera pod kokpit :razz:
A i jeszcze mały tuning uchwytu trzeba zrobić mianowicie nadciąć te otwory w uchwycie od frontu gdzie przykręca się radio aby można je było wsuwać i później dokręcić bez całkowitego odkręcania śrubek z radia bo celowanie później jest uciążliwe :cool:
No i to by było na tyle :wink:

Wielkie dzieki za opis. Masz racje TTI ani Lafayetty sie nie mieszcza. Tak naprawde pasuje tam jedynie President Johnny i Uniden (chyba, ze jakies przeoczylem). Moglbys moze jeszcze jakas fotke dorzucic swojego radyjka, bo nie wiem czy do konca zczailem jak rozegrales sprawe z uchwytem?
2 sprawa - jak odkrecic kokpit. Wystarcza te 2 sruby po bokach?

[ Dodano: Sob Lip 18, 2009 23:34 ]
Budyn napisał/a:
Witam.
Nie jestem pewien ale może do zamontowania tego cb właściciel użył rzepów tu masz link http://www.allegro.pl/ite...t_promocja.html
chociaż na zdjęciu nie widać nic podobnego z drugiej strony mógł zdjąć plastik i bezpośrednio w niego wkręcić.

To chyba nie rzepy, chociaz nie mozna byc pewnym ogladajac zdjecia
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
domin997 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 09:22   

No jak nie zapomnę to Ci cyknę fotkę o co chodzi. Zauważyłem ze to radio z twojego linka jest schowane prawie całe w tej wnęce ale to pewnie jest spowodowane tym że ktoś wycinał tylną ścianę tej wnęki. Ja jak pisałem mam tylko otwór na kable i wystarcza z resztą zobaczysz wieczorem :wink:
 
 
 
Toshiro 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 20, 2009 10:02   

Jak wrócę z pracy do domu zrobie kilka fotek jak zamieściłem w tym schoweczku pod radiem swojego unidena ;)


pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
domin997 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Lip 20, 2009 23:18   









No i tak to wygląda u mnie, radio jest tak montowane a jak nie potrzebne to odpoczywa w domu. Do odkręcenia kokpitu masz 4 śruby. Na fotkach widać o co mi chodziło z tym wycięciem w uchwycie. U mnie trochę wystaje ale w niczym to nie przeszkadza i nie ma problemu z wrzucaniem biegów :razz:
 
 
 
Toshiro 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 21, 2009 00:01   

w sumie moje zdjęcia są zbędne ponieważ zrobiłem tak samo jak domin997 z tą różnicą że mocowanie przykręciłem do dołu ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lip 21, 2009 00:40   

A czy nie przeszkadza Ci radyjko przy zmianie biegow? Jezeli nie to na pewno zamontuje swoje dokladnie tak jak Ty, bo ten schowek to chyba najlepsze miejsce na CB w Roverze
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
Toshiro 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 21, 2009 06:48   

domin997 napisał/a:
U mnie trochę wystaje ale w niczym to nie przeszkadza i nie ma problemu z wrzucaniem biegów :razz:


Tak jak napisał domin997 nie przeszkadza :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lip 21, 2009 10:43   

Toshiro napisał/a:
domin997 napisał/a:
U mnie trochę wystaje ale w niczym to nie przeszkadza i nie ma problemu z wrzucaniem biegów :razz:


Tak jak napisał domin997 nie przeszkadza :)

Sorry, zapatrzylem sie na obrazki :)
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 23, 2009 01:53   

To jak już wszystko wyjasnione przenosze do caraudio ;)
Widziałem na żywo to radyjko zamontowane u Piotr8 ale się nie dopytywałem gdyż w 4setce jest inaczej.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Tomas 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 20:32   

Czy ktoś ma w innym miejscu zamontowane CB?? Bo ja mam Alana 109 i jest ono dłuższe nic Uniden520 i za Bardzo mi wystaje i jak mam biegi wrzucone 1,3,5 to nie mam za badzo dostępu do pokręteł i mnie to irytuje. Moze ktoś ma jakiś patent, bo nie mam pomysłu na jakieś inne miejsce montażu.
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 21:10   

witam
mój sposób montażu poniżej na zdjęciu, nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomas 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sie 21, 2009 21:31   

Tylko R400 ma wiecej miejsca no i w R200 ten bok nie jest płaski tlko idzie takim łukiem. Jutro Rano będe przymierzał czy mi tam wejdzie. Jakiś pomysł już jest, zobaczymy czy w R200 to zda egzamin.
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Montaż radia
Radek001 Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Sro Maj 27, 2009 19:18
Radek001
Brak nowych postów Montaż wzmacniacza w R200
novy24 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Czw Cze 28, 2007 01:41
BubuZR
Brak nowych postów [R200] Montaż skrzyni basowej
Arcik Car-audio, nawigacje, radia CB 26 Wto Sie 10, 2010 22:30
Arcik
Brak nowych postów [R 75] Planowany montaz GPS
taz87 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Czw Mar 08, 2012 08:37
sknerko
Brak nowych postów [R75] montaż sprzętu
PawelSki99 Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pią Wrz 23, 2011 21:39
21matys



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink