Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 2.0iDT]Osuszacz klimatyzacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 2.0iDT]Osuszacz klimatyzacji
Autor Wiadomość
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 21:37   [R45 2.0iDT]Osuszacz klimatyzacji

Mam pytanie, może już ktoś próbował tego o co chcę zapytać. Wymieniam teraz chłodnicę klimatyzacji i pomyślałem że warto od razu kupić nowy osuszacz. Szukałem na różnych stronach i na początku najtańszy jaki znalazłem to 221zł
http://www.autosklep-car-man.pl/produkt-2799.html

Zacząłem grzebać i znalazłem na stronie www.e-chlodnice.com.pl że do mojego auta pasuje osuszacz Nissens NIS95246 którego prawie nigdzie nie ma. Na stronie intercarsu zauważyłem że podają zamiennik dostępny u nich NIS95043 który pasuje również do R200, na allegro są po 70zł.

Aktualnie u siebie mam chyba taki http://allegro.pl/item905...01r_czesci.html , może różnica to właśnie tylko umiejscowienie tego czujnika? Czy ktoś próbował taki zastosować w 25/45?

Do tego dochodzi jeszcze jedno pytanie czy warto oszczędzać na tańszym osuszaczu czy jednak w tym przypadku producent też ma spore znaczenie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 01, 2010 21:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 22:31   

ZTCW wymiana osuszacza może nie być konieczna. Najpierw wymień chłodnicę klimy i jedź sprawdzić szczelność. Po podłączeniu instalacji do urządzenia powinno wyjść czy jest konieczna wymiana osuszacza. Ale jeśli będzie konieczna to raczej warto brać te droższe. Rozmawiając z ludźmi robiącymi klimy słyszałem opinie, że te tańsze z allegro po niedługim czasie trzeba wymieniać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 05:26   

Konieczna raczej nie jest bo jeszcze do niedawna klima działała ale chciałem to zrobić okresowo, tak jak zmienia się olej silnikowy mimo tego że auto jeszcze jeździ :) Jak się objawia zużycie/zapchanie osuszacza? Nie chciał bym później płacić ponownie za nabicie jeśli będę musiał za jakiś czas wymienić osuszacz.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 09:32   

"Zapchanie" podobno widać na zegarach przy nabijaniu klimy .... mi tak mówił klimaludek przy ostatniej obsłudze serwisowej klimatyzacji ... mój leży i czeka na wiosnę, bo planuję przy okazji serwisu klimy go wymienić. Masz młode auto i ja bym osuszacza narazie nie ruszał .... wymień skraplacz (chłodnicę) klimy i będzie ok :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 10:36   

Jordan87, Też spotykałem się z podobnymi cenami przy szukaniu dla siebie osuszacza rok temu, aż zadzwoniłem do PHJOWI i zaśpiewał 40zł za nowy + wymiana też coś koło tego :ok: Warto czasami zrobić sobie wycieczkę do Nowego Miasta.

Używane ponoć się nie nadają do ponownego użytku za bardzo tak na marginesie.
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:45   

Chyba jednak zdecyduję się kupić jeszcze osuszacz bo z tego co czytam różne artykuły to powinno się go zmieniać przy każdym rozszczelnieniu klimatyzacji lub co dwa pełne cykle wymiany środka chłodzącego. Dodam że auto kupiłem z rozszczelnioną klimatyzacją więc bardzo możliwe że pochłonął już tyle ile mogł.

Doszedłem też do wniosku że chyba producent w tym przypadku nie ma aż tak dużego znaczenia bo tam w środku są tylko te granulki pochłaniające wodę, choć mimo to będe starał się dostać jak najtaniej Nissens'a
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:51   

aha przypomniało mi się jeszcze, że są conajmniej 2 typy osuszaczy. Nie pamiętam różnic, ale podawałem PHJOWI'emu nr vin aby konkretnie dobral.
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:55   

Phjowi nie ma aktualnie tych osuszaczy

No właśnie to jest podstawowe pytanie czy są one zamienne? Bo to zapewne te dwa:
http://www.czesci-autokli...czy/1211266.jpg (taki jest u mnie aktualnie)
http://www.autosklep-car-...a180786bcf1.jpg
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 20:17   

ten drugi to chyba nie

ja bym raczej brał pod uwagę te dwa
http://sklep.intercars.co...sk=O&lang_id=PL
http://sklep.intercars.co...sk=O&lang_id=PL
jest nawet tutaj uwaga czym się różnią i do których modeli pasują. Tyle że cena zabójcza. Zadzwoń jutro do PHJOWI i podpytaj o oc biega dokładnie.

edit: patrzyłem na pasujące do 25tki, ale podejrzewam że jest podobnie
 
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 23:31   

Jestem po wymianie skraplacza i osuszacza. Po dokładnej analizie tego osuszacza z czujnikiem z boku stwierdziłem że pasował by on tylko i wyłącznie w przypadku gdyby podniosło się przewody łączące się z osuszaczem o około 5cm, czyli krótko mówiąc trzeba je giąć co sobie odpuściłem.

Mam teraz jednak inny problem, widzę że klima nie zawsze chce się włączyć (zwłaszcza jak ciepły), i tu mam pytanie.

Pyt.1 Czy R45 ma czujnik temperatury oleju tak jak to jest w R200? Nad filtrem oleju jest jeden czujnik ale chyba od ciśnienia bo sprawdzałem na gorącym i na zimnym i cały czas był zwarty do masy (przy wyłączonym silniku), ale co mnie zdziwiło to że z odpiętym tym czujnikiem i na włączonym silniku nie świeciła się kontrolka oleju, więc w tym momencie jestem głupi.

Pyt.2 Oprócz presostatu które czujniki mają wpływ na klimatyzację?
I czy jeśli zamieniłem wtyczki od w tej skrzynce nad zbiorniczkiem wysprzęglika może mieć takie objawy (były tam 3 komplety wtyczek po dwie w jednym kolorze, identyczne) choć na 95% wpiąłem je z powrotem tak jak były.

Przypomnę że to klimatronic :)
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 00:14   

Jordan87 napisał/a:
Pyt.1 Czy R45 ma czujnik temperatury oleju tak jak to jest w R200? Nad filtrem oleju jest jeden czujnik ale chyba od ciśnienia bo sprawdzałem na gorącym i na zimnym i cały czas był zwarty do masy (przy wyłączonym silniku), ale co mnie zdziwiło to że z odpiętym tym czujnikiem i na włączonym silniku nie świeciła się kontrolka oleju, więc w tym momencie jestem głupi.
tak, jest to czujnik ciśnienia oleju i gdy jest padnięty to nie świeci się kontrolka oleju, przerabiłem to u siebie.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 12, 2010 09:23   

wszystko działa prawidłowo .... w SDi był z boku filtra drugi czujnik ... właśnei temperatury oleju do układu klimatyzacji ... ale może w iDT już go nie stosowali :roll: rzuć okiem na schematy w rave ... tam jest wszystko :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 09:37   

Właśnie ja mam problem z wyszukiwaniem informacji w Rave, nigdy nie wiem gdzie czego szukać :/
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 12, 2010 09:51   

w tym przypadku .... szukasz swojego auta ... później electric diagrams ... air condition i masz schemat ... warto jeszcze zajrzeć do opisu działania układu klimatyzacji .. może jest napisane, że np w pewnych warunkach sprężarka się nie włącza (bo za zimno na zewnątrz, bo ptaszek zaćwierkał itp.) ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 12, 2010 12:14   

Dzięki, znalazłem schemat i doszedłem do wniosku że są tam trzy czujniki sterujące:
-presostat S195
-czujnik temperatury w parowniku T165
-sensor-engine coolant temperature (czyżby czujnik temperatury płynu? ten od spodu zbiorniczka wyrównawczego?) T121

pomierzyłem sobie rezystancję presostatu i czujnika w parowniku przy działającej i zobacze jakie bedą miały parametry gdy klima nie będzie chciała się włączyć
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 12, 2010 12:15   

:) :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 13, 2010 13:31   

Po dłuższych obserwacjach doszedłem do wniosku że winowajcą jest ... temperatura zewnętrzna, a dokładniej jej czujnik. Klimatyzacja nie chce się włączyć jeśli temperatura spadnie poniżej +1stC,no i gdy odepnę czujnik temperatury zew (ten w przednim zderzaku) sprężarka włącza się ale na wyświetlaczu klimatronika zaczyna migać napis "SERVICE" i błąd E4.

Wskazanie temperatury jest raczej właściwe więc nie dopatrywałbym się uszkodzenia czujnika.

Jeśli miało tak być fabrycznie to bardzo szybko odcina klime. Da się coś z tym zrobić oprócz sztucznej zmiany rezystancji ów czujnika za czym idzie przekłamanie temperatury? Może jakaś modyfikacja przy pomocy T4?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 13:54   

w alfie jest tak, że poniżej 2,5 stC też odcina sprężarkę klimatyzacji ... narazie mi to nie przeszkadza wiec nie wiem czy jest sens kombinowania ... :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 13, 2010 14:08   

Mi jakieś trzy tygodnie temu to bardzo przeszkadzało gdy podczas wyjazdu na narty padał intensywny śnieg no i zwykły nadmuch nie wyrabiał z odparowywaniem szyb :/ No ale w przyszłości będe wiedział żę zawsze mogę odłączyć ten czujnik.

W sumie właśnie wpadł mi pomysł do głowy aby zamontować na przewodzie ów czujnika prosty wyłącznik "pstryczkowy" dzięki czemu będę mógł go w razie potrzeby szybko wyłączyć :)
 
 
hademar 




Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 17
Skąd: Pleszew



Wysłany: Sob Lut 13, 2010 14:33   

Witam Panów. Ja zakupiłem Roverka 45 2000r ITD w listopadzie i także nie włącza mi się klima:( jednakże wiem że w niektórych samochodach poniżej zadanej temperatury tak po prostu jest:) postanowiłem więc na razie nie kombinować tylko poczekać na wyższe temperatury na zewnątrz:) jeśli nadal nie będę mógł jej włączyć to wtedy będę się zastanawiał:) Klima była nabita i wszystko niby było cacy ale jak się sam nie przekonam że działa to na słowo nie bardzo wierzę:) Apropos : może mieliście podobne "akcje" z Roverkami w tym roczniku? Pozdrawiam forumowiczów:)

[ Dodano: Sob Lut 13, 2010 14:33 ]
roverek 45 2000r iDT oczywistycznie:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Osuszacz klimatyzacji R400 - czujnik z góry czy z boku
Bobek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lip 17, 2015 22:08
Kobi84
Brak nowych postów [R45 2.0iDT] Sprzęgło sprężarki klimatyzacji
Jordan87 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Maj 13, 2010 14:59
Jordan87
Brak nowych postów [R45 2.0iDT] Sprężarkę klimatyzacji czas wymienić/Naprawić
Jordan87 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Maj 18, 2011 22:12
Jordan87
Brak nowych postów [r45] osuszacz jaki?
karooo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Nie Maj 25, 2014 19:47
karooo
Brak nowych postów [R400] Osuszacz - jaki, gdzie i za ile?
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Maj 07, 2008 13:16
Kysior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink