Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97r] Kolektor Ssący i cos jeszcze:)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:51
[R214Si 97r] Kolektor Ssący i cos jeszcze:)
Autor Wiadomość
monterek_fx 



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Glwice



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 15:43   [R214Si 97r] Kolektor Ssący i cos jeszcze:)

Witam.
Forum śledzę już od jakiegoś czasu. Moja siostra jest posiadaczem Rover'a 214Si 97rok 103konny.

Śledzę forum i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, które już zastosowałem w jej autku.

Teraz mam kolejne pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi, być może źle szukałem.
Mianowicie ostatnio jak robiłem pompkę spryskiwaczy słyszałem ze z pod maski wydobywa się dziwny dźwięk coś na kształt hmmm zwarcia lekkiego buczenia. Podniosłem maskę zlokalizowałem ów dźwięk dochodzi on z "kolektora ssącego" (wyszukałem na allegro tą cześć i wiem ze tak właśnie się nazywa takie coś czarne z napisem Injection) silnik wyłączony załączona tylko stacyjka a w tym kolektorze słychać jakieś pukania stukania. Czy tak ma być? jeśli nie to czy konieczna wymiana całości? czy można coś i co z tym zrobić:).

I jeszcze jedno pytanie.:) Siostra była autkiem na przeglądzie i autko ma problem z "gazami" :( tzn nie wiem co dokładnie jej tam powiedzieli bo siostra się na tym nie zna. Powiedziała mi tylko ze spaliny są złe i że jak tego nie zrobi to za rok jej przeglądu nie zrobi. Ktoś wie co może być nie tak? i co trzeba zrobić?

To przy okazji kolejne pytanie:) Duże spalanie 11L/100km. Czy to normalne? ( siostra jeździ trochę agresywnie ale mówi mi że jak jeździ "lekko" to również autko dużospala:(. Od czego mam zacząć i co eliminować w drodze do mniejszego spalania?


Z góry za pomoc bardzo dziękuję i proszę o wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 09, 2010 15:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Sob Sty 09, 2010 15:56   

prawdopodobnie sonda lambda do wymiany
napisz mi po rozgrzaniu autka na biegu jałowym jakie są obroty dokładnie???
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sty 09, 2010 15:57   

co do spalania i gazów, sondę lambdę sprawdź, ew. czy niema 10 letnich swiec i kabli:-) i filtra powietrza:-) <wiem jak moja siostrunia użytkuje, i nic w wozie nie robi>

Jeśli chodzi o piszczenie to jest ono normalne mi tez piszczy sam zapytywałem o to i dostałem odp ze większości coś tam piszczy to jest normalne trzeba porostu szybko odchodzić od wozu to się z dalsza tego nie słyszy:-)
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 16:45   

monterek_fx napisał/a:
Podniosłem maskę zlokalizowałem ów dźwięk dochodzi on z "kolektora ssącego" (wyszukałem na allegro tą cześć i wiem ze tak właśnie się nazywa takie coś czarne z napisem Injection) silnik wyłączony załączona tylko stacyjka a w tym kolektorze słychać jakieś pukania stukania.
prawdopodobnie silniczek krokowy
 
 
 
monterek_fx 



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Glwice



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 23:15   

Witam.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)
Co do obrotów nigdy z nim nie było problemów:) na rozgrzanym około 900obr/min jutro sprawdzę. Dzisiaj rano siostra skrobała szybę i chyba nie do końca wyskrobała czego efektem jedna wycieraczka przestała działać od pasażera, mówi ze włączyła wycieraczki coś chrupnęło i nie działa:) Jutro będę tam zaglądał wiec przy okazji sprawdzę dokładnie obroty. Ale i na zimnym i na ciepłym obroty około 900 na luzie. Nigdy nie pływały:)

Co do spalin sonda do wymiany? poszukam na allegro. Czy są jakieś wrażliwe elementy przy wymianie sondy? np aby czegoś przypadkiem nie zniszczyć?

Poszukam również silniczka krokowego, i czy też przy jego wymianie muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę?

10letnich świec i kabli nie ma:) wymieniałem hmmm rok temu świece i kabelki, 3 dni temu filtr powietrza:). A za wiele siostra nie jeździ nim max 10.000km rocznie:)


Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)
 
 
bielawnym 



Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 23:36   

hmmm tam przy kolektorze ssącym jest wiązka kabli którą jakby wpina się w kolektor;) spróbuj ją spryskać WD40;) u mnie też coś tam wariowała przy kolektorze i po spsikaniu przeszło! co do gazów miałem podobnie;) 300% normy wykazał komp. przyczyn może być wiele. Sonda lambda, świece, kable, kopułka, rozdzielacz, ogólnie może też problemy z kompresją? u mnie były to właśnie problemy z kompresją ;)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 00:14   

monterek_fx napisał/a:
jedna wycieraczka przestała działać od pasażera, mówi ze włączyła wycieraczki coś chrupnęło i nie działa:)

w podszybiu jest cięgiełko, łączące dwie korbki od wycieraczek, pewnie spadło z jednej z nich, albo się ułamało...
monterek_fx napisał/a:
Co do spalin sonda do wymiany? poszukam na allegro. Czy są jakieś wrażliwe elementy przy wymianie sondy? np aby czegoś przypadkiem nie zniszczyć?

sonda jest w kolektorze i najpewniej trochę zapieczona, więc można zniszczyć sobie palce... :/ i w sumie nic więcej ;)
polecam prosty sześciokątny klucz oczkowy 22, nie za długi (jakieś 20cm)
monterek_fx napisał/a:
Poszukam również silniczka krokowego, i czy też przy jego wymianie muszę na coś szczególnie zwrócić uwagę?

nie wymieniaj, tylko wyczyść na początek (o czyszczeniu krokowca znajdziesz tysiące, a nawet setki postów na forum ;) )
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
monterek_fx 



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: Glwice



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 00:24   

Wielkie dzięki:)

Jutro mimo iż jest niedziela będę musiał zrobić siostrze tą wycieraczkę:)

Musze przyznać ze to forum to kompendium fachowej wiedzy i porad:).

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214si 97r] kolektor ssacy z 1.6(216si)
czy pasuje?
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Kwi 06, 2010 12:21
Lechos
Brak nowych postów [214] Kolektor ssący
Gucjan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Mar 24, 2011 23:01
Gość
Brak nowych postów [214 si 97] kolektor ssacy???
karol1005 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Mar 26, 2010 11:31
kumilek23
Brak nowych postów [Rover 214 Si 95] kolektor ssący
Solt Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 20, 2010 14:50
Solt
Brak nowych postów [200] uszkodzony kolektor ssący
Harry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Gru 20, 2010 12:22
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink