Forum Klubu ROVERki.pl :: [214] Proszę !!! pomocy !!! pilot padł - alarm wyje .....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214] Proszę !!! pomocy !!! pilot padł - alarm wyje .....
Autor Wiadomość
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:07   [214] Proszę !!! pomocy !!! pilot padł - alarm wyje .....

witam was serdecznie moi drodzy i proszę o pomoc w sprawie tego typu : ostatnio kilka razy szwankował mi pilot a wczoraj stało się najgorsze :cry: podchodzę do auta strzał z pilota !! ! nic zero kontaktu !! ! otwieram z klucza OK. wkładam klucz do stacyjki przekręcam na 1 i strzelam z pilota bo może załapie ale nic z tego i za długo czekałem i w końcu uruchomił się straszny i bardzo głośny alarm SZOK !! !! odłączyłem tylko klemę i przestał ALE CO MAM teraz dalej zrobić bo nie wiem jak mam sobie poradzić aby go wyłączyć i odpalić ( co do pilota to bateryjka jest nówka ) PROSZĘ O POMOC !! !!!!!!! :błagam: :załamka:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:19   

Po wymianie baterii synchronizowałeś pilota?
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:23   

AdrianWWL napisał/a:
Po wymianie baterii synchronizowałeś pilota?

nie nic takiego nie robiłem a baterie zmieniłem jak zakupiłem auto czyli jakieś 3 tygodnie temu i od tamtej pory do wczoraj było wszystko ok. no może 3 dni ostatnie troszkę szwankował ale załapywał
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:31   

Rozbierz pilota i zobacz czy bateria jest dobrze trzymana przez blaszkę (może coś się rozłączyło itd.). Może być też tak, że kupiłeś jakąś starą baterię i już się rozładowała. No i zsynchronizuj pilota.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:33   

Ziomal, A to czytałes?
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#23
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:48   

staf napisał/a:
Ziomal, A to czytałes?
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#23

czytałem właśnie i pisze tylko aby wyczyścić pilota itd... albo zakupic 2 pilot i trzeba jechać z nim aby go zaprogramować o to ci chodzi ?? ?
tylko że tak Pilot w środku wygląda jak nowy i bateryjka jest nowa
a co do zakupu 2 pilota to juz chyba ostateczne i najbardziej kosztowne wyjście tylko jeszcze JAK MAM POJECHAć DO mecha... na kompa !! !! :sad:

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 14:48 ]
[quote="AdrianWWL"]Rozbierz pilota i zobacz czy bateria jest dobrze trzymana przez blaszkę (może coś się rozłączyło itd.). Może być też tak, że kupiłeś jakąś starą baterię i już się rozładowała. No i zsynchronizuj pilota.[/qu
a jak mam go zsynchronizować ?? ? bo tego to nie wiem !?!?!?!
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:49   

http://www.roverki.pl/article.php?sid=307

Punkt 7
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:53   

Ty leniu, nie czytałeś w ogóle.
Poprowadzę Cię za rękę(ostatni raz):
Wchodzisz w linka Tutaj -> Potem widzisz na samej górze odnośnik do 2 miejsc, wchodzisz do pierwszego. A co tam jest ? Niespodzianka, zobacz sam :wink:
I przeczytaj to, dużo teksu nie masz.
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 14:58   

ADI-mistrzu napisał/a:
Ty leniu, nie czytałeś w ogóle.
Poprowadzę Cię za rękę(ostatni raz):
Wchodzisz w linka Tutaj -> Potem widzisz na samej górze odnośnik do 2 miejsc, wchodzisz do pierwszego. A co tam jest ? Niespodzianka, zobacz sam :wink:
I przeczytaj to, dużo teksu nie masz.


czy o to ci chodzi konkretnie ?? ? tzn. aby rozbroić immobiliser wystarczy zbliżyć pilota do stacyjki. W aktywnym immo, trzeba wcisnąć przycisk na pilocie przed włączeniem zapłonu
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:00   

Ziomal
pierwsze - powinieneś mieć 2 piloty - jeśli masz sprawdź czy drugi działa czy nie
drugie - powinieneś dostać razem z autem 4 cyfrowy kod do rozbrajania awaryjnego imobiliser-a, opis jego użycia jest w instrukcji obsługi auta
trzecie - synchronizacja pilota - otwierasz auto kluczykiem (bez otwierania drzwi) i naciskasz min 4x przycisk zamykania na pilocie - jak zamek się zamknie pilot zsynchronizowany

jak radzili przedmówcy - najpierw warto sprawdzić czy uchwyt baterii w pilocie nie poluzował się w miejscach lutowania - często sie zdarza

jeśli nic z powyższych nie zadziała pozostaje kumaty elektronik żeby sprawdził pilota i ew w ostateczności podpiecie pod komp i sprawdzenie imo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:01   

Kurcze widzę, że dzisiaj pogoda nie wpływa dobrze na ludzi... :mrgreen: Zastosuj się do mojego poprzedniego posta. Tam jest napisane jak go zsynchronizować.

O widzisz, darek_wp już Ci podał rozwiązanie na tacy. :wink:
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:07   

darek_wp napisał/a:
Ziomal
pierwsze - powinieneś mieć 2 piloty - jeśli masz sprawdź czy drugi działa czy nie
drugie - powinieneś dostać razem z autem 4 cyfrowy kod do rozbrajania awaryjnego imobiliser-a, opis jego użycia jest w instrukcji obsługi auta
trzecie - synchronizacja pilota - otwierasz auto kluczykiem (bez otwierania drzwi) i naciskasz min 4x przycisk zamykania na pilocie - jak zamek się zamknie pilot zsynchronizowany

jak radzili przedmówcy - najpierw warto sprawdzić czy uchwyt baterii w pilocie nie poluzował się w miejscach lutowania - często sie zdarza

jeśli nic z powyższych nie zadziała pozostaje kumaty elektronik żeby sprawdził pilota i ew w ostateczności podpiecie pod komp i sprawdzenie imo


1 nie ma 2 pilota
2 nie mam również żadnych dok. z kodem itd...
3 TO ZROBIĘ w 1 kolejności bo tego nie uczyniłem
Bardzo dziękuje za szczere rady i podpowiedzi
a na koniec Jak juz nic nie pomoże to tak czy siak musze go na krawacie holowac do mechanika na kompa TAK ? bo i tak go nie odpalę

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 15:07 ]
AdrianWWL napisał/a:
Kurcze widzę, że dzisiaj pogoda nie wpływa dobrze na ludzi... :mrgreen: Zastosuj się do mojego poprzedniego posta. Tam jest napisane jak go zsynchronizować.

O widzisz, darek_wp już Ci podał rozwiązanie na tacy. :wink:

kolego nie denerwuj się a co do twojej RADY to jest 1 w kolejności którą uczynię jak tylko zejdę do auta a powiedz mi jak będę robił ten zabieg to musi być auto podłączone do aku bo jest taki PROBLEM ŻE MAM ODŁĄCZONA KLEMĘ bo wyje alarm jak ją podpinam ?? ?
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:12   

Alarm się wyłączy po jakimś czasie. Ewentualnie wyjmij bezpiecznik od klaksonu/odłącz go.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:12   

Ziomal, I koniecznie jak wrócisz napisz o efektach.... :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10908
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:18   

akumulator musi być podłączony.

kiedy go podłączysz alarm oczywiście zacznie wyć, wtedy podejdź do drzwi kierowcy i otwórz je kluczykiem. Powinien przestać wyć, jeśli nie przestanie, to możesz mieć odłączony czujnik w zamku, ale zsynchronizować pilota i tak się powinno dać (czasem tylko nie wystarczy nacisnąć 4 razy), Tylko przy otwieraniu kluczykiem musi zaskoczyć centralny.

alarm powyje ok minuty i zmęczy się i przestanie ;)

a poza tym, to przejrzałbym wiązke tylnej klapy ;)

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 15:18 ]
aha i bezpiecznika nie wyjmuj, bo pilota nie zsynchronizujesz :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:19   

AdrianWWL napisał/a:
Alarm się wyłączy po jakimś czasie. Ewentualnie wyjmij bezpiecznik od klaksonu/odłącz go.

panowie !! ! ruszam do akcji - w kolejności
odłączę klakson - jak znajdę ten bezpiecznik !?!?!
i zsynchronizuję pilota
a jeszcze popatrzę czy dobrze styka bateryjka pod blaszką
dokonam tego za jakąś godzinkę ale o efektach napiszę wam na 100% Bardzo wam wszystkim NA RAZIE !! ! dziękuję
oczywiście za pomoc !! ! się odwdzięczę Oby TYLKO pomogłooooo !! !!!!!!!!!! :błagam: :fura:
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:21   

Ziomal, Śmigaj. Pomoże. :grin:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:22   

sTERYD napisał/a:
akumulator musi być podłączony.

kiedy go podłączysz alarm oczywiście zacznie wyć, wtedy podejdź do drzwi kierowcy i otwórz je kluczykiem. Powinien przestać wyć, jeśli nie przestanie, to możesz mieć odłączony czujnik w zamku, ale zsynchronizować pilota i tak się powinno dać (czasem tylko nie wystarczy nacisnąć 4 razy), Tylko przy otwieraniu kluczykiem musi zaskoczyć centralny.

alarm powyje ok minuty i zmęczy się i przestanie ;)

a poza tym, to przejrzałbym wiązke tylnej klapy ;)

[ Dodano: Sro Lis 11, 2009 15:18 ]
aha i bezpiecznika nie wyjmuj, bo pilota nie zsynchronizujesz :/

dzięki kolego
a powiedz mi jak mam nie wyciagac tego bezpieka od klaksonu to może chociaz go odłącze jakimś kabelkiem jak ma cos takiego ?? ? ale i tak sprawdze twój sposób z kluczykiem i centralnym - może go to uciszy
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10908
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 15:28   

możesz odłaczyć kabelki od klaksonu jeśli chcesz, to nie stanowi problemu, nie pamiętam tylko gdzie w R200 są klaksony i jak jest z dostępem do nich... jak tak samo, jak w R400 to szkoda się bawić... niech powyją te kilkanaście sekund :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 20:40   

troszkę późno wam odpisuje ale mam smutne wiadomości Bo nic nie pomogło - wszystko zrobiłem z godnie z waszymi radami i nic jedynie co to tylko udało sie to to że jak podłączyłem kleme do aku .. i przekręciłem kluczem w drzwiach to wyłączył sie alarm Poza tym w pilocia cisza i nic Normalnie jestem załamany !?!?!?! help ..... sos sos ......
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si] Zwarcie masy ale nic nie spalone, wyje alarm POMOCY
Wydryszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lut 07, 2012 20:40
Wydryszek
Brak nowych postów [200 16V 98 r.] auto nie odpala, alarm wyje...
forgol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Paź 03, 2007 19:51
PHJOWI
Brak nowych postów [rover 214] Podłączanie akumulatora, alarm wyje
Jak w temacie
qqqq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Mar 17, 2010 16:45
jaro12
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [200] akumulator się rozładował a teraz alarm ciągle wyje
maarcin19bdg Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Cze 16, 2011 11:33
kasjopea
Brak nowych postów [R214,98r,8V ] Wyje alarm, brak centralnego,blokada zapłonu
Dzenson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Lip 17, 2009 17:59
Dzenson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink