Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Paląca się kontrolka ABS'u
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Paląca się kontrolka ABS'u
Autor Wiadomość
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



  Wysłany: Sob Sty 26, 2008 10:04   [R600] Paląca się kontrolka ABS'u
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam :mrgreen: dawno mnie nie bylo na forum, szkola dziewczyna itp... :twisted: oznajmiam ze roverek sprawuje sie wysmienicie(oprocz pekniecia paska alternatora z powodu zatartej rolki)... natomiast ostatnio jak w temacie na dlugiej trasie przydarzyla mi sie dziwna rzecz - wlaczyla sie kontrolka abs, po ponownym uruchomieniu silnika gasnie i wszystko w normie... i tak od czasu do czasu mi sie wlacza, sila hamowania i wszystko dziala zwyczajnie... wiec czym to moze byc spowodowane?! dzieki z gory za sugestie :mrgreen:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lut 04, 2011 00:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 26, 2008 10:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Sob Sty 26, 2008 10:24   

Witam
U mnie w R600 też mi się pali cały czas kontrolka od ABSu po tym jak wymieniałem tylnie łożyska z piasta, jedno łożysko kupiłem nowe a drugie mechanik złożył mi z 2 starych ;) i mówił mi ze swieci sie dlatego ze czujnik wyczuwa różnice nowe łożysko to nowe a stare wiadomo stare ale ABS działa poprawnie jak najbardziej .....
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 26, 2008 10:57   

pawciu87, to że Cię dawno nie było nie oznacza, że możesz nie stosować zasad kącika! Popraw temat!!!

Możliwe, że niekontakt czujnika, zawilgocenie itp.
Dopóki to się nie powtórzy to się nie przejmuj.

Jak koniecznie chcesz, to sprawdź mocowania czukników, kable, wtyczki oraz zębatki na piastach.
Możesz też zczytać błąd z komputera ABS - trzeba znaleźć wtyczkę diagnostyczną, zewrzeć jej piny i odczytać kod błędu. Instrukcja gdzie jest ta wtyczka i nr błędów są chyba gdzieś na stronie.
andrzejziom napisał/a:
U mnie w R600 też mi się pali cały czas kontrolka od ABSu (...) ale ABS działa poprawnie jak najbardziej .....

Dziwna rzecz - wg mojej najlepszej wiedzy gdy zapala się kontrolka ABS, to system wykrywa błąd i żeby nie stanowić zagrożenia się wyłącza.
To dla mnie nowość, że ABS może działać gdy kontrolka się świeci, a temat ABSu zgłębiałem kiedyś w R800.
andrzejziom napisał/a:
wymieniałem tylnie łożyska z piasta, jedno łożysko kupiłem nowe a drugie mechanik złożył mi z 2 starych i mówił mi ze swieci sie dlatego ze czujnik wyczuwa różnice nowe łożysko to nowe a stare wiadomo stare

To jakiś "urban legend". ;)
Czujnik Ci czegoś takiego nie wykryje, bo niby jak - ten czujnik działa 0-1-0-1 gdy przechodzą pod nim ząbki zębatki.
Jedyne co może zostać wykryte, to jeśli nowa piasta ma inną ilość zębów niż stara (to jest możliwe - kiedyś na formu był chyba wątek o różnicy w ilości zębów między R600 a Accordem (osobiście podejrzewam, że bardziej jest to różnica między modelami przed i 96 rokiem - wtedy nastąpiły zmiany w systemie ABS).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mlynarz 



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Tarczyn



Wysłany: Sob Sty 26, 2008 12:53   

tez kiedys mialem podobna sytuacje w moim R416 98r. Hamowalem, byl snieg, wlaczyl sie abs i po najechaniu na garb spowalniajacy, zaswiecila sie kontrolka abs i abs przestal dzialac. Po ponownym uruchomieniu silnika kontrolka swiecila sie jeszcze przez chwile a potem zgasla i wszystko wrocilo do normy. Pewnie wlasnie system wykrywa blad i wylacza sie dla bezpieczenstwa, wiec jezeli potem wszystko dziala poprawnie raczej nie ma sie czym przejmowac :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 26, 2008 16:53   

Mlynarz napisał/a:
po najechaniu na garb spowalniajacy, zaswiecila sie kontrolka abs i abs przestal dzialac.

W momencie wstrząsu czujnik dał zły odczyt i komp wyłączył ABS dla bezpieczeństwa.

Tak miałem w R827, gdy miałem pękniętą obejmę czujnika i się ruszał, wtedy po każdym większym wyboju ABS się wyłączał.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
barti101 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 169
Skąd: Rzeszów

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 26, 2008 20:30   

Sprawdź kabel od masy i bezpieczniki abs-u, u mniej one "latają" pekł plastik mocujący je i musiałem je przypiąc na stałe, tak jak powinno być. i od tej pory wszystko gra
 
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 10:30   

maciej napisał/a:
Czujnik Ci czegoś takiego nie wykryje, bo niby jak - ten czujnik działa 0-1-0-1 gdy przechodzą pod nim ząbki zębatki.
Jedyne co może zostać wykryte, to jeśli nowa piasta ma inną ilość zębów niż stara (to jest możliwe - kiedyś na formu był chyba wątek o różnicy w ilości zębów między R600 a Accordem (osobiście podejrzewam, że bardziej jest to różnica między modelami przed i 96 rokiem - wtedy nastąpiły zmiany w systemie ABS).


Piasta jest na stówę dobra i ma taka samo ilość ząbków, gdy chamuje na śliskiej powierzchni puszczam hamulec i czuje ze ABS działa a kontrolka zaczyna sie swiecic po przejechaniu jakichś 15 metrów ........

możliwe że przy wymianie został naruszony czujnik ...
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 11:32   

andrzejziom napisał/a:
gdy chamuje na śliskiej powierzchni puszczam hamulec i czuje ze ABS działa
To zdanie jest sprzeczne samo z sobą. Sprawny ABS działa przy wciśniętym hamulcu w momencie zablokowania się kół. W jaki sposób czujesz, że działa Ci ABS skoro puszczasz hamulec?
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 27, 2008 13:46   

andrzejziom napisał/a:
możliwe że przy wymianie został naruszony czujnik ...
To wtedy ABS na 100% nie działa.

Resztę napisał thef - ABS działa jak jest ślisko i wciskasz do ziemi - to jest z resztą największy błąd kierówców, którzy jeździli długo bez ABSu (sam go popełniam) - wielu ludzi jak zaczyna działać ABS odpuszcza hamulec, bo odrucowo reaguje z auta bez ABSu, a w aucie z ABSem trzeba wtedy dusić na maksa, a resztę załatwi komputer.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 21:00   

Gdy jadę wciskam hamulec do dechy po chwili puszczam go czuje jak samochód przychamowuje z takim jakby siepaniem trochę .... to oznacza to ze niedziala poprawnie .. ?? :/
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 21:02   

andrzejziom napisał/a:
czuje jak samochód przychamowuje z takim jakby siepaniem trochę ....

nie wiem co to siepanie, ale jak to to co myślę, to wydaje mi się że ABS działa ok :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 21:02   

andrzejziom napisał/a:
Gdy jadę wciskam hamulec do dechy po chwili puszczam go czuje jak samochód przychamowuje z takim jakby siepaniem trochę .... to oznacza to ze niedziala poprawnie .. ?? :/
Niestety, w takim wypadku nie działa Ci poprawnie.
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 21:39   

sTERYD napisał/a:
to wydaje mi się że ABS działa ok :cool:
moim zdaniem też dziala ok i jest wszystko w porzadku .... Gdyby było inaczej byłyby inne objawy tego jak czytałem i winnym temacie gdy koronki na piaście były inne i trykotoało przy wolnej jeździe ... Umnie piasta jest na stowe dobra


A może świeci się dlatego że cośik z bezpiecznikami od AbS'u jest coś nie tak .. ??
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 21:45   

No jak może działać poprawnie skoro włącza sie po puszczeniu hamulca?
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 22:49   

No też tak obserwuje i się zastanawiam.
Poprawne działanie ABS to takie kiedy wciskasz na maxa hamulec, koła zaczynają się blokować i wtedy pedał ci odbija do góry(tak jakby ktoś od spodu młotkiem pukał) i dzięki temu nie pozwala na zblokowanie kół. A hamulca masz wcale nie puszczać....
Tak masz u siebie?
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 11:37   

Cytat:
Tak masz u siebie?


Czasami tak jest a czasami jak puszcze to mi samo przyhamowuje wygląda na to ze czasem działa poprawnie a czasem niebardzo :/ .... to co mam zrobic ?? sprawdzić czujniki ??
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 11:44   

andrzejziom napisał/a:
Cytat:
Tak masz u siebie?


Czasami tak jest a czasami jak puszcze to mi samo przyhamowuje wygląda na to ze czasem działa poprawnie a czasem niebardzo :/ .... to co mam zrobic ?? sprawdzić czujniki ??


No to masz coś nie tak skoro auto hamuje Ci po puszczeniu pedału hamulca....
A skoro zaświeca Ci się kontrolka to odczytaj kody błędów układu hamulcowego... Procedura jest ta sama jak dla sprawdzenie kodów błędów silnika, z tym tylko, że mrugać powinna kontrolka od ABS. Dokładny opis masz w technicznym FAQ na stronie głównej.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 11:51   

andrzejziom napisał/a:
czasami jak puszcze to mi samo przyhamowuje

Ja bym się bał jeździć takim samochodem, który czasem sam hamuje... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 13:25   

piter34 napisał/a:
andrzejziom napisał/a:
czasami jak puszcze to mi samo przyhamowuje

Ja bym się bał jeździć takim samochodem, który czasem sam hamuje... :roll:


:rotfl: :rotfl: :rotfl: Lol... Nieźle to określiłeś..... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 14:03   

mcteusz napisał/a:
piter34 napisał/a:
andrzejziom napisał/a:
czasami jak puszcze to mi samo przyhamowuje

Ja bym się bał jeździć takim samochodem, który czasem sam hamuje... :roll:


:rotfl: :rotfl: :rotfl: Lol... Nieźle to określiłeś..... :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Ale dzieje się tak gdy hamuje z 80 np. do zera i puszcze czuje takie delikatne przyhamowanie a nie przy każdym nawet lekkim hamowaniu .. ! Sprawdzę w wolnym czasie kod błedów ...
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z palącą się kontrolką oleju
pitt Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Wrz 06, 2010 19:37
pitt
Brak nowych postów [Rover 620SDI]Paląca się kontrolka Silnika
Pusty89 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Lut 20, 2012 22:56
93karol
Brak nowych postów [R600] Kontrolka ABS
Vader Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Lip 20, 2008 12:22
martinezz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R600] - Co to za kontrolka?
griszasm Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Sty 23, 2013 20:55
szoso
Brak nowych postów [R600] Kontrolka SRS !!
jak skasować ten błąd ??
1983lewus Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Gru 14, 2009 19:39
longas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink