Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97r.] Falujące obroty, mimo równej pracy silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:01
[R214Si 97r.] Falujące obroty, mimo równej pracy silnika
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 13:40   [R214Si 97r.] Falujące obroty, mimo równej pracy silnika

Witam!
Ostatnio miałem taką przykrą przygodę:
Jadę sobie spokojnie, odwożę dziewczynę do domu, patrze światło czerwone więc trochę zwalniam ale zaraz się zmienia na zielone więc przyśpieszam, wrzucam trójkę i nagle zaczęło szarpać...
Więc zatrzymuje się na poboczu, awaryjne, zaglądam pod machę a tam jeden przewód od świecy wypadł z kopułki (widocznie za słabo go wcisnąłem bo wcześniej coś grzebałem).
Więc wciskam go, wsiadam próbuję odpalić a tu nic... kręci ale nawet nie próbuje ruszyć.

Więc zadzwoniłem bo ojca i ściągną mnie do domu. Wymieniłem palec i kopułkę w rozdzielaczu, ale dalej nie palił, więc wygrzebałem gdzieś jakąś inną cewkę, podłączyłem i silnik odpalił.

Ale, nie jest tak pięknie bo patrząc na obrotomierz to waha się on od 1500 do 0 obrotów a co lepsze silnik pracuje równo na słuch.
Z tego co wiem to sygnał o obrocie wału jest pobierany z czujnika położenia wału korbowego, gdzie jest przeliczany na obroty i tak podawany na licznik.
Ale jeśli był by czujnik kopnięty to raczej silnik równo by nie kręcił.

Ktoś spotkał się z czymś takim ? Nie chcę od razu wymieniać czujnika bo grosze to on nie kosztuje, a może okazać się sprawny.

Pozdrawiam

P.S.
Jeśli ktoś chce to mogę nagrać film jak działa silnik i jakie obroty wskazuje.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 13:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ReFLeX 



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 37
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 15:03   

Jeśli silnik faktycznie pracuje równo, to przyjrzałbym się najpierw układowi elektrycznemu od wskaźnika idąc wstecz.
Ale najpierw pytanie: jak zachowuje się wskaźnik podczas jazdy? Pokazuje stabilnie, czy też nim rzuca?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 21:27   

http://www.youtube.com/watch?v=ietTXALy3RE

Tutaj jest filmik jak jadę i jak działa obrotomierz. Jak widać obroty sobie tam skaczą, ale samochód jedzie równo, słychać to nawet po dźwięku silnika.
Co lepsze, jak trochę przycisnę gazu to obroty jak by się ustabilizowują, ale gdy opadną poniżej 2tys to znowu takie dziadostwo się robi.

Wie może ktoś w jakiej postaci podawane są impulsy o obrocie silnika do wskaźnika ?
Bo jest jeszcze jedna sprawa, że cewkę położyłem na akumulatorze bo jest dość spora (jest to listwa zapłonowa) i się zastanawiam czy przypadkiem ona szumów nie wprowadza gdzieś i dlatego tak się robi.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Kwi 27, 2010 21:27 ]
Nie wiem czy to tak zaprojektowany został samochód, czy to przypadkiem, ale przy niepełnym spalaniu paliwa lub gdy czasem nie następuje zapłon wskazówka od obrotów właśnie tam lata.

Wygląda to jak informacja o wypadaniu zapłonu, może przyda się komuś w przyszłości ta informacja, wymiana cewki załatwia sprawę :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1.4Si 98r] Falujące obroty silnika na luzie
pomóżcie !!
R2D2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Maj 17, 2010 18:20
R2D2
Brak nowych postów [R220 SDI] Falujące obroty silnika i wskazówka obrotomierza.
korzen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Sie 30, 2010 16:10
korzen
Brak nowych postów [R214Si] Nie spadają obroty silnika
thunderas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Gru 22, 2009 22:33
thunderas
Brak nowych postów [R216 GTi] Falujące obroty
roverek216GTIki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Mar 12, 2008 14:31
piter34
Brak nowych postów [R220 sdi] Falujące obroty
zex Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Sob Lip 10, 2010 07:54
wroblikns



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink