Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zima
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zima
Autor Wiadomość
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 13:48   [R75] Zima
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Mam troche stracha.Zima nie odpuszcza i mrozy coraz wieksze u mnie dzis -16.Troche sie boje o moje autko to pierwsza zima z dizelkiem.Jaka rope lac na jakich stacjach ,slyszalem ze warto dolewac jakichs uszlachetniaczy.W jakiej temp.zamarza ropa a jesli juz zamarznie co robic.Czy to oznacza ze silnik lub wtryski do wymiany.Jak zadbac i o co pytac przy tankowaniu na stacji.A moze po prostu panikuje? Zapowiadaja ponizej -20 stopni.Moze jakies sugestie?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 23, 2010 13:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 14:08   

...wystarczy użyć opcji szukaj- sporo identycznych tematów ostatnio było :ok:
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 14:18   

grota10, Choćby to: http://forum.roverki.eu/v...e+paliwo+diesel
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 20:13   

grota10, wtryski nie polecą od mrozu. Co najwyżej parafina może się w filtrze zebrać. Żeby się tak nie stało trzeba dolewać dodatków do paliwa są na stacjach benzynowych.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:19   

Rowan napisał/a:
dodatków do paliwa
np. denaturatu :)
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:35   

Tylko nie do ropy!.Denaturat do benzyny,bo wchłania wodę,ale nie rozpuści parafiny.Można dać do ropy benzynę,albo naftę i kilka kropli mixolu.Ja jednak preferuję i polecam firmowe depresatory i pisałem już kiedyś dlaczego.Naprawdę lejcie to do paliwa,bo jeżdżę dieslami już ok.20 lat i miałem kilka sytuacji nie do pozazdroszczenia.
Jak byście się czuli,gdyby o 1-ej w nocy auto stanęło nagle w szczerym polu,bo paliwo zatkało przewody i filtr.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 22:42   

Dziadek, nie zazdroszczę takiej sytuacji, generalnie nawet we mrozy te duże nie mam problemów z odpalaniem, ale słyszy się tu i ówdzie takie przypadki. Pewnie do każdego zbiornika trzeba tych specyfików dolewać? Pewnie po prostu obniżają temperaturę zamarzania?
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 00:17   

Generalnie to nie chodzi o zamarzanie jako takie,tylko wytrącanie się parafiny,czyli kryształków -wygląda to jak brudny tłuszcz ,jest śliskie,ale potrafi skutecznie zakorkować przewody.W przypadku benzyny,to tworzą się kryształki,ale lodu,bo woda nie łączy się z benzyną.Moje złe doświadczenia wynikają z silników wolnossących,gdzie taka rzecz mogła się przydarzyć nawet w czasie jazdy,kiedy gwałtownie spadała temperatura otoczenia i parafina zatykała filtr paliwa.Wkład filtra wyglądał jak świeczka(!).W R 75 teoretycznie w trakcie jazdy nie powinno tak się stać ze względu na ciągły ruch paliwa w obwodzie i podwyższoną temperaturę w obwodzie (po to jest chłodniczka za tylnym prawym kołem,ale przy kilkugodzinnym postoju na mrozie nigdy nie wiadomo.Depresatory do ropki są zrobione ze specjalnych rozpuszczalników i nie uszkadzają silnika.Stosuję je w każdą zimę od momentu jak w '98 stałem w nocy w Alpach i żaden "kasztan" nie chciał mi pomóc.Pomogło dopiero wstawienie auta na kilka godzin do jakiegoś magazynu.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
lukasz676 



Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: bialobrzegi



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 00:20   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=50707
 
 
zch08 



Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Nie Sty 24, 2010 20:52   

Najwięcej problemów jest przez to paliwo.Wczoraj po godzinie próby z odpaleniem wreszcie zaskoczył ,przejechałem się żeby go rozgrzać (zero problemów) a następnie zatankowałem na Orlenie Verwę .Dolałem jeszcze 2L benzyny i STP z nadzieją na lepsze jutro.Dzisiaj próba ,i co?-kaplica i rozładowany akumulator.Tak jak widać żaden specyfik już nie pomoże jak się wytrąci parafina.Oby do wiosny
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 10:37   

Miałem ten sam problem,mój brat też i kolega również,wszyscy tankowaliśmy na Lukoil,dolałem dodatek do ropy firmy Castrol,21 zł. w Feu Vert,i od tej pory zero problemów. Warto wymienić przed zimą filtr paliwa który jest nasączony "letnią" ropą i różnymi zanieczyszczeniami.
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 30, 2013 23:45   

witam:) panowie czy przy takiej temp. jak mamy obecnie, czyli w okolicach 0 stopni dodajecie jakieś dodatki podczas tankowania? czy raczej spoglądacie na prognozę pogody:) na wielkie mrozy na razie się nie zapowiada:) może po prostu lepiej tankować lepszą ropę?:)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Gru 31, 2013 08:46   

Zakup jakiegoś depresatora to niewielki wydatek i robię to zawsze o tej porze od kilkunastu lat. Na wszelki wypadek. Doradzam każdemu (przeczytaj mój post powyżej). Miesiąc temu wyjechałem na północ i w bagażniku miałem coś takiego,bo auto stało na parkingu i nigdy nie wiadomo kiedy mróz "dowali", a tankując na różnych stacjach zapomnij o zaufaniu do sprzedawcy paliwa.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 31, 2013 09:20   

No właśnie czytałem Twoje wypowiedzi, dlatego też się zdecyduję : ) Czy doradzasz jakiś konkretnie dodatek? Jeszcze pytanie czy najpierw mam wyjeździć olej, który mam? Czy też mogę już dolać dodatek przy kolejnym tankowaniu do pełna? Bak jest zalany na 3/4 :)

Wybacz, że tyle pytań, ale jest to moja pierwsza w życiu zima z dieslem :)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Gru 31, 2013 17:26   

Osobiście nie mam jakichś ulubionych producentów,ale zawsze czytam skład (zboczenie byłego chemika). Ostatnio kupiłem STP,ale to nie jest wyznacznik,po prostu ma to być depresator do ON i lejesz go w dowolnym momencie,nawet jeśli jesteś zatankowany,bo na wybojach wszystko się wymiesza. Nie ma co ufać sprzedawcom paliwa,nawet tym najlepszym.Lepiej się zabezpieczyć.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
dexter77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 147
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 31, 2013 18:07   

dzięki za info, tymczasem wszystkim życzę wesołej zabawy sylwestrowej i bezawaryjności w 2014:)

ps. stp dodany : )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zima na minusie i nie odpala
piter77 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 06, 2015 20:21
piter77
Brak nowych postów [R75] Felgi stalowe - zima
phuss Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Wrz 15, 2008 21:26
RysThunder



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink