Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200]Pytania po zakupie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:14
[R200]Pytania po zakupie
Autor Wiadomość
chomiczeq 



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: stad



Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:45   [R200] Pytania po zakupie

Z racji tego ze jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać - a więc witam :] .

Nie dawno zakupiłem sobie roverka 214 Si, aczkolwiek zaobserwowałem kilka problemów, głownie z elektryką. Z informacji, które znalazłem na tym forum dowiedziałem się że przyczyną usterek najprawdopodobniej są przetarte kable w klapie bagażnika. Po dostaniu się do kabelków zauważyłem jeden całkowicie przerwany przewód (niestety nie zapisałem sobie koloru), oczywiście chciałem go odizolować i przylutować, ale spotkała mnie niespodzianka bo w środku nie było żyły. Niestety wraz z dalszymi oględzinami spotkała mnie niemiła niespodzianka gdyż praktycznie każdy z tych kabli był już izolowany, ich naprawa przy klapie będzie dla mnie zbyt trudna - i tu zaczynają się moje pytania:

Czy da się bezproblemowo wyjąć te wiązkę i na spokojnie polutować sobie w domu?

Czy można gdzieś dokupić te gumki (osłonki) ?

Na alledrogo znalazłem oferte przewodów do rovera 216, czy wiązka klapy pasowałby też do 214 ? Bo w sumie to chyba ten sam samochod z innym silnikiem.

http://allegro.pl/item964...lektryczna.html

Niestety nie widze ofert konkretnych wiązek, może ktoś z Was ma jakieś źródła :> ?.

Zauważyłem też że w czasie otwierania drzwi nie świeci mi się lampka w podsufitce, nie wiem czy tak powinno być ale w moim poprzednim samochodzie po ustawieniu przełącznika w pozycji środkowej i otwarciu drzwi lampka się świeciła. Zarówka jest na 100% sprawda, bo ręczne włączanie działa. Czujnik otwarcia drzwi też raczej działa bo zapala się dioda od immobilizera.

I jeszcze ostatnia sprawa - niedawno naprawiałem sobie światełko w schowku ( jeden wsuwka się niestety ułamała), po odkręceniu schowka zauważyłem jeden luźny kabel, o ile dobrze pamiętam miał 2 żyły - białą i niebieską(obie były w żółtej koszulce, izolacja czy czymś w tym stylu. Wie ktoś może od czego jest ten przewód, bo chyba nie powinien sobie tak luźno zwisać :> ?

Edit:

I jescze jedna sprawa, niestety złamałem bagnet od oleju, czy ten będzie pasował?

http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=525
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 26, 2010 14:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 18:34   

Witam :wink:
chomiczeq napisał/a:
Na alledrogo znalazłem oferte przewodów do rovera 216, czy wiązka klapy pasowałby też do 214 ?
Wydaje mi się, że będzie pasować.

Lampka - pewnie bezpiecznik.

Bagnet będzie pasował - z prawej strony wypisane są modele do których pasuje :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pią Mar 26, 2010 18:44   

Wiązka, która jest na podanym linku, chyba nie zawiera tej co potrzebujesz. Możesz wyłączyć wiązkę przy prawym tylnym nadkolu. Można wtedy wyciągnąć ją do góry. Po naprawie zamontujesz w odwrotnej kolejności. W zasadzie wystarcza wyciągnąć 30 cm, wygodna naprawa. Przepustu gumowego osobno chyba nie dostaniesz. Można kombinować z używek. :lol: :lol: :lol:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
mickoz2 



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: ŁDZ



Wysłany: Pią Mar 26, 2010 18:55   

Miałem podobny problem ale ja samochód oddałem do elektryka okazało się że tylna klapa była wymieniana przy wymianie odcięto całą wiązkę, i później źle polutowano. Nie miałem światła w bagażniku w kabinie, i zegarek mi się zerował. Za całość zapłaciłem 230 zł.
 
 
chomiczeq 



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: stad



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 20:30   

kasjopea napisał/a:

Lampka - pewnie bezpiecznik.


Też o tym myślałem, ale ku memu zdziwnieniu jest tam cały czas 0,86V niezależnie od tego czy klapa jest zamknięte czy otwarta :<.

Cytat:
Wiązka, która jest na podanym linku, chyba nie zawiera tej co potrzebujesz. Możesz wyłączyć wiązkę przy prawym tylnym nadkolu. Można wtedy wyciągnąć ją do góry. Po naprawie zamontujesz w odwrotnej kolejności. W zasadzie wystarcza wyciągnąć 30 cm, wygodna naprawa. Przepustu gumowego osobno chyba nie dostaniesz. Można kombinować z używek.


W sumie z tym wyciągnięciem kostki to nie jest głupi pomysł, bo jak myślałem o lutowaniu tuż przy klapie to mi się odechciewało roboty. W kwestii używanej wiązki to chyba przedzwonię do tego sprzedającego z pytaniem czy ma i czy nie sprzedałby samej, a jak nie to będzie lutowanie :> .

Do elektryka raczej sie nie wybieram, będąc z zawodu elektronikiem pewnie jakoś dam rade :P , no chyba że zepsuje coś bardziej to w ostateczności oddam. Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 20:21 ]
Witam,

Jak narazie wiązke bagażnika zostawie sobie na weekend - niestety sprzedawca sprzedaje tylko całość do tego nie ma pewności czy znajduje się tam interesująca mnie wiązka.

Mam jeszcze pytanie w kwestii bagnetu. Zamówiłem sobie ten z tomteam, myśle że paczka dojdzie jutro. Zastanawiam się tylko co się stało z ułamaną końcówką - czy jest jeszcze w rurce czy już wpadła do środka. Myślałem nad rozebraniem tego ustrojstwa ale z górnej perspektywy nie za wiele widać, da się to dokręcić tylko od spodu ?

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 20:30 ]
Edit:

Wie ktoś może gdzie znajde rozpiskę jaki przewód jest od czego ?
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 30, 2010 20:34   

rave Rovera Szukajka
zobacz oferty sprzedam/kupie na pewno jakiś z kolegów ma cały rover na sprzedaż i wyjmie Ci taką wiązkę .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
chomiczeq 



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: stad



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:39   

Pobrałem rave z torrentów bo niestety plik waży dość sporo a bardzo słaby transfer miałem z forum. Rave zapewne się przyda :] .

Jak na razie zamówiłem sobie miarke w tomateam doszła szybko, pasuje dobrze.

W kwestii przewodów rozesłałem kilka pytań do sprzedających części do roverków na allegro i jak dotąd dostałem jedną odpowiedź - gość chce 70zł, wydaje mi się że troche za dużo. Jeśli nie będzie jakiejś korzystnej oferty to chyba spróbuje je jakoś odnowić, przy okazji sobie sobie tak żeby kierunkowskazy migały w momencie zamykania.



Myślał ktoś z was kiedyś o zaimplementowaniu takiego bajeru jak czujnik deszczu do r200? Jakby dorwać jakiś czujnik wraz z dokumentacją to chyba by było możliwe, pytanie czy warte zachodu. Co o tym sądzicie ?

Mam jeszcze pytanie dotyczące lusterek. Zakupiłem sobie maty grzewcze do podgrzewania lusterek na alledrogo. Zastanawiam się czy powinny być włączone cały czas (podczas pracy silnika) czy lepiej by to podłączyć np pod podgrzewanie tylnej szyby.

Pozdrawiam.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:46   

chomiczeq, czujnik deszczeu szkoda zachodu

maty grzejne zawsze pod ogrzewanie tylnej szyby. Bynajmniej tak jest w standardzie. Ty widocznie nie masz el. lusterek
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
chomiczeq 



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: stad



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 13:05   

Niestety mam lusterka manualne :<, myślałem nawet kiedyś o wymianie, ale doszedłem do wniosku że nie szczególnie mi się to opłaci.
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 15:46   

faecd napisał/a:
maty grzejne zawsze pod ogrzewanie tylnej szyby. Bynajmniej tak jest w standardzie. Ty widocznie nie masz el. lusterek


W R200 lusterka grzeją cały czas, przydaje się na krople deszczu :)
 
 
chomiczeq 



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: stad



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 19:33   

Hmm, czyli jak lepiej?


Mam jeszcze jeden problem,mam elektryczne szyby - jak pociagne za guzik a nastepnie puszcze to szyba sie nie zatrzymuje. Zatrzymuje sie dopiero po klknieciu na zamykanie szyby. Spotkal sie ktos z takim czyms ?

Pozdrawiam.
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 20:03   

spotkał, tak ma być... od strony kierowcy tak jest.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
chomiczeq 



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: stad



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 20:13   

Hyh, a to ciekawe - bylem pewien ze skoro od strony paszera jest "normalnie" to od kierowcy tez tak powinno byc. No jak widac troche techniki i czlowiek sie gubi :| .

Dzieki.
Ostatnio zmieniony przez chomiczeq Wto Kwi 06, 2010 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 20:14   

chomiczeq, podjedź na jakiegoś śląskiego spota, pooglądasz, popytasz.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200] Problemy po zakupie
venka26 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Lis 05, 2011 19:01
witgut
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] pytania
krzysio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Wrz 22, 2007 17:17
Brt
Brak nowych postów [R200 1,6 Si LPG 99] pytanie o eksploatację tuż po zakupie
Snopek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Paź 16, 2008 16:31
szamanpl
Brak nowych postów [R200 1.8Vi LPG 97r] Podstawowe czynności świeżo po zakupie?
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Kwi 08, 2008 14:25
Kris



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink