Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420, Sdi,1996r] Problem ze sprzeglem (odpowietrzenie)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 12:16
[R420, Sdi,1996r] Problem ze sprzeglem (odpowietrzenie)
Autor Wiadomość
gowlik 



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Błażowa



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 23:55   [R420, Sdi,1996r] Problem ze sprzeglem (odpowietrzenie)

Witam
Posiadam rovera 420 sdi problem jaki mnie dotknal wyglada nastepujaco: w przeciagu dwoch tygodni bieg 1 i 2 na wlaczonym silniku jest niemal ze nie do wrzucenia a wsteczny zgrzyta , mechanik sprawdzil tarcze i dosisk i jest w porzadku, doszlismy do tego ze moze to byc wina silownika sprzegla i zapowietrzonego ukladu ale za nic w swiecie nie wiemy jak go odpowietrzyc. Bardzo prosze o jakies porady. Auto stoi juz prawie dwa tyg u mechanika a ja musze wstawac o 4.30 zeby dojechac do pracy na 6 rano . Za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 19, 2010 23:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 00:01   

Sprzęgło samo w sobie raczej nie powinno się zapowietrzyć. Rover (przynajmniej w modelu 400) nie przewidział odpowietrzania układu. Sugerowałbym przyjrzeć się obu wysprzęglikom - jeden znajduje się w kabinie przy pedale sprzęgła, drugi przy skrzyni, popycha łapę. Zbiorniczek na płyn znajduje się w komorze silnika pod puszką z bezpiecznikami.

Jeżeli jest tam sucho, w zbiorniczku znajduje się płyn, nie pozostaje ci nic innego jak odpowietrzyć układ. Pozwolę sobie zacytować forumowicza sTERYDA:

Cytat:
Nie pamiętam dokładnie więc mogę poplątać.
Musisz wyciągnąć wysprzęglik, wcisnąć tłoczek do końca, włożyć końcówkę wężyka do pojemnika z płnem, i zaciągnąć jak strzykawką. Potem trzeba odwrócić wysprzęglik tak by podłączenie wężyka było wyzej niż cała reszta, końcówka wężyka znowu w pojemniku, ale tym razem powinna być wyżej niż cała reszta i wciskasz tłoczek, i tak kilka razy.
Aby odpowietrzyć pompkę musisz poprostu przelać przez nia płyn, aż będzie leciał zwężyka nieprzerwanym strumieniem, i połączyć do wysprzęglika.
Niestety trudno się nie pobrudzić:(



Mnie tydzień temu dopadł podobny problem. Zawiniła blaszka mocująca wysprzęglik do skrzyni - przerdzewiała, i w momencie naciskania pedału sprzęgła jednocześnie pchało łapę i odginało cały wysprzęglik w drugą stronę
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 01:05   

to przy pedale to jest pompka ;)
wysprzęglik, to ta część nad skrzynią (w przypadku diesli przed)
Niemniej spróbuj tej metody, ale jak masz wszystko zmontowane, (i oczywiscie jest płyn w zbiorniczku pompki). Zdemontuj wysprzęglik(nie rozłączając węży), i mniej więcej w tym miejscu, w którym się znajduje zwróć go tłoczkiem w dół i wciśnij tłoczek.
Po zamontowaniu trzeba będzie kilka razy pedałem machnąć, żeby wyszedł, ale max 3 takie operacje wygonią całe powietrze z przewodów.

Jeszcze powiedz mechanikowi, żeby przesmarował i rozruszał tulejki od wałka na którym jest łapa sprzęgła, lubią sprawiać problemy :/

No i przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy nie ma śladów wycieku przy pompce i przy wysprzęgliku ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
gowlik 



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Błażowa



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 11:01   

mechanik probowal juz to odpowietrzac wszystkie plyny sa wporzadku, teraz powiedzial ze pedal sprzegla przylega prawie do podlogi , łapy i takie tam tez ok, z ukladu niby nie cieknie, czy jest moze jakis zestaw naprawczy jakies gumki reperaturki, moze to wina pompy albo silownika.

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 10:56 ]
jeszcze sprubuje kupic caly uklad uzywany moze bedzie to najlepsze rozwiazanie

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 11:01 ]
Czy uklad z tego ROVERA 400 1.6 16V 97R bedzie pasowal do mojego 420 SDi ? Mam okazje kupic taka uzywke za 100 moze to rozwiaze problem. prosze o szybka odpowiedz .pozdrawiam
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 12:40   

Nie do końca, ale może się udać. Wysprzęglik jest inny, a w zasadzie rurka idąca do niego, ale może uda się to nagiąć... :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
gowlik 



Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: Błażowa



Wysłany: Nie Maj 23, 2010 20:06   

Faktycznie rurka z 416 byla krotsza ale zmienilem pomke silownika, odpowietrzylem i autko znow sprawne. Wszystkim dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [416 Si-1996r.] Problem z kołem
gandiLDZ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Wto Cze 15, 2010 16:34
gandiLDZ
Brak nowych postów [R416si 1.6 1996r] Problem z światłami
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sob Lut 27, 2010 20:04
Robertt
Brak nowych postów [R420si 1996r] szyby elektryczne problem
Bodxio Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Kwi 08, 2010 22:39
Bodxio
Brak nowych postów [r45 2.0 itd ] pomocy ze sprzeglem
masin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Nie Sie 22, 2010 16:23
borek88
Brak nowych postów [R416 Si 1996r.]problem z przewodami zapłonowymi.POMÓŻCIE!!!
grz3niu83 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Sty 14, 2012 16:53
Aro_1988



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink