Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200si 1.4 103 km]Myślałam że to pompa a teraz już nie wiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:09
[R200si 1.4 103 km]Myślałam że to pompa a teraz już nie wiem
Autor Wiadomość
emilanka 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:28   [R200si 1.4 103 km]Myślałam że to pompa a teraz już nie wiem

Witam na wstępie w dniu dzisiejszym wszystkich tu zebranych.
Mój roverek się rozchorował, wczoraj jak gdyby nigdy nic wracałam sobie ze szkoły kiedy na skrzyżowaniu broniewskiego kasprowicza, nagle zaczął się dławić, zdążyłam dojechać do przystanku autobusowego kiedy całkowicie zgasł. Z początku myślałam że to brak paliwa bo wskazówka paliwa wskazywała zero ( ale kontrolka się nie paliła jeszcze, co może być winą przepalonej żarówki) Dolałam benzyny, autko odpaliło niestety ujechałam jedynie 20 metrów i znów to samo. Nadmienię że przy okazji rozładował mi się akumulator do zera. Moje maleństwo zostało przetransportowane do domku i dziś od rana ładował się akumulator, co by móc sprawdzić co i jak. Mój domowy lekarz samochodowy stwierdził że pompa się załącza, ale autko dalej nie pali. Cóż to może być?

P.S. wiem że temat był już poruszony przez kacpermag-a ale u mnie jednak są nieco inne objawy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:41   

emilanka napisał/a:
wskazówka paliwa wskazywała zero ( ale kontrolka się nie paliła jeszcze, co może być winą przepalonej żarówki)

W R200 nie ma kontrolki rezerwy ;)

emilanka napisał/a:
Mój domowy lekarz samochodowy stwierdził że pompa się załącza, ale autko dalej nie pali. Cóż to może być?

Prawdopodobne przyczyny "niepalenia" podano w technicznym FAQ na stronie klubowej.
Najpierw należy sprawdzić, czy:
- jest paliwo
- jest iskra

;)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
UniculTLX 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:42   

W sumie możliwe, że to pompiszon - załącza się, ale pytanie czy pompuje :razz: niedawno zetknąłem się z podobnym przypadkiem, pompka kręciła, a po zdjęciu przewodów paliwowych okazało się, że w ogóle paliwa nie podaje. Tak więc można spróbować zdjąć owe przewody z pompki i spróbować nią zakręcić (najlepiej podpiąć na krótko do akumulatora). Druga możliwość to brak zapłonu, kable wysokiego napięcia, świece i cewkę wypada oblookać :smile: ale coś mi się wydaje, że to jednak problem tkwi w za małym ciśnieniu paliwa na pompce.
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 20:43   

Pierwsze "primo" - kup z dziesiątkę benzyny w kanister i wlej go do baku oraz nabądź wężyk igelitowy o średnicy 8 mm i długości ze cztery metry.
Drugie "primo" - dobierz się do pompy paliwa.
Trzecie "primo" - weź kabelek o długości też ze cztery metry i podłącz go do "plusa" akumulatora, a drugi koniec poprowadź do pompy paliwa.
Czwarte primo - odkręć giętki przewód paliwowy od magistrali paliwowej, załóż nań nabyty wężyk igelitowy, a drugi jego koniec wetknij w wlew baku paliwa.
Piąte "primo" - podaj zasilanie na końcówkę złączki elektrycznej pompy paliwa i patrz, co leci przez wężyk igelitowy.

Wypadałoby go tak potrzymać z minutkę, żeby przegonił paliwo w magistrali porządnie. Wypadałoby też wymienić filtr paliwa przed tą zabawą, bo jak samochód zgasł, mając paliwo w baku, to bardziej jak pewne, że pompa zaciągnęła "syf" z dna baku i on zamurował porządnie filtr paliwa.

Jeśli nie będzie Ci się chcieć zrobić tego powyżej (a jest to takie ludowo-polowe odpowietrzanie i czyszczenie przewodów paliwowych, to zanim odpali Ci silnik, akumulator zapewne się zamęczy, a rozrusznik zagrzeje.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
emilanka 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:02   

bóg zapłać...

po pierwsze primo paliwo jest już zalane to była podstawa

po drugie primo jak nie ma kontrolki tzw "Żyda" jak sama na własne oczy widziałam u mnie wcześniej jak paliwo się kończyło taką śliczną żółtą świecącą kontrolkę?

po trzecie primo przekażę wszystkie wasze sugestie mojemu domowemu lekarzowi samochodowemu i zobaczymy co jutro owy lekarz zwojuje:)

po czwarte primo mam w dalszym ciągu wrażenie że to może być pompa ale zobaczymy jutro :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:08   

emilanka napisał/a:
po drugie primo jak nie ma kontrolki tzw "Żyda" jak sama na własne oczy widziałam u mnie wcześniej jak paliwo się kończyło taką śliczną żółtą świecącą kontrolkę?

to chyba masz dorabianą kontrolkę.Jest to możliwe nawet gdzieś na forum jest to opisane :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
Ostatnio zmieniony przez leszczu Czw Lut 18, 2010 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:09   

Jakby co to zawsze możesz odwiedzić p. Gawina :) który wyleczy Twojego Roverka :) :P
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:09   

Żółta kontrolka z ikonką dystrybutora ? Może masz inne zegary niż były w 200 ?
Oryginalne są całe czarne a ikonki/kontrolki są na dole na takim pasku.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:12   

emilanka napisał/a:
po drugie primo jak nie ma kontrolki tzw "Żyda" jak sama na własne oczy widziałam u mnie wcześniej jak paliwo się kończyło taką śliczną żółtą świecącą kontrolkę?

Nie przywidziało Ci się...?
Fabrycznie w żadnym R200 nie było kontrolki rezerwy i nawet o tym napisano w technicznym FAQ ;)

emilanka napisał/a:
po pierwsze primo paliwo jest już zalane to była podstawa

Chodzi mi raczej o to, czy jest podawane paliwo do silnika, a nie czy jest w baku. ;)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
emilanka 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:23   

no to wyjaśni mi ktoś co oznacza taka malutka żaróweczka pomiędzy zegarami która zapalała się u mnie zawsze kiedy brakowało paliwa;> może okażę się w tym momencie blondynką choć mam ciemne włosy ale nie rozumiem teraz już nic

aha Piter34 rozumiem o co chodziło z tym paliwem źle na początku zinterpretowałam

i do pana Gawina nie podjadę bo mi silnik nie odpala no chyba że można zamówić wizytę domową:P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:34   

Ja napisze tylko jedno! Jeśli okaże się że masz padniętą pompę paliwa to nie baw się w tanie zamienniki!!!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:41   

emilanka napisał/a:
no to wyjaśni mi ktoś co oznacza taka malutka żaróweczka pomiędzy zegarami która zapalała się u mnie zawsze kiedy brakowało paliwa;>

Zrób fotkę i wskaż miejsce, gdzie ta kontrolka się znajduje (nawet jeśli się nie świeci) :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:43   

piter34 napisał/a:
emilanka napisał/a:
wskazówka paliwa wskazywała zero ( ale kontrolka się nie paliła jeszcze, co może być winą przepalonej żarówki)

W R200 nie ma kontrolki rezerwy ;)


piter34, my dziewczyny z Wrocławia już tak mamy ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
emilanka 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:47   

w końcu jakaś bratnia a w sumie siostrzana dusza z Wrocławia:) dzięki za wsparcie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:51   

Masz poniżej zdjęcie, wydaje mi się ze chodzi Ci o IMMO :grin:
To zabezpieczenie samochodu, dioda która miga i informuje że jest włączone :wink:
 
 
 
emilanka 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:56   

bingo tylko czemu u mnie migała tylko jak paliwo się kończyło ;>

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 21:56 ]
w poprzednim aucie w tak samo wyglądała u mnie i była w tym samym miejscu kontrolka od paliwa stąd ta moja sugestia:P ale dzięki Wam jestem mądrzejsza o jedną kontrolkę więcej w moim Roverku...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:57   

emilanka, moje pierwsze pytanie, jeszcze na grupach dyskusyjnych, brzmiało mniej więcej gdzie jest kontrolka rezerwy w moim aucie, bo przejechalam z wroclawia do trojmiasta i sie nie zaswiecila. i wtedy piter kazal mi jechac na stacje zatankowac ;)

[ Dodano: Czw Lut 18, 2010 21:57 ]
emilanka, jeśli byś miała rezerwę to miałabyś ją koło wskazówki z paliwem ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
UniculTLX 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 22:01   

emilanka napisał/a:
bingo tylko czemu u mnie migała tylko jak paliwo się kończyło


Migała, bo lubi sobie pofiglować :razz:
 
 
 
emilanka 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 49
Skąd: wrocław

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 22:03   

dzięki Wam wszystkim dobrze że jesteście i dzięki Walkie przynajmniej przy Tobie nie czuję się jak totalna blondynka intelektualna;p Każda kobieta z Wrocławia może nie wiedzieć a ja nie zdążyłam się jeszcze zapoznać z całą instrukcją obsługi, ale postaram to nadrobić i nie zadawać więcej głupich pytań:) choć nie obiecuję bo jestem tylko kobietą :P :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 22:24   

a moze masz na dnie zbiornika syf i sie filterek zapchał,bo pompa tez gdzies tam na samym dnie ma filtra,ale jak zobaczysz ze paliwo nie leci,no to wiadomo co jest przyczyną.widziałem na allegro dziewczę z wrocławia,co pompy tmt lub mtm sprzedaje za 135 zeta nowe co sa montowane miedzy innymi w volvo v40.tylko cisnienie mnie dziwi,bo gdzies tu czytalem,ze powinna takowa dawac 3 bary,a tamte jej dają od 3,9 do 4,1 bara,ale moze tak ma być,czort wie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200Si] Słaba pompa hamulcowa?
atrax Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Sty 03, 2009 22:04
atrax
Brak nowych postów [R200si 16v 98] problem z SRS
darecki_gb Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Lis 29, 2007 23:29
gnusman
Brak nowych postów [R200Si] Problem z zapalniczka
rucio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Sob Paź 04, 2008 22:08
leszek95b
Brak nowych postów [R200Si LPG] Łapa sprzęgła
Budyn Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Sty 24, 2011 23:54
Budyn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200Si] Skrzynia biegów
jagis1899 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 07, 2013 10:47
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink