Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Opony zimowe na gwałt najtańsze pomoc w doborze.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Opony zimowe na gwałt najtańsze pomoc w doborze.
Autor Wiadomość
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 20:35   [R75] Opony zimowe na gwałt najtańsze pomoc w doborze.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: > 2006

Witam,
Niestety nie mam już funduszy bo powrocie do kraju przekładce i innych kosztach a jeździć muszę;-) chce chociaż na ten rok oponki kupić:-) Panowie czy 195/60/15 to dobry rozmiar zimówki do 75? I z tych 2 linków który byście wybrali. Wiem znam opinie o regenerowanych ale ja nie mam kasy i muszę na czymś przejeździć:-)

Linki:
http://moto.allegro.pl/it...ane_gw_790.html
http://moto.allegro.pl/it...fil_krakow.html

Bardzo dziękuję za szybką pomoc. :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Sie 26, 2012 09:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 20:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 20:41   

rozmiar 195/65/15. Co do opon bieżnikowanych to ja nie jestem ich zwolennikiem ale to kwestia wyboru.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 20:44   

na 60 niemoga byc?
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 20:45   

Podjedz do pierwszego lepszego wulkanizatora i kup komplet używanych opon ( najczesciej posiadają oni opony z niemiec z rozbiórek i są praktycznie nie zuzyte w ogole) komplet 15" to koszt 200-250zl a bedziesz mial markowe opony a nie bieznikowane! Do tego wywaza ci koła i przełoża w cenie montażu!

Taka moja opinia w tym temacie! Ja osobiscie jutro jade na wymiane bo wczoraj na letnich laczkach sportowych pirelli drago przy prędkości uwaga 5km/h na krzyzowce skrecając w lewo obróciło mi samochod o 180 stopni. Naszczescie bylo to w nocy i nikogo nie bylo na ulicy, ale i tak serce staneło mi na dobre pół minuty!!!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 20:49   

hvil napisał/a:
na 60 niemoga byc?


Mają trochę mniejszą średnicę (ok 2cm) więc auto bedzie jeździć trochę wolniej i będzie niżej zawieszone.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 21:02   

ok:-) w tej samej cenie sa i 65:-)
http://moto.allegro.pl/it...zor_alpina.html

http://moto.allegro.pl/it...zor_ts_810.html

czy bieżnik ma znaczenie? i czy widzicie cos co kategorycznie odrzuca zakup u tego gościa czy raczej można sie pokusić?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 21:17   

Ja zawsze kupuje nowe opony i jestem przeciwnikiem nalewek. Jeśli jest nie dokładnie zrobiona możesz zgubić bieżnik a poza tym usztywnienie swoje już przeszło. Ale tyle ile kierowców, tyle opinii.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 21:21   

Bieżnik ma duże znaczenie, np te podróbki Nokianów wydają się świetne na głęboki śnieg. Jeśli chodzi o zakup nalewek radził bym Ci poszukać ich bezpośrednio w zakładzie wulkanizacyjnym- dzięki temu nie będziesz miał problemów z gwarancją. Dodatkowo czasem jest je bardzo trudno wyważyć- ze względu na niedokładności przy produkcji- a w zakładzie mogą mieć kilka opon do wyboru.Wówczas to jest ich problem, a Ty nie musisz się bawić w odsyłanie i reklamacje.

A poza tym w przyszłym tygodniu odwilż i może śniegu już nie będzie :mrgreen:
 
 
benola 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 84
Skąd: Kraków-Krynica



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 22:25   

"hvil" polecam te oponki z drugiego linka.Od pewnego czasu kupuję zimowe tylko z firmy Profil.Na zime sa idealne,nie robią sie twarde na mrozie.Sprawują się idealnie w trudnych warunkach,a całą zime jeżdżę po górach.Jeśli chodzi o używane,to nie polecam nawet z wysokim bieznikiem,bo guma z każdym rokiem robi się twardsza i na śliską nawierzchnie się nie nadaje,a używane zwykle mają parę lat i dlatego się je wymienia na nowe.Pozdrawiam.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 22:43   

ja uzywki przerabialem w mazdzie i one sa gora na 1-2 sezony, chinskie czy nalewki tez sie licze z tym ze gora na tyle:-) a nalewki sa niewiele droższe od uzywek a mam dziwne przeczucie ze cos robione bedzie lepiej 3mac niz uzywka a uzywka w dobrynm stanie to blizej 70 niz 50zł.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 22:51   

Żadnych nalewek. Miałem u siebie z tyłu jak kupiłem auto i od razu wywaliłem. Niby nowe, ale jakby chciały się odklejać. Chyba że masz ochotę jeździć do 60km/h.

Zimówki mam nowe Klebery i powiem że spisują się bardzo dobrze.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 22:58   

ale kosztuja powyzej 120 za sztuke a ja kupilem 8 opon w marcu do mazdy i teraz roverka przekladalem rejestrowalem i niemam juz w tym roku na porzadne zimowki:-( to co lepiej chinskie nowe niz nalewki?
 
 
benola 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 84
Skąd: Kraków-Krynica



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 23:06   

"hvil" masz dobre przeczucie! A ja mam doświadczenie w eksploatacji dobrych opon bieżnikowanych i jak na razie się nie zawiodłem.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 23:09   

Nie jestem zwolennikiem używanych części, ale w tym przypadku wybrałbym używki.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Gru 18, 2009 23:19   

Z tego co ja kiedyś rozmawiałem z gumiarzęm to dowiedziałem się że 75 powinna mieć bierznik asymetryczny bo inaczej oponki sie "klockują" i coś chyba w tym jest bo oba komplety niemal nowych opon mam "sklockowane". Nie ma to znaczenia na bezpieczeństwo ale troszeczkę podnosi hałas.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 18, 2009 23:29   

"sklockowane"??? naczy??:-)
 
 
ciacho4 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 19, 2009 10:03   

W zeszłym roku kupiłem na zimę bieżnikowane opony 205/55/16 nie narzekam na wykonanie ponieważ widział jak wygląda proces produkcji to już nie jest stary sposób nadlewania samego bieżnika teraz robi się to trochę inaczej. (Tajemnica zakładu co do procesu technologicznego) Jeżdżą są ciche i dobrze się trzymają. Co do używek to jeśli chcesz kupić to patrz na rok produkcji bo stara opona będzie miała kiepskie wzmocnienia i będzie wyglądała jak na "flaku". Przerabiałem to z moimi letnimi z 2004r.
Nowe letnie kupuję oczywiście już używki a nie bieżnik ze względu na to ze jeździ się zdecydowanie szybciej latem:D
Bieżnikowane kupiłem w Krakowie "Opony Kozak" 2 lata gwarancji na wszelkie ujawnione wady. Pisemna Gwarancja
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sob Gru 19, 2009 10:42   

Co do nalewek to nie mogę się wypowiedzieć gdyż nie używałem, natomiast kiedyś zakupiłem komplet używanych zimowych Pirelli do Opla Astry i pomykałem na nich trzy sezony bez większych problemów. Po tym czasie opony zaczęły mieć boczne bicie, zakładam że spowodowane było to głównie warunkami przechowywania.

Hvil, do autka z takim silniczkiem jak u Ciebie szkoda zakładać byle jakie opony. Osobiście to wolał bym pożyczyć kasę i kupić coś normalnego. Różnica w cenie to 300 - 400 zł. Jeśli ktoś ma dylemat w takiej sprawie to zawsze mówię, że nawet mała naprawa blacharska jest droższa niż porządne opony ;)

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że jakiś czas temu widziałem w Biedronce oponki Sava Eskimo za coś koło 180 zł/sztuka, rozmiar 195/65/R15.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 19, 2009 12:05   

letnie to ja jestem wierny japonskim Skośnookim:-) YOKOHAMA (choć ostatnio produkować zaczeli w malezji czy gdzie) wiec przerzuciłem się na FALKENY. Ale niema kasy a jak mam kupowac save to tak kombinowalem kupic najtansze (nalewane we jakies chinskie po 130) a za rok porzadne:-) te zostalyby na sprzedanie ew. do mazdziochy na zabawę:-) zioma chyba silnik niema znaczenia bo sie wolniej jezdzi??:-) sam juz niewiem:-) mialem klikac kup teraz wlasnie:-D ale ehhh panowie:-) dzieki za pomaganie:-) to rozjasnia umysl i mobilizuje do myslenia:-)
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sob Gru 19, 2009 15:55   

Sava nie jest zła. Mało brakowało a sam bym kupił, jednak zdecydowałem się na GY UG 7+

Tu masz w miarę tanio:

http://www.salon-opon.com...-S3_o12193.html

A na takich jeździłem w Astrze i sprawowały się dobrze:

http://www.salon-opon.com/D_FRIGO-2_o12165.html

Jak widzisz ceny są niewiele większe niż za nalewki

Koledzy polecą Ci zapewne te:

http://www.salon-opon.com...HP2_o14568.html

a i te warto rozważyć:

http://www.salon-opon.com...-66_o14420.html

Sklep masz prawie pod nosem (Ćmiłów bądź ul. Kunickiego), nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Opony zimowe Uniroyal MS Plus 66
Barciu Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Wrz 17, 2010 07:21
Barciu
Brak nowych postów [R75] Opony zimowe - jaki rozmiar?
tomi_zog Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Paź 10, 2018 22:16
mariuszstyczen1
Brak nowych postów [MG ZT] Opony zimowe na 17-stki + felgi
Leo90 Rover serii 75, MG ZT 20 Pon Gru 26, 2016 01:23
Leo90
Brak nowych postów [R75] duze tarcze 330mm zimowe felgi 17 obcieraja sie :/
dzieju Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Lut 15, 2015 10:48
kosiacki
Brak nowych postów [R75] Opony
menior Rover serii 75, MG ZT 23 Czw Lip 14, 2016 19:01
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink