Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 SEi 95r] .Problem z autoalarmem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:45
[R214 SEi 95r] .Problem z autoalarmem
Autor Wiadomość
T4P1R 



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Łódź



  Wysłany: Pon Sty 11, 2010 22:12   [R214 SEi 95r] .Problem z autoalarmem

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Jeżdżę R214 "kanciakiem". Musiałem ostatnio podładować akumulator (nowy alternator czeka na zamontowanie) i zapomniałem w pośpiechu zamknąć drzwi z kluczyka ,zanim podłączyłem klemy. Z reguły,gdy podłączałem klemy, a drzwi byly zamknięte,pilot nie działał. Otwierałem więc z kluczyka i przez około pięć sekund trzymałem kluczyk w pozycji otwarte, po czym wszystko dziłało normalnie. Tym razem, przez oblodzoną szybę nie zauważyłem, że dźwigienka wewnątrz jest w pozycji otwarte. No i się zaczęło. Przekręciłem kluczyk: alarm wyje,wyjąłem, to samo. Zostawiłem w pozycji otwarte, zdjąłem klemę i zamknąłem z kluczyka i ponownie założyłem klemę, ale to nie pomogło. Po włożeniu kluczyka alarm nadal wyje i nie rozpoznaje pilota. Bateria w pilocie jest ok. Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem, proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 11, 2010 22:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 22:39   

T4P1R, Spróbuj tak:
http://www.roverki.pl/art...=0&sid=423#1304
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
T4P1R 



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Sty 13, 2010 18:22   

staf, udało mi się dziś sprawić, że overek przestał trąbić po potraktowaniu go z kluczyka. Co za cisza. Można wbić się do środka, po przekręceniu kluczyka na pozycję II zapalają się wszystkie kontrolki,ale świeci się dioda :roll: alarmu, tak że z zaplonu nici. jestem laikiem jeśli chodzi o mechanike. Czy dźwięk jaki słychać po przekręceniu kluczyka w pozycję II to pompa paliwowa? I oco tu biega bo mnie już ręce opadają? Pozdro dla Ciebie i wszystkich klubowiczów. :roll:
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 11:20   

Spróbuj jeszcze raz odpiąć na kilka minut aku, podłącz go ponownie i przeprowadź synchronizację pilota - opis TUTAJ pkt 6 i 7. Powinno pomóc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ma-Pi 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Czw Sty 14, 2010 19:08   

Witam serdecznie. Mam pytanie czy kmuś na forum się tak zdarzyło? Zamykam autko pilocikiem i robi 3x mryg kierunkami i idę do pracy! Wychodzę z pracy podchodzę do autka, a tu autko otwarte!!! i zagwozdka. Pracuje w hurtowni wiec duzo aut przyjezdza, moze sie sygnal dubluje pilota? oczywiscie zaznacze iz nie zdaza sie to codziennie. Autko to rover 200 99r. Nawet nie mam jak przypilnowac kiedy sie tak dzieje. I raz na zakupach tak miałem. Jakies sugestie bo w opisach nic takiego nie znalazlem.
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Sty 15, 2010 08:07   

Ma-Pi teoretycznie coś takiego jest możliwe, ilość kombinacji kodów dla określonego algorytmu kodowania jest skończona więc wcześniej czy póżniej kod może sie powtórzyć. Jednak ja jeszcze nie spotkałem takiego przypadku. Natomiast spotkałem się z przypadkami w którym problemem dającym podobne objawy był siłownik (problemy z krańcówkami), wyłacznik przy zamku i ciężko pracujące cięgna zamka.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
T4P1R 



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:39   

darek_wp, aku zostawiłem rozłączony na całą noc,tak dla pewności,rano podłączyłem,otworzyłem z kluczyka i co, znów trąbi :evil: Przeprowadziłem synchro pilota wg.przepisu,dalej bez zmian.Auto trąbi,pilot nie działa. Ale po przeczytaniu postów spróbowałem ręcznie od wewnątrz otworzyć wszystkie drzwi. Okazało się,że od strony pasażera z przodu prawdopodobnie przymarzła centralka,bo nijak nie mogę otworzyć,ani klamką, ani wysuwając dźwignię. Czy tu tkwi przyczyna problemu?
Pozdrawiam
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pią Sty 15, 2010 12:01   

Wszystko możliwe, jeśłi zablokował sie zamek od strony pasażera to może być problem zarówno z krańcówką drzwi jak i mikrowyłącznikiem w zamku. Nie sprawdzisz dopóki nie otworzysz drzwi i nie sprawdzisz działania krańcówki i otwierania drzwi kluczykiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
T4P1R 



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 15
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lut 19, 2010 20:12   

darek_wp, okazało się,że padł siłownik. Czekam na cynka od faceta ze szrotu, jak wymienię dam znać odnośnie efektów.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 20:12 ]
Witam po długiej przerwie. Niestety wszelkie sposoby zawiodły. Laweta 150pln, serwis 150pln to minusy. A na plus, autko śmiga i mam teraz kod :wink: Pozdrawiam wszystkich klubowiczów i miłośników marki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] - problem z abs
ram95 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Lut 08, 2014 18:16
ram95
Brak nowych postów [R214 89r.] Problem z ABS-em
Budyn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Cze 14, 2009 16:46
Budyn
Brak nowych postów [R214] Problem prędkościomierza
Sasquatch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Wto Gru 01, 2015 23:51
Sasquatch
Brak nowych postów [R214] przepustnica problem
Gucjan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pią Sty 14, 2011 11:27
Gucjan
Brak nowych postów [R214] Problem z Obrotami
Tadzik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Kwi 06, 2011 14:12
leszek95b



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink