Forum Klubu ROVERki.pl :: Szyby lustro wneckie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Szyby lustro wneckie
Autor Wiadomość
milox18... 




Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:08   Szyby lustro wneckie

Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie? Mam srebrego Roverka 416 Si i zastanawiam sie czy nie zrobic tak szybek. piszcie co otym myslicie
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tempest 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:23   

a w ogóle to jest dozwolone?
wydawało mi się, że szyby muszą być przejrzyste na tyle, żeby "ciekawski" policjant mógł zajrzeć do środka
nawet zwykłe przyciemniane szyby nie mogą być "czarne"
 
 
 
milox18... 




Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:32   

nom chyba dozwolone:) zawsze mozna mu dzwi otworzyc i niech sobie zaglada ile chce:P
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:38   

milox18... napisał/a:
nom chyba dozwolone:) zawsze mozna mu dzwi otworzyc i niech sobie zaglada ile chce:P

A pomyślałeś o innych kierowcach? Będzie trochę słobo, jak w pełnym słońcu będziesz szybami zajączki puszczał po oczach :(
ZTCW, to w Polsce takie szyby są nielegalne.
 
 
milox18... 




Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Łęczna



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:41   

jak tak mowicie to chyba zrezygnuje i pomysle o czarnych
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:45   

Szyba przednia przepuszczalność światła nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność światła nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją - jednak wychodzi na to, że szyby te mogą być przyciemniane tylko fabrycznie, bo nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami regulaminu na jednej danej szybie . Jeśli samochód posiada 2 lusterka boczne wteczne (czyli prawie każdy :) ) wówczas tylne szyby mogą być przyciemnione całkowicie - jednak powinien byc do tego atest. W praktyce wygląda to tak, że ilu policjantów - tyle różnych intepretacji. Ja ostatnio spotkałem się właśnie z w/w zdaniem na temat przyciemniania.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 15:58   

Bez urazy - masz srebnero Roverka to jeśli już chcesz to delikatnie ściemnij ale nie na srebrno :shock:
Robilem przymiarki w programiuku Tuning Car Studio i o niebo lepiej 400 wygląda z lekko czarnymi szybkami.
BTW - Jest u nas Astra czarna z szybami ala lustro i jedym słowem - wiocha. Nawet próbuje ją sprzedać ale coś nie widać zainteresowania.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 17:54   

To ja się wypowiem odnośnie wiochy. W swoim czasie jak posiadałem potężnej mocy Fiata 126Bis miałem w nim lusterkowe szybki.
Miałem ciemne, czarne ale była bardzo słaba widoczność lub jej brak.
Przy szybach lusterkowych widoczność idealna, pojazd nie nagrzewa się w środku, od wewnątrz szyby wyglądają na przyciemnione na niebiesko lecz nawet w nocy widać wszystko idealnie.
No to teraz minusy: podobno nie wolno - mnie policja nie ukarała mandatem za takowe szyby, minus podstawowy: jeśli w nocy zaświeci się lampkę w środku to nie widać nic na zewnątrz - w samochodzie musi być cały czas ciemniej niż na zewnątrz bo w innym przypadku ludzie z zewnątrz widzą wszystko a Ty ze środka nic (sorki widzisz, ale siebie w lusterku :razz: )
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Lip 06, 2007 10:18   

milox18... napisał/a:
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie

ogólnie to wieś

Tempest napisał/a:
wydawało mi się, że szyby muszą być przejrzyste na tyle, żeby "ciekawski" policjant mógł zajrzeć do środka
nawet zwykłe przyciemniane szyby nie mogą być "czarne"


Mi znajomy policjant z drogówki mówił ze przednie oczywiście 70 % przepuszczalnośći światła
a tylnie jesli w samochodzie znajduja sie lusterka boczne to mozna nawet sobie zaspawać albo obwinąć taśmą izolacyjną

Tomi_114 napisał/a:
Bez urazy - masz srebnero Roverka to jeśli już chcesz to delikatnie ściemnij ale nie na srebrno :shock:
Robilem przymiarki w programiuku Tuning Car Studio i o niebo lepiej 400 wygląda z lekko czarnymi szybkami.


Gość który mi sciemniał szyby mówił ze ładnie to wyszło w niebieskiej BMW e 36 choć to tez nie było pełne lustro ale odrazu dodał ze kazdemu odradza ten rodzaj folii ze wzgledu na niskie walory estetyczne ...
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
milox18... 




Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 40
Skąd: Łęczna



Wysłany: Pią Lip 06, 2007 11:29   

dzieki koledzy jednak beda przyciemnione na czarno :) pozdrowki
 
 
 
dm 



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 1
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Czw Lip 19, 2007 22:28   

:cool: Niestety szyby "lustro weneckie" sa w Polsce całkowicie zakazane. Przednie szyby mogą być przyciemnione o 30 % , a tylne to można nawet blachą obić ,wystarczy żeby były zewnętrzne lusterka boczne!
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 09:57   Re: Szyby lustro wneckie

milox18... napisał/a:
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie? Mam srebrego Roverka 416 Si i zastanawiam sie czy nie zrobic tak szybek. piszcie co otym myslicie


Dla mnie wklejanie wszelkiego rodzaju "worków na smieci" w szyby samochodów to totalne buractwo :evil: , nigdy bym nie ukarał żadnego Roverka w ten sposób. Dla takiego tjuningu proponuję ludowoza golfa I itd :smile: właściwe auto dla takich przeróbek.
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 11:29   

xxxgrze napisał/a:
Dla mnie wklejanie wszelkiego rodzaju "worków na smieci" w szyby samochodów to totalne buractwo :evil: , nigdy bym nie ukarał żadnego Roverka w ten sposób. Dla takiego tjuningu proponuję ludowoza golfa I itd :smile: właściwe auto dla takich przeróbek.


Bzdury gadasz ...

Niektórzy to robią dla poprawy wygladu (i wychodzi lepiej lub gorzej) a niektórzy dla poprawy komfortu (a tu wychodzi zawsze dobrze - no chyba ze ktos przesadzi z przyciemnianiem przodu)
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 11:39   

Revolt napisał/a:


Bzdury gadasz ...

Niektórzy to robią dla poprawy wygladu (i wychodzi lepiej lub gorzej) a niektórzy dla poprawy komfortu (a tu wychodzi zawsze dobrze - no chyba ze ktos przesadzi z przyciemnianiem przodu)


No cóż :???: w temacie wyglądu nie dogadamy się nigdy, dla mnie worki na szybach to buractwo i koniec kropka.

A jeżeli chodzi o komfort to mam na to dobry nie buracki sposób - klimatyzacja oraz w ostrym słońcu okulary przeciwsłoneczne.
 
 
cz58y 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 53
Skąd: Opole

Rover 600

Wysłany: Sob Lip 21, 2007 16:27   

Jestem zwolennikiem bezbarwnych, przezroczystych szyb, zarówno w prowadzonym samochodzie, jak i w tych, które są w mojej bliskości podczas jazdy.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 17:12   

cz58y napisał/a:
...jak i w tych, które są w mojej bliskości podczas jazdy.


Dokładnie, nienawidzę jak jadę za jakimś samochodem oblepionym workami i nie widzę co się przed nim dzieje.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Lip 21, 2007 23:35   

xxxgrze napisał/a:
No cóż w temacie wyglądu nie dogadamy się nigdy, dla mnie worki na szybach to *biiiiiiiiiip) i koniec kropka.

A jeżeli chodzi o komfort to mam na to dobry nie *biiiiiip* sposób - klimatyzacja oraz w ostrym słońcu okulary przeciwsłoneczne.

Popieram :D
cz58y napisał/a:
Jestem zwolennikiem bezbarwnych, przezroczystych szyb, zarówno w prowadzonym samochodzie, jak i w tych, które są w mojej bliskości podczas jazdy.

Dla mnie mogą być delikatnie przyciemnione fabrycznie lub piecowo, ale nigdy folią :???:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 23, 2007 16:27   

xxxgrze napisał/a:

A jeżeli chodzi o komfort to mam na to dobry nie buracki sposób - klimatyzacja

Przyciemnione szyby poprawiają wydajność klimatyzacji. ;-)

xxxgrze napisał/a:
temacie wyglądu nie dogadamy się nigdy, dla mnie worki na szybach to buractwo i koniec kropka.

"Bo ponieważ", czy może jakoś uzasadnisz?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Pią Lip 27, 2007 11:48   

piter34 napisał/a:
"Bo ponieważ", czy może jakoś uzasadnisz?


Przyciemniane szyby, jak i innego rodzaju atrakcje typu: bufoniaste zderzaki, neonki, bad looki itd. kojarzą mi się tylko z jednym - łysymi kolesiami bez karków w dresach i w rozpadających się dwudziestoletnich golfach. Moje osobiste poczucie estetyki nie pozwala mi tego zaakceptować.

Zostałem kiedyś fanem Roverków dlatego, że mają styl który mi odpowiada, są eleganckie i w miarę niepowtarzalne. Podobają mi się dlatego, że są dokładnie take jakie wyjechały z fabryki. Po prostu jestem fanem marki a nie tuningu. Gdybym był fanem tuningu kupił bym jakikolwiek samochód i robił bym z nim tylko co by mi fantazja podpowiadała.

Muszę jednocześnie zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko zmianom mechanicznym mającym na celu poprawienie jakości i bezpieczeństwa prowadzenia oraz osiągów samochodu. Niestety wszystkie profesjonalne przebudowy układu trakcyjego i silnikowego kosztują grube tysiące PLN i większość burackich tunerów skupia się na tandetnych przeróbkach wizualnych (łatwiej nakleić worki na śmieci na szyby za kilkaset PLN niż chociażby kupić dobre opony za kilka tysięcy PLN). Najlepszy tuning to taki którego nie widać, nie ma dla mnie nic piękniejszego niż fabrycznie wyglądający samochód z nieprzeciętnymi możliwościami i osiągami.

Ps. Tak poza tym jesteśmy na forum Klubu ROVERki.pl - oficjalnym forum miłośników i użytkowników samochodów marki Rover i MG, a nie samochodów które kiedyś być może były samochodami marki Rover i MG :wink:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 15:01   

xxxgrze napisał/a:
Przyciemniane szyby, jak i innego rodzaju atrakcje typu: bufoniaste zderzaki, neonki, bad looki itd. kojarzą mi się tylko z jednym - łysymi kolesiami bez karków w dresach i w rozpadających się dwudziestoletnich golfach. Moje osobiste poczucie estetyki nie pozwala mi tego zaakceptować.

Zapytam zatem w ten sposób:
Czy ktoś kto zamontuje przyciemniane szyby z tyłu, aby dzieciom słońce w twarz nie grzało jak podróżują samochodem, to jest burakiem? Czy to jest buractwo?
Czy może tylko się Tobie kojarzy z buractwem?

O gustach/estetyce nie dyskutuję, bo o gustach się... :razz:

xxxgrze napisał/a:
Tak poza tym jesteśmy na forum Klubu ROVERki.pl - oficjalnym forum miłośników i użytkowników samochodów marki Rover i MG, a nie samochodów które kiedyś być może były samochodami marki Rover i MG

Wysuwasz zbyt daleko idące stwierdzenia.
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jeśli zmienię sobie alufelgi na nieoryginalne, założę nieoryginalne kołpaki czy dywaniki, to mój samochód "być może kiedyś był marki ROVER"... :???:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 cdt 2.0 01 ] szyby
dorotamax1 Tuning wizualny 4 Pią Lut 05, 2010 11:25
truten23
Brak nowych postów Szyby :)
Korczus Tuning wizualny 72 Pon Lut 27, 2012 22:24
Firq
Brak nowych postów szyby przyciemniające
adas25 Tuning wizualny 8 Wto Gru 04, 2007 23:27
orzech
Brak nowych postów [R45 1.8] Przyciemnione szyby
drooid Tuning wizualny 37 Pon Maj 14, 2007 07:25
Moloch
Brak nowych postów [R75][99][2.0v6][gaz] Szyby Samościemniające .
dzieju Tuning wizualny 4 Pon Sie 23, 2010 21:46
dzieju



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink