Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 1.8] Ciężko odpala po postoju - zimny silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 1.8] Ciężko odpala po postoju - zimny silnik
Autor Wiadomość
Apolyon 




Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 74
Skąd: Poznań



  Wysłany: Nie Maj 06, 2018 13:52   [R75 1.8] Ciężko odpala po postoju - zimny silnik
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Od pewnego czasu (jak tylko nadeszła wiosna i jest cieplej) mam problem z odpalaniem po dłuższym postoju - najczęściej po nocy. Po krótkim postoju jak silnik jeszcze jest ciepły problemu nie ma.

Objaw: kręci długo, bardzo długo, czasami już jakby chciał zaskoczyć jednak nie udaje się. Odpala np. za 2-3 razem, czasami za pierwszym, ale po ok 15 sekundach kręcenia.

Zaraz po odpaleniu nie pali na wszystkie cylindry, trzeba odczekać czasami ok 30 sekund, pomaga jak mu się doda trochę gazu. Po tej chwili wszystko wraca do normy, jednak w tym czasie mocno spalinami śmierdzi, jakby przepalał większą ilość paliwa. Jak go wtedy zgaszę i spróbuje ponownie odpalić to bez problemu.

W TOAFie mam błędy, które się powtarzają od dłuższego czasu tj.
P1316 - missfire causing excess emissions
P0265 - cylinder 2 injector curcuit high - ten jednak nie pojawił się od tygodnia po skasowaniu więc może występuje po bardzo długim postoju jak auto odpala cudem.

Nie mam na tyle wiedzy technicznej, nim oddam na nie wiadomo ile auto do jakiegoś mechanika, który wymieni mi pół silnika chciałbym zasięgnąć Waszej rady. Płynu chłodzącego mi nie ubywa, jedynie troszkę oleju zaczął ostatnio brać.

Mnie podpowiada intuicja, że mogą to być wtryski, ale czy te objawy nie były by stałe bez znaczenia czy silnik ciepły czy zimny?
Jest LPG na pokładzie, dawno na samej benzynie nie jeździłem - tyle co rozruch zanim się przełączy - stąd moje przypuszczenie o wtryskach.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 06, 2018 13:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Maj 06, 2018 15:30   

Twoje przypuszczenie o wtryskiwaczach jest bardzo słuszne. Bardzo często w K-serii tak się właśnie objawia ich uszkodzenie, szczególnie w silnikach dodatkowo zasilanych LPG.
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Maj 06, 2018 17:21   

Jeżeli masz taką możliwość, to przed odpaleniem auta przytrzymaj przycisk na centralce gazu(tak, żebyś usłyszał zawór przy butli) i wtedy odpal. Zobaczysz czy na gazie odpali bez problemu :)
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 06, 2018 18:57   

Może odpala na dwóch paliwach ;)
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
cyborg 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2018
Posty: 91



Wysłany: Nie Maj 06, 2018 22:29   

Ja jak kupiłem mojego R75 to miałem dokładnie taki sam objaw (sprzedający odpalał go chwilę przed moim przyjazdem więc nie zauważyłem tego podczas oględzin). Pierwsze co sprawdziłem to ciśnienie paliwa - manometr pokazał ledwo 2,2 bara zamiast książkowych 3,5 bara. Okazało się że zatarła się pompa paliwa i sprzedający zamontował wkład od Opla Vectry z mniejszym ciśnieniem. Tak więc sprawdź to zanim zaczniesz głębiej grzebać - wystarczy najzwyklejszy manometr za kilka zł plus redukcja i wężyk gumowy, wypinasz szybkozłącze z listwy wtryskowej i nasuwasz wężyk, zaciskasz opaskę i przekręcasz kluczyk na zapłon. Dodam że wtedy rano odpalałem po psiknięciu Plaka w kolektor ssący (po zsunięciu wężyka od krokowca) - możesz też sprawdzić czy to pomoże u Ciebie
_________________
Chrysler Voyager, Chrysler Stratus, VW T5, Citroen Xsara
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Ciężko odpala zimny, ciepły jeszcze gorzej
dawidd Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Paź 08, 2012 12:23
dawidd
Brak nowych postów [R75] Po użyciu webasto na postoju - silnik nieodpala
urzendnik Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Kwi 15, 2013 15:42
urzendnik
Brak nowych postów [MG ZT] Tarcie metaluu o metal, zimny silnik
Mat_Dob Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Kwi 21, 2016 20:53
Mat_Dob
Brak nowych postów [R75] ciezko odpala
grota10 Rover serii 75, MG ZT 18 Sob Maj 05, 2012 17:29
VMatas
Brak nowych postów [R75] ciezko odpala :)
adas07072a Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Mar 15, 2017 20:25
adas07072a



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink