Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0 iTD] problem z nawiewem, nie działa całkowicie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 2.0 iTD] problem z nawiewem, nie działa całkowicie
Autor Wiadomość
weasel 



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Wola Rasztowska



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 14:47   [R25 2.0 iTD] problem z nawiewem, nie działa całkowicie

Witam
Mam po raz kolejny problem z nawiewem w kabinie. Samochód mam od 2 m-cy, po tygodniu przestał działać nawiew na 3 i 4 poziomie. Po przeszukaniu forum znalazłem rozwiązanie - rezystory. Faktycznie, po odkręceniu okazało się, że nie ma połączeń (tak sie poprzepalały orginalne druciki-sprężynki). na ich miejsce wlutowałem rezystory (niestety nie udało sie zdobyć 1ohm/10W - zamiast nich wlutowałem połączone równolegle 2 sztuki 1ohm/5W) i wszystko działało prawidłowo, aż do wczoraj. Podczas jazdy zaczeły parować mi szyby, szybko okazało sie, że nie działą nawiew(na 100% działał wcześniej), tym razem całkowicie..... Ponownie dostałem sie do rezystorów..., nie wyglądają na przepalone, przejście jest, rezystancja na jednej parze wynosi 0,6ohma. Sprawdziłem oczywiście bezpieczniki ( też są dobre).... gdzie szukać dalej??? bo pomysły mi sie wyczerpały..... Dzisiaj zauważyłem też, że malutka kontrolka koło nawiewu która wcześniej swieciła na zielono świeci na czerwono (od czego ona jest???)
Bardzo proszę o pomoc bo pogoda za oknem sprawiałą, że nawiew jest niezbędny......
Pozdrawiam
Rover 25, r2001, diesel, klimatyzacja
Ostatnio zmieniony przez weasel Pon Paź 19, 2009 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 14, 2009 14:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 17:59   

weasel, dane auta wpisz w temacie, w nawiasie.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 18:48   

jeśli chodzi o kontrolkę to nie mam pojęcia może jakieś zdjęcie by coś rozświetliło przyczynę :) jak nawet na 4 biegu nie chodzi to znakiem tego że trzeba jeszcze sprawdzić przekaźnik .wydaje mi sie że przekaźniki są w komorze silnika trzeba tylko popatrzeć na oznaczenia :) jak znasz sie troszke na na elektryce to możesz spróbować zewrzeć styki co załączają nawiew pod przekaźnikiem są opisane styki trzeba zewrzeć styk numer 87 i 30 dwa pozostałe są od zasilania przekaźnika wiec jak je zewrzesz to spalisz bezpiecznik :) Dlatego masz 0.6 ohma bo połączyłeś je równolegle jak by to zrobiłeś z wartością 2 ohmy to dało by Ci odpowiednia wartość
 
 
 
weasel 



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Wola Rasztowska



Wysłany: Pią Paź 16, 2009 13:57   

zamieszczam zdjecie tej kontrolki - sorki za jakość, widać przynajmniej gdzie jest umiejscowiona (nadal nie wiem od czego to jest). To, że daje wartość 0,6ohma to wiem (rezystancja całkowita układu połączonego równolegle) - mniejsza rezystancja oznaczałą, że wiatrak na poziomach 1,2,3 pracował troszke szybciej niz standartowo. Gdzie mam szukać tego przekaźnika??? Niestety wszystkie prace musze robic pod chmurką, wiec pewnie skonczy sie wizyta u elektryka......

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 13:57 ]
Teraz juz wyraźne zdjęcie - te dwie kontrolki - wiem, że wcześniej paliła sie zielona, teraz po włożeniu i przekręceniu kluczyka w stacyjce na pozycje 2 zapala sie zielona, po uruchomieniu silnika pali sie czerwona....nie weim od czego są.... Problem z niedziałającym nawiewem nadal aktualny......
 
 
timer 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 143
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Pią Paź 16, 2009 16:01   

to wygląda mi na jakąś samoróbkę wiec dopiero można coś powiedzieć jak by się zobaczyło do czego są przyłączone te diody .Przekaźnik jest w tej skrzynce za akumulatorem trzeba popatrzeć na oznaczenia są narysowane i dobrze widoczne jak otworzysz tą skrzynkę ale jak nie znasz sie na elektryce to lepiej jedz do elektromechanika bo z tych zdjęć jak dla mnie nic nie jest klarowne :(
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 21:45   

weasel, proszę się zastosować do mojej wcześniejszej prośby, albo będę musiała zamknąć temat.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
weasel 



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Wola Rasztowska



Wysłany: Pon Paź 19, 2009 08:37   

W sobote pogrzebałem i znalazlem przyczyne. Przekaźniki są w porzadku - problem jest natury mechanicznej - wiatrak ociera o obudowe i sie zatrzymuje. Poza tym jest przykrecony tylko na dwie śruby , a powinien być chyba na trzy....Czy jest jakiś patent na odkręcenie tej śruby najbliżej komory silnika, bo podejscie jest do niej bardzo ciezkie?.... Gdy poluzuję śrubę od strony fotela pasażera to wiatrak ociera, gdy ją przykręcam do końca to wiatrak zatrzymuje sie całkowicie. Dzis gdy pokonywałem przejazd kolejowy wiatrak znow sie zatrzymał...Ciekawe czy przymocowanie 3 wkrętu pomoże na stałę....
Co do kontrolki to poczekam na cieplejsze dni i zobacze do czego ona prowadzi...myslałem że jest to fabryczny patent:).....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214 Si, 97r] Problem z nawiewem
agathas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Mar 19, 2009 17:09
szoso
Brak nowych postów [R 200 1.4 16v 99r.] problem z nawiewem
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Paź 17, 2009 15:35
marcze83
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Problem z nawiewem.
Brisingr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Wrz 11, 2010 20:42
Brisingr
Brak nowych postów [R214i 98r] Problem z nawiewem
finger Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Paź 01, 2009 08:12
kasjopea
Brak nowych postów [ R 25 2.0 iDT 2000r ] Problem z nawiewem
wolian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Sty 09, 2010 22:19
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink