Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skrzypienie kierownicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skrzypienie kierownicy
Autor Wiadomość
zetkaii 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 72
Skąd: Świętokrzyskie



Wysłany: Wto Lis 10, 2009 08:36   [R75] Skrzypienie kierownicy
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Może ktoś miał podobny przypadek? Otóż przy skręcie kierownicą w lewo lub prawo pojawia się odgłos dziwnego skrzypienia, tak jakby plastik o plastik lub coś w tym rodzaju. Dzieje się tak tylko przy skręcie większym tzn. np podczas zawracania lub cofania pod kątem. W czasie jazdy gdy ruchy kierownicą nie są duże zjawisko to nie występuje. Próbowałem psyknąć tu i ówdzie WD ale z uwagi na fakt, że nie wiem gdzie nic to nie pomogło. Nie chce mi się rozbierać wszystkiego po kolei zaczynając od kierownicy, być może ktoś już coś takiego przeżył i wie jak się tego pozbyć. Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 10, 2009 08:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Lis 10, 2009 09:59   

Dla mnie dziwny przypadek,bo owszem skrzypią w tym aucie plastiki w desce rozdzielczej,ale kierownica jeszcze mi nie hałasowała.
Postaraj się bardziej umiejscowić źródło i faktycznie po zdjęciu osłony psiknij WD.
Wiele lat temu sprowadziłem z Włoch fiata 131 i po jakimś czasie poszło łożysko wałeczkowe w kolumnie kierowniczej i mechanik dorobił mi zamiast niego tuleję teflonową,ale nie przypuszczam żeby u ciebie to wystąpiło.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 10, 2009 10:02   

a moze hałasuje pompa wspomagania bo brakuje jej oleju ??
 
 
zetkaii 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 72
Skąd: Świętokrzyskie



Wysłany: Wto Lis 10, 2009 11:29   

Oleju w układzie wspomagania nie brakuje, zresztą skrzypienie słychać dokładnie wewnątrz pojazdu ale zlokalizowanie go nie jest proste, chyba trzeba będzie po prostu zacząć odkręcać po kolei wszystko do skutku.
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Wto Lis 10, 2009 11:32   

Nie psikaj WD bo ono w prawdzie smaruje, ale też rozpuszcza "seryjny" smar który jest stosowany w kierownicy, poza tym nic to nie da. Tam są takie dwie gumy które po prostu pasownie o siebie trą (ewentualnie masz lekko przesuniętą maglownicę co spowodowało przesunięcie drążka w efekcie czego trze.
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 21:05   

Dziadek , właśnie !! ! U mnie jak było ciepło plastyki nie skrzypiały . Teraz jak wsiadam do auta i jadę , dopóki się w środku nie rozgrzeje, to skrzypią :/ Najprawdopodobniej te drewnopodobne. Da się to jakoś uszczelnić itp ? :)
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 23:43   

No to jest chyba problem wszystkich.Zaczyna skrzypieć ni stąd ni zowąd przy dużych różnicach temperatur.Przerabiałem ten temat zaraz po zakupie auta.Muszę przyznać,że mój poprzedni peugeot nigdy tego nie miał.Podzieliłem się nawet moimi doświadczeniami na Forum.Dużo czasu zabrało mi ubiegłej jesieni rozebranie deski i tych niby drewienek i posmarowanie smarem silikonowym.Całą zimę miałem spokój i ciszę.Trzaski wróciły w połowie lata-był taki morderczy upał jednego dnia.Prawdopodobnie trzeba będzie powtórzyć zabieg.Przeraża mnie tylko niska sprężystość plastiku w naszych autach-pewnie przy demontażu znowu coś pęknie.
W dalszym ciągu intryguje mnie jednak ta kierownica,ale jest tam kilka punktów,które mogą wymagać smaru.
A żartobliwie,to przypomniało mi się jak tego lata wybraliśmy się z żoną na wycieczkę rowerową i w połowie drogi moja maszyna zaczęła niemiłosiernie skrzypieć-totalny obciach!Do domu daleko,smaru w plecaku brak,więc wrzuciłem !@!$# do stawu...i pomogło!W końcu woda też smaruje.
saute,miałem to samo-najczęściej skrzypi na styku wylotów powietrza i drewnopodobnego plastiku.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 06:22   

a myślał ktos z Was , żeby te pseudodrewno zastąpić prawdziwym ? :)
 
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Czw Lis 12, 2009 12:36   

u mnie kierownica przestała skrzypieć gdy po dokręcałem śruby od mocowania przekładni kierowniczej. Przynajmniej na razie nie skrzypi :D
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
zetkaii 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 72
Skąd: Świętokrzyskie



Wysłany: Czw Lis 12, 2009 13:50   

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Póki co nie mam czasu żeby się zając sprawą więc sobie jeżdżę i czasem słucham "muzyki" z kierownicy przy wyłączonym radiu rzecz jasna. Jak znajdę chwilę spróbuję wykorzystać Wasze spostrzeżenia i napiszę co z tego wyszło. Pozdrawiam wszystich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Skrzypienie w układzie kierowniczym
kerbi Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Maj 20, 2011 19:56
kerbi
Brak nowych postów [R75] Skrzypienie fotela pasażera i zawieszenia
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Mar 25, 2016 16:12
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Skrzypienie,stukanie przy skręcie.
MiReK Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sty 24, 2011 17:59
apples
Brak nowych postów [R75] Skrzypienie przy zaciągniętym "ręcznym"
leklisek Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Sie 25, 2009 23:50
apples
Brak nowych postów [R75] Skrzypienie a zimnym + metaliczny dźwięk (na zimnym)
daniel18c Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Wrz 22, 2016 10:42
franki01



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink