Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 2.0 SDi '99r] problem z SRS i krzyczący Rover
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:36
[R220 2.0 SDi '99r] problem z SRS i krzyczący Rover
Autor Wiadomość
oresta 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: chorzów



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 16:58   [R220 2.0 SDi '99r] problem z SRS i krzyczący Rover

Witam,
Kupiłam Roverka 220 SDi dwa miesiące temu, sprawuje się dobrze poza świecącą się kontrolką ABSu (coś nie gra, ABS działa przez parę pierwszych minut jazdy, potem wyłącza się a wtedy włącza się kontrolka), ale o tym poinformował mnie poprzedni właściciel i sprzedawca.
Problem o którym chcę napisać przytrafił mi się dzisiaj i dotyczy SRSu. Do dzisiejszego popołudnia byłam święcie przekonana, że mój Rover nie ma alarmu (sprawdzaliśmy go próbą włamywania się i nie wył, nie krzyczał więc daliśmy sobie spokój). Więc, dziś popołudniu po powrocie z uczelni odstawiłam go na parking i zamknęłam. I przeżyłam szok - Rover zaczął krzyczeć (dźwięki klaksonu [prawie jak krzyk pawia] +efekty świetlne = całe osiedle w oknach). Postanowiłam zlekceważyć ten cud który dokonał się na moich oczach i wróciłam do domu (gdzie jeszcze dwukrotnie dochodziły mnie serie krzyków Rovera, które na szczęście po chwili się wyłączały). Tego samego (dzisiejszego) popołudnia wsiadłam do samochodu i nowość - świeci się czerwona kontrolka SRS. Nie znam się na samochodach za dobrze, proszę o poradę co powinnam w tej sytuacji zrobić i co mogło się stać? Pozdrawiam

Oresta
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 25, 2009 16:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10918
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 18:11   

ABS, to pewnie pękniety pierścień, w którymś kole...
SRS, to pewnie kabelki pod siedzeniem nie łączą...
Alarm to moze być któraś krańcówka lub kabelki przy zawiasie tylnej klapy... :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
oresta 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: chorzów



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 16:54   

W listopadzie jakoś roverowe problemy zniknęły same z siebie, ale co się odwlecze... No i w styczniu znowu zaczęło się. Wycie alarmu o godzinie 4 nad ranem i wszystkich innych porach i miejscach.
Dzisiaj Rover wrócił od elektromechanika. Diagnoza: problemy z instalacją elekt. i dlatego te wszystkie problemy. Efekty wizyty: Alarm nie wyje, kontrolka SRS nie świeci i nawet tylnia wycieraczka która w międzyczasie odmówiła posłuszeństwa (myślałam, że z mrozu) śmiga aż miło.
Pozostał ABS, ale zajmę się tym na wiosnę.
Dzięki :mrgreen:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 17:28   

Powiedz jeszcze ile koleś Ci policzył ;)
Bo to robota na 5 minut.
Zapewne kostki pod siedzeniami nie łączyły - SRS.
A alarm i wycieraczka to wiązka tylnej klapy :)
 
 
oresta 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: chorzów



Wysłany: Sro Sty 20, 2010 18:04   

150, czyli jeszcze nie najgorzej, chociaz zawsze boli.. Niestety predzej zniosła bym jajko niż sama to zrobiła. Umiejętności technicznych brak : (
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sro Sty 20, 2010 19:14   

ja tez miałem problem z SRS przeczyscilem styki pod siedzeniami pare dni dobrze i znowu to samo wiec wd40 i dalej swieciła kontrolka :evil: .Wziolem sie za tasme srs w kierownicy wyjalem i przeciscilem wd 40 i jak reka odjal do tej pory spokoj a juz myslalem ze bede musial kupywac tasme :razz:
_________________
....special stereo system ....
 
 
oresta 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: chorzów



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:26   

No i lipa. Minal niecały tydzien a Rover dalej wyje. Co 10minut, potem przestaje i za chwilę znów. Niedziela jest, nie mogę jechac z reklamacją. Nie wiem czy koleś źle mi naprawił instalację, czy to możliwe że auto wariuje od tych mrozów (nagła zmiana temperatur itepe?). :(
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:34   

oresta, zamknij auto kluczykiem a nie pilotem ... wtedy alarm się nie uzbraja :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
oresta 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: chorzów



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 11:40   

Nie da rady, mam zrąbany zamek, kluczyk nie wchodzi. Nie doszłam jeszcze do tego, czy sie zabrudził czy go coś (ktoś) zatkało, na razie za zimno na próby oczyszczenia.

To normalne że alarm wariuje przy takich temperaturach czy raczej to ciągle wina złej instalacji elekt ?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:12   

nie to nienormalne ... coś musi być nie tak ... zazwyczaj problemem jest wiązka do tylnej klapy ... a dokłądniej różowy przewód, który odpowiada też za oświetlenie bagażnika ... warto sprawdzic też blaszke w zamku klapy, bo ona czasami się odgina, oraz posprawdzać wszystkie wyłączniki krańcowe w drzwiach i od przedniej klapy ... czy światełko wewnątrz kabiny zapala się i gaśnie normalnie ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 13:11   

Brt napisał/a:
oresta, zamknij auto kluczykiem a nie pilotem ... wtedy alarm się nie uzbraja :)

Nie wiem jak w R200, ale w R25 się uzbraja.

Jak masz wersję 5d to po prostu otwórz tylne drzwi, przyciśnij "pipek" w drzwiach kierowcy - wtedy wszystkie zamki się zablokują, zamykasz tylko drzwi te tylne i zamknięte bez alarmu. Ja tak robiłem jak miałem ten sam problem. U mnie okazało się, że czujnik klapy silnika jakiś zrąbany był. Po prostu go odłączyłem i od tej pory mam święty spokój :)
Równie dobrze chłop mógł Ci dokładnie nie zrobić wiązki, albo czujniki drzwi zawodzą.
 
 
oresta 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: chorzów



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 16:55   

Krzysi3k5, mam się wyczołgiwać bagażnikiem? :D

Brt, jutro posprawdzam to wszystko okiem laika, jak nic nie zdziałam jadę do chłopa robić haje
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 18:00   

oresta napisał/a:
Krzysi3k5, mam się wyczołgiwać bagażnikiem? :D


Przecież pilotem otworzysz :shock:
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [r220]jak wymienic wskaznik w liczniku rover r220
seba1x Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lip 18, 2013 17:34
seba1x
Brak nowych postów [r220] gasnie problem
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Cze 19, 2009 14:48
Mayday
Brak nowych postów [R220 SD] immobilizer problem
Nie odpala
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Lut 28, 2009 09:03
xmen38
Brak nowych postów [R220] problem z odpaleniem
roksana1297 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Wrz 16, 2013 20:27
Raptile



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink