Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214 Si] Denerwujący dzwięk z pod kokpitu deski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 214 Si] Denerwujący dzwięk z pod kokpitu deski
Autor Wiadomość
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



  Wysłany: Pią Paź 30, 2009 22:52   [R 214 Si] Denerwujący dzwięk z pod kokpitu deski

Witam, zwracam się do was forumowicze z ogromną prośbą. Mianowicie szukam wskazówki co może być przyczyną tego że jak jadę z prędkością 60 km/h zaczyna coś brzęczeć - jak by osa latała z przodu pod kokpitem - deską Jest to tak denerwujące że szok co prawda znika jak przekroczę 110 km/h słychać to jak by coś wpadało w rezonans pod wpływem obrotów silnika itp... co to może być i jak to zlokalizować i zlikwidować - tylko Proszę was nie proponujcie mi abym jeździł cały czas 110 km/h :lol: czasem tak mnie to wkurza że az mam ochotę walnąć w środek deski ( i tak to nie pomaga bo już tak próbowałem :mrgreen: z góry dziękuję i liczę na wasze porady i podpowiedzi :ok:
Ostatnio zmieniony przez thef Nie Lis 01, 2009 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 30, 2009 22:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Paź 30, 2009 22:57   

Mówisz o miejscu gdzie są zegary ? Może jakaś śrubka się w środku poluźniła i dlatego tak się dzieje proponuje rozkręcić i dokręcić dokładnie wszystkie śrubki może brzęczenie ustanie.
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 23:02   

u mnie brzeczala klapka od schowka, filc samoprzylepny pomogl
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Pią Paź 30, 2009 23:35   

bardzo dziękuję za porady i wszystkie wasze sugestie wezmę pod uwagę każda waszą podpowiedź i dokonam w odpowiedniej kolejności sprawdzania od A do Z co prawda ten dźwięk dochodzi bardziej z środka konsoli jakby coś w zegarku itp... Jak na razie to słucham głośniej radia w aucie i to niweluje ale jak jadę sam ale jak z Żoną i dzieckiem to już ciszej gra radio i pojawia się ten okrutny dźwięk jakby gniazdo pszczół było pod konsolą :zły:
 
 
 
bundylp 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 149
Skąd: okolice - Lublin

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 30, 2009 23:39   

Ja też to mam :( czasem podczas jazdy, na niskich obrotach (ok 2000) cos mi strasznie brzeczy, na chwile pomaga docisniecie obudowy zegarow, dodatkowo u mnie trzesie jeszcze cos w prawych drzwiach ale wystarczy delikatnie przylozyc dlon i wszystko ustaje. Nie wiem co mozna z "tym" zrobic juz kilka razy wszystko rozbieralem i nic nie pomoglo.
_________________
"bundylp" = " bandi "
Nie taki Rover straszny jak go malują :P
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 00:14   

U mnie przy 3tys rpm czasem lusterko wsteczne brzeczalo - bez jaj:). W prawych dzwiach rygiel od zamka stukal. W klapie zamek trzeszczal. Chyba nie musze mowic co z tym zrobilem.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 00:17   

Rozkrecic co sie da i wewnetrzne krawedzie ktore stykaja z innym plastikiem obkleic filcem...
Sprawdzic czy jakies srubki nie lataja i mocno ale z umiarkowaniem podokrecac...
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 00:21   

ash napisał/a:
U mnie przy 3tys rpm czasem lusterko wsteczne brzeczalo - bez jaj:). W prawych dzwiach rygiel od zamka stukal. W klapie zamek trzeszczal. Chyba nie musze mowic co z tym zrobilem.


no wszystko super itd... ale ty przynajmniej wiedziałeś jakie elementy ci brzęczały i mogłeś je po dokręcać a ja tylko słyszę to spod konsoli ten dźwięk ale nie uśmiecha mi się jej całej rozbierać na czynniki 1 itp... :lol: ale........ kto wie ....... :sad: :roll:
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 08:37   

ja tez myslalem, ze to spod konsoli ale to bylo wsteczne lusterko - sprawdz! Wystarczy je mocno zlapac jak zacznie cos brzeczec.
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 11:47   

ash napisał/a:
ja tez myslalem, ze to spod konsoli ale to bylo wsteczne lusterko - sprawdz! Wystarczy je mocno zlapac jak zacznie cos brzeczec.


Dzięki kolego - lustereczko sprawdzę - schowek też itd... wszystko zapisuje i jak uzbiera mi sie okazał lista to ruszę do ataku z uporczywym bzenceniem !! ! :wink: :wink:

za wszystkie porady bardzo wam dziękuje i jak ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie sprawdzić co dokręcię to bardzo proszę
odwdzięczę się - opinią !! ! " Pomógł " :grin:
 
 
 
kaciorek1000 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd: włocławek/bydgoszcz



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 18:11   

A tak w ogóle to wydaje mi się troszkę (przepraszam za wyrażenie) od dupy strony trochę to wszystko. Zamiast myśleć co gdzie i jak mocno, pomyślmy DLACZEGO?? Powiecie pewnie, że auto ma lata to piszczy i skrzeczy. Ja jednak proponuje zajrzeć pod maskę. Skoro mówisz, że tak jakby drgania były przenoszone to już połowa sukcesu. Proponuję :

1. Zajrzyj pod maskę - oceń stan poduszek pod silnikiem KKB101551 oraz KKH101621

2. Zajrzyj pod auto - oceń stan poduszki KKH101641

3. Jak już będziesz pod autem to sprawdź stan tłumika drgań (czyt. łącze elastyczne)

Jeśli każde z wyżej wymienionych jest na bank ok, wtedy myśl o filcach i innych domowych robotach
_________________
ROWER JEST WIELCE OK
L. Janerka
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 21:52   

kaciorek1000 napisał/a:
A tak w ogóle to wydaje mi się troszkę (przepraszam za wyrażenie) od dupy strony trochę to wszystko. Zamiast myśleć co gdzie i jak mocno, pomyślmy DLACZEGO?? Powiecie pewnie, że auto ma lata to piszczy i skrzeczy. Ja jednak proponuje zajrzeć pod maskę. Skoro mówisz, że tak jakby drgania były przenoszone to już połowa sukcesu. Proponuję :

1. Zajrzyj pod maskę - oceń stan poduszek pod silnikiem KKB101551 oraz KKH101621

2. Zajrzyj pod auto - oceń stan poduszki KKH101641

3. Jak już będziesz pod autem to sprawdź stan tłumika drgań (czyt. łącze elastyczne)

Jeśli każde z wyżej wymienionych jest na bank ok, wtedy myśl o filcach i innych domowych robotach


no dzięki kolego za te porady ale coś - sprostuję odnośnie twojego przepisu na sprawdzenie tych elementów
po 1 - to nie zajrzę pod maskę w czasie jazdy ( chyba że jakiś kaskader by to zrobił za mnie ?!
po 2 - ten dziwny dźwięk jest tylko podczas jazdy 60 do 110 km/h a na postoju nawet jak go wkręcam na wyższe obroty to nie ma tego bzykania :grin:
po 3 - To sprawdzę te elementy przy najbliższej okazji i wizycie u kolegi na podnośniku Spoko - wszystko można brać pod uwagę Dzięki za porady :smile:
 
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 21:59   

też to miałem, identycznie jak Ty!! ale powiem Ci kolego że jakoś samo ustało:)
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 22:20   

pawel.o83 napisał/a:
też to miałem, identycznie jak Ty!! ale powiem Ci kolego że jakoś samo ustało:)


dzięki kolego za pocieszenie :grin: ale co mi to jak na razie nerw psuje to SZOK
a jeszcze mam pytanko czy zegarek aby go wymontować to jest jakiś poważny zabieg czy tylko podważyć i cyk i ( wyjdzie ?? ? )
 
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 22:59   

A moze lewarek zmiany biegow????Czesta usterka 200-tek :hm:
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 08:20   

badek napisał/a:
A moze lewarek zmiany biegow????Czesta usterka 200-tek :hm:

dzięki - dzięki też sprawdzę na pewno !! ! myślę że jeszcze kilka pomysłów i porad co i gdzie itd... i po niedzieli znajdę wolne popołudnie i biorę się za walkę z Bzykaniem !?!?!?! :wink: :grin:
 
 
 
kaciorek1000 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd: włocławek/bydgoszcz



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 18:09   

Z lewarkiem tez aktualnie zaczynam walkę i osobiście myślę że to nie to. Gdyby chodziło o drążek to były by przede wszystkim luzy i metaliczny dźwięk przy drążku.

A jeśli chodzi o kaskadera zaglądającego pod maskę w trakcie jazdy to nie potrzebny. Stan poduszek można sprawdzić na postoju nawet bez włączonego silnika :)

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 18:09 ]
I jeszcze jedno.... Jak to jest? Bzyczy przy konkretnych prędkościach czy konkretnych obrotach??? Bzyczy tak samo jadąc 70km/h na biegach 3,4 i 5?? Zagadka. :hmm:
_________________
ROWER JEST WIELCE OK
L. Janerka
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 19:40   

kaciorek1000 napisał/a:
Z lewarkiem tez aktualnie zaczynam walkę i osobiście myślę że to nie to. Gdyby chodziło o drążek to były by przede wszystkim luzy i metaliczny dźwięk przy drążku.

A jeśli chodzi o kaskadera zaglądającego pod maskę w trakcie jazdy to nie potrzebny. Stan poduszek można sprawdzić na postoju nawet bez włączonego silnika :)

[ Dodano: Nie Lis 01, 2009 18:09 ]
I jeszcze jedno.... Jak to jest? Bzyczy przy konkretnych prędkościach czy konkretnych obrotach??? Bzyczy tak samo jadąc 70km/h na biegach 3,4 i 5?? Zagadka. :hmm:



co do kaskadera to żartowałem :wink: i wiem w jaki sposób sprawdza się wieszaki -poduszkę silnika :smile:
a co do twojej zagadki to nie wiem czy to jest ironia z twojej strony czy tylko robienie sobie podśmiewajek No ale cóż Gratuluje pomysłu i serdecznie pozdrawiam :brawo
ale powiem ci jeszcze 1 że objawy przy wybitej poduszce czy wieszaku od silnika to inna bajka od bzykania :grin: w środku i tej usterki nie da sie porównać do tego bo telepało by silnikiem itd... a to już inne objawy
 
 
 
kaciorek1000 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd: włocławek/bydgoszcz



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 20:47   

Co do zagadki to zadałem po prostu konkretne pytanie. Bo piszesz ze bzyczy Ci od 60 - 100 km/h. A ja pytam czy na kazdym biegu tak samo. Jeśli bzyczy Ci przy 1200 obr/min jak i 1800 obr/min oraz 2500 to moze faktycznie Ci osa wpadła (to akurat zart :P ) obroty podałem niskie bo mam diesla i nie wiem jak wygladaja u Ciebie
_________________
ROWER JEST WIELCE OK
L. Janerka
 
 
 
Ziomal 




Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Piotrków Tryb.



Wysłany: Nie Lis 01, 2009 20:56   

kaciorek1000 napisał/a:
Co do zagadki to zadałem po prostu konkretne pytanie. Bo piszesz ze bzyczy Ci od 60 - 100 km/h. A ja pytam czy na kazdym biegu tak samo. Jeśli bzyczy Ci przy 1200 obr/min jak i 1800 obr/min oraz 2500 to moze faktycznie Ci osa wpadła (to akurat zart :P ) obroty podałem niskie bo mam diesla i nie wiem jak wygladaja u Ciebie


spoko - trzeba pożartować :grin: a co do obrotów to powiem ci że muszę to jutro sprawdzić ale zaczyna się to od 2 biegu a z tego co pamiętam to chyba po 2500 przestawało brzęczeć a może nawet po 3000 !?!?!?! a powiedz mi o czym konkretnie myślisz i co to może mieć wspólnego z tym bzykaniem ?? ? i tak od jutra zamierzam to zlokalizować jak się uda a jak nie to podejmę drastyczniejszą metodę odkręcę całą deskę - konsole i tak wyjadę na jazdę testową i zobaczę w tedy ?? ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 SDI 99] wykładzina kokpitu
kipy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 19, 2009 18:20
Lechos
Brak nowych postów [R214si 1.4 16v 97 rok] demontaz kokpitu
Motyl22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Kwi 09, 2009 15:26
Motyl22
Brak nowych postów [R 25] Podświetlenie deski rozdzielczej
har0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Lis 05, 2010 12:51
leszczu
Brak nowych postów [R25 1.4 16V 2000r] Podświetlenie deski rozdzielczej.
Czy jest potencjometr?
Ukasz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Cze 24, 2008 11:39
piter34
Brak nowych postów [R200] zmiana deski rozdzielczej
mario_81 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Maj 11, 2008 12:06
Kozik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink