Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Problem z hamulcem ręcznym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R827] Problem z hamulcem ręcznym
Autor Wiadomość
Filips 




Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 09:09   [R827] Problem z hamulcem ręcznym
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1993

Witam! Mam 827i i od czasu kiedy go mam(2lata) reczny nie dzialal najlepiej. Ostatnio przyszedl czas na wymiane tylnich tarcz i klocków. Mialem nadzieje, ze zacznie on wreszcie dzialac jak nalezy. Ale po wymianie okazalo sie, ze niesprawny jest rowniez lewy zacisk i to prawdopodobnie jest przyczyna tego,ze reczny nie dziala. Wymieniłem wiec i zacisk ale po tym okazalo sie, ze linki sie gdzies zacieraja w przewodzie i recznego dalej nie moge uzywac bo gdy go zaciagne to juz nie rusze. Nie oplaca mi sie wymieniac tych linek bo jeszcze troche i za ta zaplace 1/3 wartosci calego samochodu... :roll: Wczoraj probowalem jakos rozruszac ta linki, popsikalem WD40 pod spodem na te gumki przy zaciskach ale nic to nie dalo. I teraz zastanawiam sie czy dałoby rade nasmarowac te linki bez ich wyciagania... ? Od tylu to sie na pewno nie uda, ale moze z przodu od dzwigni recznego napsikac jakiegos oleju czy tego WD40... ? Nie wiem jak to tam wyglada ale nic innego mi do glowy nie przychodzi. Jesli macie jakies pomysly to pomozcie :wink: bo ja juz jestem :bezradny:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 04, 2011 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 31, 2009 09:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 18:53   

Nie regulowałem nigdy ręcznego ale taką procedurę znalazłem w necie:
http://www.rover800.info/forum/viewtopic.php?t=65

Nie podoba mi się to rozbieranie konsoli plastików wokół dźwigni ręcznego, może to nie jest wymagane?
 
 
Filips 




Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 20:20   

Dzieki :) Ale to jest chyba instrukcja odnosnie naciagania linki,a ona u mnie jest napieta. Problem w tym, ze gdy zaciagne reczny, a pozniej go spuszcze to linka sie nie cofa i nie odbija zacisk. Mechanik powiedzial, ze linki sa zapieczone w przewodzie i najlepiej byloby je wymienic ale to by mnie za duzo kosztowalo. Zły jestem bo wymienilem tez zacisk specjalnie po to zeby reczny dzialal, a tu linki wyskoczyly :/ Musze teraz tylko sprobowac czegos wlac od strony dzwigni, moze sie uda. Zeby sie tam dostac to odkrecasz 2 srubki pod podlokietnikiem i wysuwasz plastik, takze nie jest zle, gorzej pozniej... :) Jak sie nie uda to bez recznego bede smigal :(
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 21:09   

Filips napisał/a:
Dzieki :) Ale to jest chyba instrukcja odnosnie naciagania linki,a ona u mnie jest napieta. Problem w tym, ze gdy zaciagne reczny, a pozniej go spuszcze to linka sie nie cofa i nie odbija zacisk. Mechanik powiedzial, ze linki sa zapieczone w przewodzie i najlepiej byloby je wymienic ale to by mnie za duzo kosztowalo. Zły jestem bo wymienilem tez zacisk specjalnie po to zeby reczny dzialal, a tu linki wyskoczyly :/ Musze teraz tylko sprobowac czegos wlac od strony dzwigni, moze sie uda. Zeby sie tam dostac to odkrecasz 2 srubki pod podlokietnikiem i wysuwasz plastik, takze nie jest zle, gorzej pozniej... :) Jak sie nie uda to bez recznego bede smigal :(

Obawiam się że wlewanie, psiukanie nie wiele pomoże. Być może linka w pancerzu jest "poszarpana".
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Filips 




Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Polska



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 23:53   

staf napisał/a:
Obawiam się że wlewanie, psiukanie nie wiele pomoże. Być może linka w pancerzu jest "poszarpana".


Jesli nic to nie da to trudno. I tak nie dziala wiec nie mam za wiele do stracenia... :roll: Nie opłaca mi sie tego wymieniac bo za chwile pewnie znow sie cos sypnie. Takie drobiazgi sie psuja, np.klamki z przodu mam zerwane obydwie :/ Niestety wiek robi swoje, nawet moj kochany Roverek nie jest wieczny... :cry:
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Sie 02, 2009 19:36   

Filips napisał/a:
Takie drobiazgi sie psuja, np.klamki z przodu mam zerwane obydwie :/


Dziwne bo akurat klamki są wykonane dosyć solidnie, gruby metal przykręcony bezpośrednio do blachy drzwi.


Może śrubki się obluzowały? albo przekręcił gwint? wtedy z wyczuciem spróbowałbym załapać na większe blachowkręty.

Trochę odbiegając od tematu to uważam 800setkę za solidny samochód ale niestety ma swoje typowe bolączki np wycieki z układu chłodzenia, albo bardzo rozbudowana elektryka. Oczywiście jakbyś miał jakies dodatkowe pytania, problemy to pisz na forum, albo spróbuj poszukać w archiwum tagów R800, R820, R827 itp.
 
 
Filips 




Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 01:32   

Tyle,ze u mnie padly klamki zewnetrzne i boje sie tego dotknac... Ja ogolnie jestem bardzo z niego zadowolony. Przez 2 lata zrobilem w sumie bez wiekszych problemow 60000km. W ciagu tego czasu wymienilem chłodnice, tarcze klocki i zacisk z tylu, przewody, swiece, kopulke, wydech tylni i 2 szpilki dzieki ktorym odpadloby mi przednie kolo... :P Naprawilem rowniez sterownik klimatyzacji ktory po roku i tak przestal dzialac i przelacznik od wycieraczek , ktory przestal dzialac po 2 dniach :) i musialem go wymienic bo wycieraczki chodzily ciagle dopoki nie wyjalem bezpiecznika :grin: Acha i ostatnio ususalem rdze z nadwozia... :D Ale ja zaplacilem za niego zaledwie 6 tys. A to jest duza i dobrze wyposazona limuzyna z V6 i LPG. Widac i czuc,ze nie jest to juz nowy samochod bo zawieszenie jest glosne, a przy okolo 100km/h dokucza szum oplywajacego powietrza ale naprawde bylo warto. Silnik jest jak dzwon i wciaz wciska w fotel pomimo swoich 272000km i 16 lat. Jedynym minusem jest to,ze znika olej ale wydaje mi sie ze to przez uszczelke miski olejowej bo widac wyciek. Popychacze zaworow tez niestety stukaja czesto. Na gazie chodzi ladnie. Ubytku osiagow nie czuc, najmniejsze spalanie jakie uzyskalem na autostradzie w Niemczech to 9,8 z pelnym obciazeniem i 120-150km/h. Najwieksze to okolo 30l w miescie gdy byly problemy z sonda. Teraz srednio okolo 15 wychodzi :smile: Wersja wyposazenia mi troche nie odpowiada bo chcialbym miec na pokladzie bezowa podgrzewana skore,a mam polskorzane recaro ale nie mozna przeciez miec wszystkiego :cool:

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 22:34 ]
Dzisiaj sie wzialem za ten reczny i udało mi sie go ruszyc... :) Rozkrecilem plastik nad dzwignia i go wyjalem. Pozniej wzialem słomke plastikowa,wlozylem ja w otwor od linki,a w nia wlozylem rurke z WD-40 i po troszku psikalem. Troche sie cofalo ale wiekszosc wnikala :cool: Zaczalem zaciagac i zwalniac dzwignie i tak go rozruszalem. Oczywiscie musialem od spodu walnac mlotkiem kilka razy w zacisk ale jest ok. Nie idealnie bo troche jeszcze haczy ale jutro nad tym popracuje... Moze moj sposob jest troszke amatorski ale sie sprawdzil :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Problem z PGM/FI
czujny Rover serii 800 19 Pią Paź 29, 2010 20:09
czujny
Brak nowych postów [R827] Problem z manualem
Filips Rover serii 800 2 Pon Maj 24, 2010 21:31
Filips
Brak nowych postów [R827] Problem z nadmuchem
rover1977 Rover serii 800 6 Sro Gru 05, 2007 23:48
blue827
Brak nowych postów [R827] Problem z skrzynią
ryszard168 Rover serii 800 7 Pon Gru 27, 2010 22:21
Tomek1212
Brak nowych postów [R827] Problem z elektryką
roverek827 Rover serii 800 7 Sro Lip 08, 2009 22:29
blue827



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink