Forum Klubu ROVERki.pl :: rovery przejeżdżają na czerwonym śweitle?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
rovery przejeżdżają na czerwonym śweitle?
Autor Wiadomość
sarkunx 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Warszawa

Rover 600

  Wysłany: Sro Gru 09, 2009 08:35   rovery przejeżdżają na czerwonym śweitle?

ot taki sobie artykulik dot kamer na skrzyżowaniach:

http://olsztyn.gazeta.pl/...w_kamerami.html

zilustrowany zdjęciem... a na zdjęciu? czy to nie 400tka? :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 09, 2009 08:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:07   

Jakby nie patrzeć to widocznie roverkowi się spieszyło :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:14   

Ja bym powiedział, że sfotografowali stojące w miejscu auto...
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:21   

mcteusz napisał/a:
Ja bym powiedział, że sfotografowali stojące w miejscu auto...


Co za różnica czy stojące czy nie? Jeśli nie ma możliwości zjechanie ze skrzyżowanie przed zmiana sygnalizacji to się na nie nie wjeżdża...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:42   

Przecież nie wjechał na skrzyżowanie jeszcze.. lepiej żeby tak stał niż na przejściu dla pieszych. Poza tym często jak są korki to ludzie tak podjeżdżają zamiast wbijać się na skrzyżowanie i czasami światło ich łapie w tym miejscu, jak dla mnie normalna sprawa.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:50   

Hehe... Chyba kiedyś pracowałem z tym gościem co się wypowiada z ramienia tej prywatnej firmy - i firma i nazwisko się zgadzają. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 14:03   

Yog-Sothoth napisał/a:
Przecież nie wjechał na skrzyżowanie jeszcze.. lepiej żeby tak stał niż na przejściu dla pieszych. Poza tym często jak są korki to ludzie tak podjeżdżają zamiast wbijać się na skrzyżowanie i czasami światło ich łapie w tym miejscu, jak dla mnie normalna sprawa.


Sprawa normalna bo większość osób tak robi i dopóki nie ruszą samochody z przeciwka/z boków będzie próbował jechać dalej już na czerwonym no bo przecież biedaczek na "zielonym" wjechał. Jak nie zdąży to co mu to da, ze się wepchnął? Teraz nawet nie widzi jakie ma światło, w wystarczyło chwilkę przed sygnalizatorem zaczekać na wjazd...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 17:57   

Nie masz racji, takie dojeżdżanie do linii nie jest złe bo w momencie gdy kierujący zobaczy że ma miejsce żeby przejechać skrzyżowanie to przejedzie a jeśli nie przejedzie to też nikomu nie przeszkadza (nie mówimy tu o tych co wjechali na skrzyżowanie i na nim zostali). Dzięki temu że jest bliżej ma szybszy czas reakcji i szybciej przejedzie co przenosi się na to że i za nim ktoś też jeszcze przejedzie.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
darek_wp 




Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 19:14   

Yog-Sothoth napisał/a:
Nie masz racji, takie dojeżdżanie do linii nie jest złe bo w momencie gdy kierujący zobaczy że ma miejsce żeby przejechać skrzyżowanie to przejedzie a jeśli nie przejedzie to też nikomu nie przeszkadza (nie mówimy tu o tych co wjechali na skrzyżowanie i na nim zostali). Dzięki temu że jest bliżej ma szybszy czas reakcji i szybciej przejedzie co przenosi się na to że i za nim ktoś też jeszcze przejedzie.


Co nie zmienia faktu, że takie postępowanie jest nie zgodne z przepisami PoRD, które wyraźnie mówi, że pojazd który nie może opuścić skrzyżowania nie ma prawa na nie wjechać. Tak więc należy grzecznie czekać przed sygnalizatorem aż będzie tyle wolnego miejsca, żeby wjeżdżając na skrzyżowanie można było je opuścić. Ale jak wszyscy wiemy teoria to jedno a praktyka pokazuje inaczej.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 19:38   

Yog-Sothoth napisał/a:
Nie masz racji, takie dojeżdżanie do linii nie jest złe bo w momencie gdy kierujący zobaczy że ma miejsce żeby przejechać skrzyżowanie to przejedzie a jeśli nie przejedzie to też nikomu nie przeszkadza (nie mówimy tu o tych co wjechali na skrzyżowanie i na nim zostali).

Jeśli przejedzie robi to już na czerwonym jak widać na wyżej załączonym obrazku, a jeśli zostanie to się powtórzę po co wjeżdżał, aby być 2 metry dalej i nie widzieć sygnalizacji?

Cytat:
Dzięki temu że jest bliżej ma szybszy czas reakcji i szybciej przejedzie co przenosi się na to że i za nim ktoś też jeszcze przejedzie.

Tutaj Ty nie masz racji ponieważ jeśli czeka do następnego zielonego nie widząc sygnalizacji musi czekać na reakcje kierowców za nim lub z przeciwka więc jego czas reakcji uzależniony jest od ich czasu reakcji...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 20:09   

Yog-Sothoth napisał/a:
Jeśli przejedzie robi to już na czerwonym jak widać na wyżej załączonym obrazku, a jeśli zostanie to się powtórzę po co wjeżdżał, aby być 2 metry dalej i nie widzieć sygnalizacji?

Pływak spokojnie. To nie zawsze jest takie proste nie wjechać za sygnalizator... Jeśli w Warszawie kierowcy zaczęli by przejeżdżać przez skrzyżowanie dopiero widząc, że jest zupełnie pusto i każdy by tak poczekiwał, to ludzie zaczęli by wracać do domu w momencie gdy powinny już następnego dnia wychodzić do pracy...
Czasem jadę przez skrzyżowanie 40-50km/h (nikt by się nie spodziewał że można się przy takiej prędkości zablokować), a wszystko przede mną staje w takim tempie, że zostaję jeszcze na skrzyżowaniu...
Chwała kierowcy, który będąc za sygnalizatorem nie pchał się dalej żeby zablokować skrzyżowanie...
Cytat:
Tutaj Ty nie masz racji ponieważ jeśli czeka do następnego zielonego nie widząc sygnalizacji musi czekać na reakcje kierowców za nim lub z przeciwka więc jego czas reakcji uzależniony jest od ich czasu reakcji...

Tutaj zapominasz jeszcze o zapalających się światłach dla pieszych...

Natomiast jeśli chodzi o kwestię prawną, to kierowca nie mając pewności, że będzie mógł zjechać ze skrzyżowania, nie ma prawa wjechać na skrzyżowanie, a nie za sygnalizator... A skrzyżowanie to przecięcie dróg i nie jest napisane, że zaczyna się od sygnalizatora... Kwestia interpretacji...
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 20:09   

tak dyskutujecie .... a skąd wiecie, że on tam stoi a nie jedzie ?? :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 22:01   

Cytat:
tak dyskutujecie .... a skąd wiecie, że on tam stoi a nie jedzie ?? :lol:

Bo na zdjęciu się nie rusza... :mrgreen:
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 22:56   

przecież na tym zdjęciu nie widać co się dzieje przed pasami
sytuacja przecież mogła być taka, że kierowca tego samochodu przejechał przez pasy jeszcze na swoim zielonym, ale widząc, że przejazd przez skrzyżowanie się przedłuża pozostał za pasami, ale nadal nie wjeżdżając na samo skrzyżowanie i coś takiego nie jest niezgodne z przepisami
mnie zastanawia tylko to, jak te cudowne urządzenia są w stanie stwierdzić na 100%, że ktoś rzeczywiście przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym - i czy bierze pod uwagę sytuację gdy kierowca wykonywał manewr jeszcze na zielonym a w oczekiwaniu na przejazd samochodów z naprzeciwka (sam np. chce skręcić w lewo) w międzyczasie zmieniła się sygnalizacja na czerwone a urządzenie rejestruje całe zajście jako przejazd na czerwonym świetle - trochę chyba zagmatwałem, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :razz:
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:03   

Chodzi Ci zapewne o to o czym wyżej pisałem, klient wjeżdża na zielonym po czym czeka przed linią na wjazd w międzyczasie światło się zmienia na czerwone, a on widząc wolne rusza. Sorry winnetou ale ewidentne przejechanie na czerwonym i raczej nikogo nie obchodzi (a już na pewno nie policji) że nie widział jak światło się zmieniło. Powiedzą, ze trzeba było stać przed sygnalizatorem ;)


Brt napisał/a:
tak dyskutujecie .... a skąd wiecie, że on tam stoi a nie jedzie ?? :lol:


Nie wiemy "gdybamy" ale przynajmniej można sobie posty ponabijać ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:16   

Pływak napisał/a:
Chodzi Ci zapewne o to o czym wyżej pisałem, klient wjeżdża na zielonym po czym czeka przed linią na wjazd w międzyczasie światło się zmienia na czerwone, a on widząc wolne rusza. Sorry winnetou ale ewidentne przejechanie na czerwonym i raczej nikogo nie obchodzi (a już na pewno nie policji) że nie widział jak światło się zmieniło. Powiedzą, ze trzeba było stać przed sygnalizatorem :mrgreen:

nie o taką sytuację mi akurat chodziło
bardziej o to, że wjechał już na skrzyżowanie (i jest już właściwie na jego środku) na swoim zielonym, ale w oczekiwaniu na możliwość np. skręcenia w lewo (wykonanie od razu tego manewru w danej chwili uniemożliwiają mu samochody jadące z naprzeciwka) światło zmieniło się na czerwone - i w takiej np. sytuacji to śmiesznie urządzonko pstryka mu fotkę jak wykonuje manewr przejazdu skrzyżowania na czerwonym świetle
i co, wtedy też nie ma przebacz i mandat? skąd mógł wiedzieć ile ma jeszcze czasu na wykonanie takiego manewru lub jak długo będą jechały samochody z naprzeciwka?
to dla świętego spokoju (mundurowych tylko i wyłącznie) zróbmy sygnalizację świetlną dla każdego kierunku z osobna - duże skrzyżowanie i najpierw jadą tylko ci z "północy", potem "wschód", "południe" i na końcu "zachód" - nie ważne, że przejazd takiego skrzyżowania będzie trwał "cały dzień", ważne, że w takiej sytuacji nie dojdzie ani do kolizji ani do przejazdu na czerwonym bo żaden samochód z przeciwka nie będzie blokował ruchu :/
chociaż co do przejazdu na czerwonym to taka sytuacja nadal by się pewnie zdarzała bo kierowcy wiedząc, że przejazd przez takie skrzyżowanie trwa cholernie długo, waliliby na to skrzyżowanie po oporach
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:28   

No i tu znowu pojawia się to o czym pisał mcteusz, interpretacja przepisów. Jeśli nie ma możliwości zjazdu ze skrzyżowania przed zmianą sygnalizacji teoretycznie nie powinien na nie wjeżdżać ale myślę, ze jeśli każdemu który po zmianie sygnalizacji zjeżdża z osi jezdni mieli by wysyłać "widokówkę" to nie wyrobili by się z ich rozsyłaniem tak samo jak za wjazd na pomarańczowym...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:41   

Pływak napisał/a:
No i tu znowu pojawia się to o czym pisał mcteusz, interpretacja przepisów. Jeśli nie ma możliwości zjazdu ze skrzyżowania przed zmianą sygnalizacji teoretycznie nie powinien na nie wjeżdżać ale myślę, ze jeśli każdemu który po zmianie sygnalizacji zjeżdża z osi jezdni mieli by wysyłać "widokówkę" to nie wyrobili by się z ich rozsyłaniem tak samo jak za wjazd na pomarańczowym...

tylko, że mi chodzi o to, że kierowca zaczął manewr wykonywać na zielonym i czekając na zakończenie manewru (stoi już na samym skrzyżowaniu a nie "tylko" za pasami) zrobiło się czerwone i wtedy widokówka poleciała do policmajstrów
bo to co ty opisujesz to zgadzam się z tym w pełni - sam jak widzę, że jest korek i mam nikłe szanse na wjechanie na skrzyżowanie tak, żeby nie utrudniać później ruchu tym dla których światło zmieniło się na zielone to stoję - podobnie jak roverek na zdjęciu - za pasami, ale jeszcze przed skrzyżowaniem
niestety mało który kierowca zachowuje się w ten sposób i wjeżdża po oporze na skrzyżowanie z myślą "a bo ja mam zielone to mogę" - tylko potem odwracają głowę i udają, że nie słyszą trąbienia jak samochody próbujące przejechać skrzyżowanie od jego lewej strony nie mogą nic zrobić bo koleś stoi całą długością na skrzyżowaniu uniemożliwiając jakikolwiek ruch - i może tylko czekać aż ci przed nim w końcu ruszą to i on zjedzie - ale i tak dla tych z boku to nie robi różnicy bo im się właśnie włączyło czerwone
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:43   

Ale nadal nie rozumiesz podstawowego - Rover ze zdjęcia nie wjechał na skrzyżowanie stąd moja opinia że nie zrobił źle. Skrzyżowanie nie zaczyna się bynajmniej od świateł, zwłaszcza że czasem wiszą one po środku..
Dojechanie do linii ułatwia właśnie kierowcom przejechanie tego skrzyżowania w korkach, oczywiście później musi ogarniać kiedy zrobi się zielone ale dla chcącego nic trudnego (raz mi ktoś mignął światłami, a w większości wystarczy patrzeć we wsteczne lusterko).
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:51   

Tempest napisał/a:

tylko, że mi chodzi o to, że kierowca zaczął manewr wykonywać na zielonym i czekając na zakończenie manewru (stoi już na samym skrzyżowaniu a nie "tylko" za pasami) zrobiło się czerwone i wtedy widokówka poleciała do policmajstrów


No i o tym pisze, na zielonym dojechał do osi jezdni aby skręcić w lewo, czekając aż samochody z przeciwka skończą jechać zapaliło się czerwone, a on w tym czasie dokończył manewr. Nie wiem jak to rozwiążą ale jesli będą wysyłać wszystkim to tak jak by tolerancje na fotoradarach ustawili na 5km/h....

Yog-Sothoth, już Brt zwróciła na to uwage skąd wiesz co zrobił za 2 sekundy jeśli widzisz tylko jedną klatkę? To jest tylko gdybanie rownie dobrze mógł w tym momencie ruszyć. Po za tym to , że nikomu nie przeszkadza nie znaczy, ze robi coś prawidłowo i znowu to samo pytanie co mu dało te kilka metrów jak i tak ruszy dopiero po zmianie sygnalizacji jeśli oczywiście w porę się połapie, że znowu jest zielone...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 200 km/h na czerwonym świetle
SeevS Offtopic 10 Pią Paź 09, 2009 00:25
Zukowaty
Brak nowych postów Uaha Rovery 2, uaha Rovery - odjechane!
Markzo Offtopic 45 Wto Lis 17, 2009 08:43
Viniu
Brak nowych postów UK - Rovery na wymarciu... :(
maciej Offtopic 4 Pon Wrz 14, 2015 14:28
Vigoslaw
Brak nowych postów pokażmy rovery
Ziuta Offtopic 2 Sro Cze 01, 2011 19:01
Ziuta
Brak nowych postów Rovery na Litwie
Spostrzeżenia z wyjazdu
Marrkus Offtopic 2 Pon Wrz 17, 2007 13:08
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink