Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dwa problemy. Obroty i wentylator chłodnicy.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dwa problemy. Obroty i wentylator chłodnicy.
Autor Wiadomość
Bzykmaster 



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 15:11   [R75] Dwa problemy. Obroty i wentylator chłodnicy.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam! Posiadam Roverka 75 z 2000r. Ostatnio mam dziwny problem. Podczas gdy odpalam silnik, a auto wcześniej stało ok 10min, obroty sa bardzo niskie albo całkiem mi gaśnie. Po odpaleniu po zgaśnięciu drugi raz silnika, wszystko jest ok. W sytuacji kiedy jednak trzyma się na bardzo niskich obrotach, dodając gazu, wszystko wraca do normy.
Pytanie nr 2: często gdy gaszę silnik, wentylatoe chłodnicy działa jeszcze jakiś czas. Wskazówka temp. silnika jednak nie wskazuje na przegrzewanie się silnika.

Dwa pytania w jednym temacie, bo oba zdarzenia zaczęły się pojawiać w tym samym czasie, więc może są jakoś powiązane. Proszę o pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 28, 2010 15:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 16:24   

A nie używasz czasem klimy po długiej przerwie?
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Mar 28, 2010 18:44   

1. Może , a nie musi by czujnik wału korbowego.
2. Włącz na panelu sterowania klimatyzacji ECON i zobacz czy będzie słychać.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 28, 2010 21:54   

MAP sensor?
 
 
Bzykmaster 



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 20:40   

dukat11: klimę "przedmuchiwałem" nawet zimą. Działała 15-20 min tygodniowo.
apples: 1- nie wiem. 2- przy ECON działa wiatraczek ale tylko nadmuchu, nie chłodmnicy.
hvil: być może ale to już musiałbym na warsztat auto wstawić i podpiąć pod komp najpierw.

Napiszcie mi jeszcze, czy to normalne, że gdy nie używam klimy ani ECON, to ciepłe powietrze z nawiewów leci z nawiewów? Moim zdaniem nie powinno mieć to miejsca ale pytam... Pierwsze auto z automatyczną klimatyzacją ;)
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 21:18   

Wyłączoną klimatyzacje masz tylko w trybie ECON albo ewentualnie przy wyłączonym całym panelu. W pozostałych ustawieniach klimatyzacja działa. A jak działa klimatyzacja to zwykle działa wentylator chłodnicy choć jest to tez zalezne od temperatury. Dopływ ciepłego czy też zimnego powietrza zależy od temperatury w aucie i temperatury ustawionej na panelu klimatyzacji. Jak temperatura we wnętrzu auta jest niższa od temperatury ustawionej na panelu to logiczne jest, że nawiewami napływa ciepłe powietrze.
 
 
 
Bzykmaster 



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 20:44   

robo: wiem, że klimatyzacja jest wyłączona w przypadkach, o których pisałeś (ECON lub wyłączony cały panel). Logiczne też jest co napisałeś z różnicą temperatur wnętrze auta - zewnątrz. Tylko myślałem, że jeśli klimę mam wyłączoną, to może kanały dolotowe zamykają się jakby automatycznie tuż przy samym wlocie powietrza. Teraz rozumiem, że jeśli nie chcę żeby powietrze płynęło przy wyłączonej klimie, muszę pozamykać wszystkie doloty ręcznie. Dzięki za odp :)
Odpowiadając na pytanie, czy słychać wentylator chłodnicy przy ECON: nie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wentylator chłodnicy załącza sie na zimnej chłodnicy?
Rover_75_1_8_t Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Lis 09, 2013 19:02
domel101
Brak nowych postów [R75] Wentylator chłodnicy
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Mar 03, 2015 16:46
Maciej23
Brak nowych postów [R75] Wentylator Chłodnicy
sapper87 Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Sie 07, 2016 15:55
longer86
Brak nowych postów [R75] Wentylator chłodnicy
lesiu Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Cze 08, 2009 21:58
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Wentylator chłodnicy
Krasnal2478 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Cze 21, 2014 22:15
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink