Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z podnoszeniem szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z podnoszeniem szyby

1.8 T 2003 r. po przekładce samemu
Autor Wiadomość
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:08   [R75] Problem z podnoszeniem szyby
Typ: T Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam,
Przełożyłem swojego roverka 75, i mam jeden problem po tym zabiegu. Otóż przekładając przyciski przednich szyb, gdy zamieniłem ten pojedynczy przycisk ze strony lewej z całą centralką po stronie prawej, jednak pojedynczy przycisk nadal sterował lewą szybą (pomimo ze był już po prawej włożony to prawa szyba opuszcza się bez problemu ale podnosiła się tylko o centymetr by ją podnieść muszę 50 razy pociągać do góry przycisk i za każdym razem idzie o ok 1 cm w górę) potem poprawiłem kable i przycisk pojedynczy podłączyłem do drzwi prawych by sterował, i problem się odwrócił, szyba pasażera chodzi już ok natomiast szyba kierowcy opuszcza się ok ale podnosi za każdym pociągnięciem o około 1cm. próbowałem dłuuuuugo przytrzymać przycisk by ruszyło ale nic to nie dało. Ma ktoś pomysł czemu tak się dzieje?


P.s. szukam informacji o moim wozie bo mało miałem styczności z roverkami w użytku i moje pytanie jakie jest oznaczenie silnika 1.8T i może ktoś wie gdzie szukać informacji kto je produkował, czyja technologia itp.?:-)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lis 26, 2010 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:15   

Albo nie masz podłączonego albo uszkodzony czujnik przesuwu (oporu) szyby. Jest on w ramce szyby u góry trójkąta lusterka

http://forum.roverki.eu/v...light=r75+szyba

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 22:15 ]
w twoim przypadku ten czujnik mógł pozostać w drzwiach pasażera
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:17   

hmmm możliwe że może jakoś to odpiąłem podczas montażu ale problem przełożył sie na drugą stronę po przepięciu na drugą stronę przycisku pasażera a nie grzebane bylo w drzwiach przy tej czynności, teraz szyba co źle chodziła dobrze chodzi po przełączeniu przycisku, a ta od której odłączyłem sterowanie zaczęła źle chodzić.:/ jutro pomacam drzwi:-)
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:43   

Rover ma ten czujnik tylko w jednych drzwiach kierowcy i tylko okno kierowcy zamyka sie automatycznie. Więc jak zamieniłeś strony to komputer szuka sygnału z lewej strony.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:49   

hmm, czekaj czekaj bo cos mądrze mówisz:-D znaczy ze jak miałem angola to ten czjnik nadal jest w prawych drzwiach tak? a jak komp ma szukać z lewej skoro jest komp ten sam, założone z lewej strony jest centralka ta z przyciskami co była z prawej, czy możliwe ze to przez to tą centralke komp podłączony ma ten czujnik? i szuka go teraz po tej stronie co jej niema?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:54   

Szybami steruje komputer. W drzwiach jest tylko przełącznik.
_________________
Pozdr.
Dukat11
Ostatnio zmieniony przez dukat11 Nie Gru 13, 2009 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 22:56   

to jak to naprawić? wymiana kompa? przenieść ten czujnik z prawych drzwi na lewe? (który komp tym steruje ta centralka akcesoriów pod podłokietnikiem co jest? ten główny silnika? czy jeszcze inny?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 23:04   

Ten silnik który jest podpięty jako kierowcy (nie ważne z której strony on jest ważne co widzi moduł sterujący) musi mieć podpięty czujnik. To jest body control unit
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 23:25   

hvil, najpierw ustal czy miałeś czujnik , bo to była opcja , występowała wtedy gdy była funkcja podnoszenia szyby kierowcy jednym naciśnięciem i ponownym jej zatrzymaniu po naciśnięciu przycisku.Steruje BCU - sterownik komfortu , który jest programowany na czujnik w drzwiach kierowcy.

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 23:25 ]
ponieważ odpinałeś aku przy przekładce ,sterownik mógł utracić pamięć. Zrób reset sterowania szyb. Trzeba dane okno otworzyć przyciskiem i tak trzymać przycisk kilka sekund , potem zamknąć i też przytrzymać przycisk kilka sekund.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 23:27   

tak miałem tak przed przekładką ze same jechały i ponowne naciśnięcie zatrzymywały się. czyli muszę przenieść ten czujnik z drzwi prawych do lewych:-), ew. kupić europejskie bcu?

O... to ja źle robiłem reseta po prostu opuściłem i trzymałem do góry:-) jutro spróbuje jak mówisz. Najpierw w dol i przytrzymam w dol potem do góry przytrzymam.


P.s. punkciki juz poszly ale bądzcie nadal przy mnie w walce z tym:-D

Plan na jutro:
1. Prawidłowy reset.
2. Jak nie pomoże próba zidentyfikowania i przeniesienia czujnika domknięcia szyby.
3. jak nie pomoże dalszy powrót na forum i płacz. ew. próba kupna bcu(mam nadzieje ze unikne)
 
 
witia24 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 192
Skąd: opole



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 23:47   ok

hvil napisz czy warta byla zabawa w przekładke ile cie to kosztowało i czy łatwo to zrobic, czy durzo cza dokupic i wymienic
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 23:53   

hvil napisał/a:
próba kupna bcu(mam nadzieje ze unikne)
BCU różnią się tylko tym ,że są do 2 lub 4 szyb , a nie ze względu na Europę czy UK . Raczej wchodzi w grę zaprogramowanie BCU na programie Rovera.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 14, 2009 00:03   

to nie pierwszy wóz który przekładam ale ten postanowiłem zostawić sobie:-) otóż koszta duuużo mniejsze jak kupić tutaj.
1.
Ja go kupiłem w Anglii i tam używałem jako pojazd gdy tam egzystuje przez 3 miechy. wóz kupiłem za 6500zł 2003r. 56 tyś mil pierwszy właściciel i wszystkie MOTy od kupna dostałem:-)
ważne że wóz miał ważne MOT i TAX (bo to w Anglii przy tak niskich cenach roverkow duuzy procent ceny 200F tax i mot z 80- co do mota, dokładną cenę może koledzy podadzą co są na stale tam ja kupiłem z mot i tax)
i tak wracalem do kraju wiec koszt przyjazdu nielicze w woz ale bylo to 70F statek i benzyna:-)
2.
przekładka to części (zestaw cięty na kielichach, tak najlepiej kupować, bo masz wszystko i duużo więcej:-) ) 3800zł.
3.
robocizna no ja znam takoci co zrobia za 2300zł i maja renome w okolicy. Ja ten koszt mialem odpadnięty, ale to bardzo wazne by miec kogos kto nie odwali fuszerki. ja widywałem wozy ze kable od poduszek były nawet nie zlutowane, lub ściana grodziowa wypadła przy hamowaniu.
4. rejestracja 600 akcyza, 500 utylizacja, 100 kilkadziesiąt skarbówka.
Łącznie z robocizna w 14 tysiach się zamyka:-)

A co do przekładki to śladów nie mam poza tym ze fotela kierowcy nadal szukam, JAK KTOŚ MA CZARNA SKORE W PEŁNEJ ELEKTRYCE PROSZĘ NA PW:-) i właśnie z ta szyba coś się pokopało:-)

P.s. Mam lusterka europejskie do sprzedania kolor zielony, mam licznik w milach do sprzedania, pedały europejskie, mam lusterko wsteczne wewnętrzne europejskie jakieś inne niż ja mmam bo z duuuza iloscia kabli:-) mam serwo z mechanizmem abs europejskie. To są części ktore mi zostały po przekładce europejskie bo ich nie użyłem. Jak komuś coś przydatne proszę na pw. no i mam takie pierdoly typu przycisk awaryjnych, zegarek itp:-)

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 00:03 ]
SeniorA, hmmm czyli nie wymiana go tylko sprobowac przelozyc czujnik i reset ew. na t4 i niech mi tam cos zmienia by dzialalo?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 00:12   

hvil napisał/a:
przelozyc czujnik i reset ew. na t4 i niech mi tam cos zmienia by dzialalo?
ja bym tak zrobił , jeśli coś nie jest pokopane z magistralą K-BUS , którą też BCU przesyła sygnały.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 14, 2009 00:16   

niewiem coto ta magistralka:-) ale w przekladce na bank zadnego zwarcia czy pomylki niema to nie pierwszy woz tak czyniony:-) kiedyś miałem tak w x-trailu ale wystarczylo przytrzymac przycisk i sie samo zaprogramowało. dzieki za pomoc jutro poczynie. Możecie mnie tylko oświecić coto jest to K-BUS? i może ktoś wie jakie jest oznaczenie mojego silnika 1.8Turbo i gdzie znaleźć info kto go robil itd.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 09:58   

hvil napisał/a:
Możecie mnie tylko oświecić coto jest to K-BUS?
jest to sposób przesyłania danych techniką cyfrową charakteryzujący się dużą szybkością. Dlatego stosuje się to do łączenia urządzeń , które muszą komunikować się jak najszybciej i bez zakłóceń np. do sterowania silnika.Wystarczy tu instalacja 2-przewodowa i w ten sposób zmniejsza się wielkość wiązki elektrycznej. Do magistrali może być podłączone kilka sterowników i czujników. Jak czujnik poda informację , to jest ona dostępna dla wszystkich podłączonych urządzeń. Jeśli główny sterownik wysyła rozkaz tylko do jednego urządzenia np. podnośnika szyb, to tylko on go zrozumie i wykona , czyli kod rozkazu zna tylko odbiorca.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:06   

K-BUS jest to standard przesyłu danych i organizacji sieci przemyslowej. Coś w stylu sieci komputerowej jak łączysz kilka komputerów razem i robisz małą sieć w domu tyle, że w samochodzie.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 17:27   

Przewody magistrali nie mogą być traktowane jako żródło prądu, bo próba podłączenia może uszkodzić elektronikę.Czasami urządzenia sterowane siecią mogą zachowywać się dziwnie, np. raz działać raz nie , lub same się uruchomić a przyczyn może być kilka , od przerwy w instalacji , przez zwarcie aż do uszkodzenia sterownika , a także uszkodzenie kabla .

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 10:21 ]
Sygnały cyfrowe są oparte na mniejszych napięciach np. 5V. Pozostała część instalacji musi mieć 12V, do zasilania wszystkich modułów, które sterują elementami wykonawczymi.

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 17:27 ]
panel z przyciskami od drzwi kierowcy komunikuje się ze sterownikiem właśnie magistralą K-BUS , a dwa styki czujnika przeciążeniowego są w górnej uszczelce szyby.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Gru 14, 2009 22:02   

ok, Panowie problemu ciag dalszy:-) próbowałem robić reset. przekręciłem stacyjkę i opuściłem szybę trzymałem po dwie minuty i nawet pyknięcia pisknięcia nic, a szyba jak chodzi do góry źle tak chodzi, jak uważacie próbować przekładać te czujniki z prawych drzwi bo czuje ze nic nie domontowałem przy lusterkach:-) może jakiś elektronik się wypowie co jest powodem ze tak sie zachowuje i to tylko do góry jadąc?
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 23:55   

hvil napisał/a:
JAK KTOŚ MA CZARNA SKORE W PEŁNEJ ELEKTRYCE PROSZĘ NA PW:-)

Sam szukam bo zmieniałem welur na angielską skórę.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z podnoszeniem/opuszczaniem fotela
mikoprotek Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Cze 28, 2014 13:47
turbina
Brak nowych postów [R75] Zamykanie szyby problem :(
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 26 Pon Sie 07, 2017 10:11
wellman
Brak nowych postów [R75] Problem z zasuwaniem i odsuwaniem szyby
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lip 27, 2013 10:14
falko29
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z alternatorem + siłownik? szyby kierowcy
Bonawentura Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Sty 11, 2013 15:05
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 75] PROBLEM Z ELEKTRONIKĄ klima , ogrzewania szyby
Grzes88 Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Sie 31, 2015 17:47
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink