Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Błąd 64 - nastawiacz dozujący paliwo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Błąd 64 - nastawiacz dozujący paliwo
Autor Wiadomość
Lukasz620 



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 13
Skąd: Gostyń



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:04   [R620] Błąd 64 - nastawiacz dozujący paliwo
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich.
Mam taki problem z moim roverkiem iz wyskakuje mu błąd 64 - nastawiacz dozujący paliwo. wyczytałem na necie że to nie kontaktująca kostka powoduje ten problem. a wiec wybrałem sie do mojego autka no i przeczyściłem te kostki i skasowałem mu błąd. poprawiło sie lecz tylko na chwilę i postanowiłem ponownie skasować mu błąd. lecz i to nie pomogło na długo. co zauwazyłem to to ze jek jezdzę coraz dłuzej na tym błędzie to z dnia na dzień jest coraz gozej ale w miedzyczasie sie poprawi na chwilę i autko idzie jek glupie ale podkreslam ze sa to tylko chwilowe przebłyski poprawnej pracy silnika w czasie jazdy i na postoju. moze ktos juz przerabiał ten temat i mi pomoze z gory bardzo dziekuje. domyslam sie ze ten nastawiacz znajduje sie w pompie wtryskowej. poprosiłbym rownież o dokładną lakalizację tego ustrojstwa poniewaz posiadam pompę wtryskową ktorą wymieniałem rok temu.
a druga sprawa dotyczy uszkodzonego węża od interkulera (jest dziurawy w jednym miejscu) czy to cos moze powodować??
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuję za pomoc (jakąkolwiek)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 06, 2011 00:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 17:44   

Lukasz620 napisał/a:
druga sprawa dotyczy uszkodzonego węża od interkulera (jest dziurawy w jednym miejscu) czy to cos moze powodować??
Turbina pompuje powietrze w atmosferę, przynajmniej w części ;) Auto jest dużo słabsze i może głośniej pracować.

Nastawiacz - na 99% powódem jest wiązka przewodów i właśnie te kostki przy pompie, trzeba szukać uszkodzenia, często przewody są złamane przy wejściu do kostki lub kostki są zabrudzone. Jest sporo tematów na forum o tym.
 
 
pablom1978 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 46
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 19:31   

Znajdź dobrego fachowca od pomp, niech ci przeczyści ten nastawnik paliwa. Może się tam znajdować rdza lub opiłki metalu, króre powodują niewłaściwe- za małe wychylenie igły nastawnika i stąd te problemy. U mnie po wyczyszczeniu znikło falowanie obrotów i szarpanie silnikiem. Dźwięk równej pracy "klekoczącego" silnika bezcenny.
 
 
Lukasz620 



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 13
Skąd: Gostyń



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 10:56   

thef napisał:

""Turbina pompuje powietrze w atmosferę, przynajmniej w części ;) Auto jest dużo słabsze i może głośniej pracować.""

Faktycznie auto jest momentami słabsze i to nawet bardzo i faktycznie głośno pracuje a co do tego nastawiacza to jeszcze raz dokładnie zobaczę DZIĘKI sliczne za pomoc.
napiszę potem czy to pomogło. a jeszcze jedno czy pozaginać trochę wsówki w tej kostce aby bardziej stykały?? Myślę ze mowisz oczywiście o tej dużej okrągłej wtyczce tak??
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 15:53   

Lukasz620 napisał/a:
czy pozaginać trochę wsówki w tej kostce aby bardziej stykały?? Myślę ze mowisz oczywiście o tej dużej okrągłej wtyczce tak??
Nie zaginaj, no chyba, że będziesz je wyjmował całkiem z kostki, to możesz się pobawić, najlepiej je tylko porządnie oczyścić jakimś sprayem. Tak, mówię o tej wtyczce, ale nie zaszkodzi dokładnie wyczyścić również tej mniejszej i tej od pierwszego wtrysku.

Najpierw zmień ten przewód, przynajmniej autko powinno odżyć :)
 
 
Lukasz620 



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 13
Skąd: Gostyń



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:14   

Witam.

Przewód wymieniony, a odnośnie tego nastawiacza to chyba znalazłem problem.
Na odpalony silniku delikatnie ruszałem kablami przy kostce kazdym z osobna i nic, ale zauważyłem ze na wiązce kabli ktore idą na silniku po stronie paska rozrządu jest przetarta koszulka jednego z kabli i parę drucików w tym kabelku. po dotknięciu go w miejscu przetarcia auto zaczeło przebierac. Kabel jest koloru pomarańczowo-brązowy.
Usterka usunięta bład skasowany i kostki przeczyszczone WD-40 - po raz kolejny no i zobaczymy.
w związku z tym przetarciem mam pytanie czy ten kabelek mógł powodować wywalanie przez kompa błędu ""64-nastawiacz dozujący paliwo""???

Dziękuję za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam :))
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 22:35   

Lukasz620 napisał/a:
w związku z tym przetarciem mam pytanie czy ten kabelek mógł powodować wywalanie przez kompa błędu ""64-nastawiacz dozujący paliwo""???
Dokładnie tak. Jeżeli prześledzisz drogę tego przewodu to okaże się, że dochodzi on właśnie do jednej z kostek pompy wtryskowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 600] błąd - 64 nastawiacz dozujący paliwo
mario1 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Lip 21, 2014 02:43
kataklysm
Brak nowych postów [R620] Nastawiacz dozujący paliwo
Sinus Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Mar 14, 2008 15:16
thef
Brak nowych postów [R620] Cieknące paliwo z okolic zbiornika
lysy22 Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Sie 24, 2009 16:16
lysy22
Brak nowych postów [R620] Lamkpa rezerwy a paliwo jest;/
elwis80 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Lut 27, 2010 10:19
elwis80
Brak nowych postów [R620] Cofa się paliwo, padła pompa paliwowa ?
a może coś jesze ?
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 17 Wto Lut 19, 2008 20:42
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink