Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Drążek reakcyjny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Drążek reakcyjny
Autor Wiadomość
darekkrakow 




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 21:07   [MG ZR] Drążek reakcyjny

Witam wszystkich :)

Wczoraj przy wymianie gumowych wkładek przy drążkach reakcyjnych spotkało mnie małe zdziwienie :/ Po stronie kierowcy poszło bez większych problemów, natomiast od pasażera coś było wcześniej kombinowane i okazało się, że przy nowych gumach coś za długie się to zrobiło i praktycznie o 1-2cm przesunięty jest drążek do tyłu. Nie dość że ledwo dało się go naciągnąć tak żeby skręcić z wahaczem to jeszcze półośka jest teraz minimalnie oddalona od karoserii :/

Więc teraz pytanko: co to może być??

Ewentualnie zastanawiam się czy drążki lewy i prawy są takie same i mają tą samą długość (może ktoś założył zamiast prawego lewy)?? Chyba że wina leży w belce przedniej, choć nie widać by była jakaś pogięta, ale może...

Proszę o pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: Nie Mar 21, 2010 21:07 ]
Ponawiam prośbę...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 21:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:07   

popatrz oznaczenia jakieś, numery
może da się sprawdzić czy od tego modelu oba.

ale raczej wydaje mi się że przyczyna po stronie belki przedniej,
niestety łatwo się ona gnie.
a jak miałeś założone koła to nie było różnej wielkości prześwitu
od błotnika po prawej i lewej stronie?
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:25   

Sprawdź czy belka była spawana przez majstra do podłużnic,czy spawy są oryginalne. Czy jak zdjąłeś gumki z drążka to były oryginalne,nie przycinane? Czy ktoś już coś tam kombinował? Przód w tym aucie jest miękki i belka łatwo się gnie,jeśli dostał kiedyś w przód to pewnie jest coś źle spasowane. Najprościej będzie jak weźmiesz calówkę i zmierzysz odległość przednich kół od tylnych,czy są identyczne z obu stron.
 
 
darekkrakow 




Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 22:07   

Ogólnie zabrałem się za wymianę tych gumek bo czasem przy mocniejszym przyśpieszaniu, w momencie zrywu i ewentualnie jak hamowałem to było słychać taki metaliczny stuk, jak by bił metal w metal i to tak konkretnie. Po rozebraniu okazało się, że jedna gumka była przycięta (ktoś widocznie widział że jest coś nie tak), a belka jest minimalnie draśnięta w jednym miejscu, ale nie wiem czy przestawiona :/ Będę musiał jutro wziąć jakiś metr i zmierzyć, ale boje się że będzie ciężką wychwycić centymetrową różnicę :/ Co do numerów na drążku to niestety naklejka która tam była została przez kogoś oderwana... Myślę że te stuki to mogła półośka bić w budę (ewentualnie zobaczę na odstęp półośki lewej i prawej od karoserii, może po tym będzie prędzej widać o ile jest przesunięte koło)?? Wymienił bym belkę tylko nie wiem czy po tym nastawi się to wszystko, bo cena belki to jeszcze przejdzie, ale chyba jest przy tym trochę roboty. A na dodatek poszła uszczelka pod głowicą, chyba że ktoś ukrył ten szczegół jak kupowałem autko i dopiero teraz widać oznaki :( Tak więc MGuś czeka na doktora i nowe części...
Pozdrawiam
 
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Mar 23, 2010 09:20   

Różnicę wychwycisz bez problemu,miałem to samo w moim MG, wahacz był krzywy,nie widać tego "na oko" ale po jego wymianie koło wróciło do normy. a diagnosta na stacji kazał mi sprzedać czym, prędzej to "auto" bo MG to jakieś angielskie badziewie :) i że całe przekoszone i w ogóle porażka :) . A tu głupi wahacz :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] drążek hamulca ręcznego
Sylwek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Kwi 18, 2011 16:22
Sylwek
Brak nowych postów [R 25]Drążek zmiany biegów
VanOrtega Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Kwi 06, 2010 16:03
VanOrtega
Brak nowych postów [MG ZR] Czy drążek kierowniczy i końcówka od r25 pasuja do?
dawidd Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Sie 29, 2019 20:42
dante_2005
Brak nowych postów [R200 1.4] drążek zmiany biegów
hudy23_1985 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Maj 17, 2012 21:18
hudy23_1985
Brak nowych postów [R200 2.0 SDI '99] Dzwoniący drążek zmiany biegów
kurtki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lip 26, 2014 05:21
m166



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink