Forum Klubu ROVERki.pl :: Przygotowanie do kupna auta.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie do kupna auta.
Autor Wiadomość
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:03   Przygotowanie do kupna auta.

Witam, jako że w przeciągu dwóch najbliższych tygodni mam zamiar kupić swoje pierwsze cztery kółka mam kilka pytań.

1. Przy kupnie auta jaki komplet dokumentów powinienem dostać ? Autko z 94 roku.

2. Auto docelowo ma rozstać zarejestrowane na mojego dziadka z racji 60% zniżki, a ja mam być tylko współwłaścicielem. Czy na umowie kupna/sprzedaży mogą być tylko moje dane i dane sprzedającego ? Czy muszą się tam również znaleźć dane mojego dziadka ? Niestety ze względu na to, że dziadek nigdy nie ma czasu, nie jest wstanie wraz ze mną pojechać po ten samochód.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 13:09   

Pyros napisał/a:
2. Auto docelowo ma rozstać zarejestrowane na mojego dziadka z racji 60% zniżki, a ja mam być tylko współwłaścicielem. Czy na umowie kupna/sprzedaży mogą być tylko moje dane i dane sprzedającego ? Czy muszą się tam również znaleźć dane mojego dziadka ? Niestety ze względu na to, że dziadek nigdy nie ma czasu, nie jest wstanie wraz ze mną pojechać po ten samochód.


Musza być dane twojego dziadka jak on ma być 1. właścicielem a ty 2. dla zniżek inaczej to nie przejdzie :wink: Tak samo wszystkie podpisy w urzędzie it.s itd musi być twój dziadek i podpisywać.

Przerabiałem to już dwa jak moja dziewczyna na swojego wujka auto brała dla zniżek :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 16:49   

Jeżeli chcesz to załatwić legalnie to masz dwie opcje:
1. Albo dziadek przyjedzie z tobą po auto.
2. Albo auto kupujesz tylko na siebie, a potem dziadkowi odsprzedasz połowę auta.


Sprzedający natomiast musi ci wydać następujące dokumenty:
1. Dowód rejestracyjny (zwróć uwagę czy jest ważne badanie techniczne)
2. Polise ubezpieczeniową (tak samo sprawdź ważność)
3. Kartę pojazdu o ile była wydana (w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany jej numer o ile była wydana w rubryce "numer karty pojazdu")
4. Jeżeli sprzedającym nie jest osoba która widnieje w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel to musisz otrzymać również wszystkie umowy kupna-sprzedaży począwszy od właściciela wpisanego do dowodu rejestracyjnego, a skończywszy na aktualnym właścicielu.


P.S. Jeżeli zdecydujesz się na zakup tego roverka w Tarnowie to daj znać. Jak chcesz to podjadę z tobą.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 17:59   

Pyros napisał/a:
Niestety ze względu na to, że dziadek nigdy nie ma czasu, nie jest wstanie wraz ze mną pojechać po ten samochód.

Wydrukuj sobie umowe kupna X2 dziadek tam wpisuje swoje dane, podpisuje się i z taką umową jedziesz po auto.
 
 
 
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 18:15   

Tomek1212, poszło PW

Jednak chyba ostatecznie zrobię w ten sposób, ze pojadę i kupie auto na siebie. A potem zrobię darowiznę na dziadka. Policzyłem wszystko i wychodzi na to, ze gdybym to ja był współwłaścicielem to nawet gdyby go ubezpieczał mój dziadek to musielibyśmy zapłacić ponad 2 razy więcej....
_________________
Rover Coupe 302KM/452nM
https://youtu.be/8EhA4Cbfd14 0-140kmh :) przy 250km
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 19:08   

Pyros napisał/a:
A potem zrobię darowiznę na dziadka

Pamiętaj, że dziadek to już nie zerowa grupa podatkowa, i będzie on musiał odprowadzić podatek od darowizny, jeśli wartość auta przekroczy limit (chyba ponad 9000zł obecnie).
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Maj 09, 2010 22:06   

pamiętam ,że jak kilka lat temu potrzebowałem zarejesterowac mamę jako współwłaściciela dla zniżek to wystarczyło jakies oświadczenie w wydziale komunikacji napisać na miejscu i bez problemu dopisalu druga osobę ale czy to było prawnie zrobione czy z niewiedzy urzedniczki to nie wiem :D

najprościej wpisac go na umowie razem z tobą . I jesli nie chcesz dziadka fatygować do WK to warto mieć upoważnienie od dziadka jesli będzie wpisany jako 1wszy właściciel a ty jako współwłaściciel - w moim WK wymagają .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Podatek od kupna samochodu
Mundekk Prawo i ubezpieczenia 36 Sob Sie 06, 2011 22:30
PTE
Brak nowych postów Odstapienie od umowy kupna-sprzedaży samochodu
Vesper416 Prawo i ubezpieczenia 9 Wto Cze 14, 2011 21:03
maciekmpl
Brak nowych postów [Inne] Potrzebna pomoc przy umowie kupna/sprzedaży
PILNE!
Markzo Prawo i ubezpieczenia 31 Nie Lis 08, 2009 14:35
sebrze
Brak nowych postów Przezimowanie auta w garażu czyli nie rejestrowanie auta.
borsi Prawo i ubezpieczenia 25 Nie Paź 09, 2011 19:17
chudson
Brak nowych postów [OC i AC] ubezpiecznie auta
gdzie jest wałek ?
drlubicz Prawo i ubezpieczenia 8 Wto Sty 13, 2009 22:35
xxxgrze



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink