Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] - Spięcie po opadach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] - Spięcie po opadach
Autor Wiadomość
Wolf570 



Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 5



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 11:36   [R75] - Spięcie po opadach
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,

Mam od pół roku Rover-a 75 CDT z 2000r. Jak na 15 letnie auto to jego stan jest bardzo dobry... poza jednym wyjątkiem. Okazjonalnie (czytaj: 'i tak za często') po opadach deszczu włącza się w nim alarm. Z tego co wyczytałem w Roverach jest to częsta dolegliwość gdzie styki w drzwiach, klapie i bagażniku mogą nie łączyć co sprawia że alarm myśli, że ktoś się włamują (ponoć wilgoć tylko pogarsza sprawę).

Tylko problem w tym, że nie jest błąd alarmu tylko spięcie gdzieś na elektryce. Świadczy o tym fakt, że nawet gdy alarm już przestał wyć, a kluczy nie był w stacyjce, na desce rozdzielczej świeciły się różnie kontrolki (niektóre jaśniej, niektóre ciemniej). Stąd wnioskuje że alarm włącza się z powodu spięcie spowodowanego przez wodę (nigdy się nie wył gdy było sucho).

Oczywiście auto było u dwóch mechaników, ale jak wiadomo dobrego mechanika (któremu się chce) z świeczką szukać. Alarm jak wył tak wyje.

Tak więc dzisiaj postanowiłem wziąć sprawę w swoje niedoświadczone ręce i uciszyć alarm permanentnie (to albo śmierć z ręki sąsiadów, też mi wybór). Tak więc sprawdziłem w instrukcji, który bezpiecznik odpowiada za syrenę (F31) i poszedłem go wyciągnąć. Ściągnąłem pokrywę bezpieczników pod nogami pasażera i... no właśnie, I... woda się wylała.

'Gąbka' na plastikowej pokrywie od strony bezpieczników była totalnie przesiąknięta wodą, lało się z niej i lało (dzisiaj w nocy padało). Gdy zerknąłem na pomieszczenie z bezpiecznikami na zwijkach kabli były krople wody. Prawdę mówią byłem zaskoczony, gdyż posiadam wszystkie plastiki na silniku i nie mam pojęcia którędy ta woda wlewa się do wnętrza.

Istniej duże prawdopodobieństwo, że to jest epicentrum wszystkich moich problemów elektrycznych. Na mechanika nie ma teraz co liczyć, trzeba samemu to uszczelnić... tylko jak? Macie jakieś sugestie, pomysły?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 22, 2015 11:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 12:10   

Wolf570 napisał/a:
Macie jakieś sugestie, pomysły?
na początek zapoznaj się z tematem " woda w samochodzie " w tym : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 22, 2015 12:13   

w ścianie grodziowej są odpływy, musisz się tam dostać i je odetkać. Po tym wysusz dobrze samochód w miejscu gdzie pojawiła się woda. Ogólnie tematów z wodą w twoim miejscu jest sporo, poszukaj używając "szukajki"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 22, 2015 13:36   

Dokladnie jak przedmówcy radzą, nie zapomnij wykręcić foteli i wysuszyć wykladziny bo będziesz skrobał zima szyby, ale od środka. Przy okazji zabezpiecz czymś kable masowe na progach pod wykładzina, nie przepadają za wilgocią
_________________
75 Red Edition
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 629
Skąd: Gliwice



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 21:27   

Czy masz szyberdach, w ścianie grodziowej są odpływy wody z niego, właśnie na wysokości bezpieczników,
ja z tym walczyłem tego lata.
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 24, 2015 02:22   

To jak już wyjmiesz sobie wykładzinę, upierzesz wezyrem albo jakąś tubą (środki do prania tapicerek/dywanów/wykładzin), dokładnie wysuszysz. To w punktach zrób rzeczy które już Ci tu poradzono:

- oczyść ścianę grodziową (usuń liście, igły, piach, błoto)
- od spodu auta, oczyść dwa gumowe odpływy wody (utnij ich końce) i udrożnij kanaliki
- sprawdź czy woda nie dostaje się przez zaślepki w podszybiu - niektórzy wkręcają tam śruby, które potrafią narobić szkód, ew. woda leje się pod uszczelką szyby - np. nieudolne wklejenie.
- jeśli masz szyberdach, sprawdź to o czym pisze betjar
- zabezpiecz punkty masowe w kabinie. Znajdują się na przednich słupkach lewa/prawa strona w okolicach nóg.
- sprawdź moduły takie jak: LSM (moduł świateł), EWS (immobiliser), BCU (moduł komfortu). Każdy z nich wyjmij i przyjrzyj się pinom. Może być tak, że woda zrobiła swoje, piny skorodowały lub zaśniedziały.

Jak będziesz miał wszystko zdemontowane wewnątrz, możesz poprosić kogoś by lał wodę na szybę, szyberdach, itp. a Ty będziesz wypatrywać przecieków. Pamiętaj, że woda może się dostać od drugiej strony - od strony bagażnika.

Powodzenia.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rover_Sa 



Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 4



Wysłany: Pon Paź 26, 2015 00:47   

MaReK, MaReK, Witam przeszukałam całe forum ale nie bardzo znalazłem odpowiedź na mój problem.
Mianowicie wczoraj po powrocie z myjni zauważyłem że stoi woda na grodzi a dokładnie zatkany odpływ od strony pasażera ten na górze przy siłowniku maski.
Myślałem że to tylko gumowy kapturek z dziurką i można go wyciągnąć i go przedziurawiłem praktycznie trzyma się tylko na połowie gumki i na dodatek wyciągnąłem go jakieś 4 cm w górę.

Moje pytanie czy dziurawa guma grozi zalaniem środka auta czy to tylko osłona faktycznego kanału przed korozją i czy wyciągając ten odpływ do góry istnieje obawa iż mogło dojść do rozerwania go w niższym odcinku lup jakiegoś łączenia elementów odpływów.
dodam iż ta dziura w odpływie jest zaraz pod blachą.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Paź 27, 2015 00:24   

Rover_Sa, siemasz ;)
Widziałem Twoje PW, ale zapomniałem Ci odpisać ;)

Mógłbyś zrobić fotkę, co dokładnie urwałeś?

Na dole w grodzi masz kanalik gumowy, który odprowadza wodę pod spód auta. Fabrycznie kanalik jest spłaszczony, co powoduje, że szlam i syf zbiera się tam i zalega. Najlepiej uciąć do równego otworu i wydłubać/udrożnić cały kanał.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 27, 2015 00:36   

Pod maska po obu stronach są gumowe splywy który tylko tak jakby kieruja wode w dol, aby nie splywala po krawędziach blachy na inne otwory. Niżej w grodzi są kolejne 2 gumy te splaszczone o których pisze Marek.
_________________
75 Red Edition
 
 
Rover_Sa 



Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 4



Wysłany: Wto Paź 27, 2015 08:09   

MaReK, nie mam bardzo jak zrobić w tym momencie fotki bo przebywam poza miejscem zamieszkania a wyjechałem drugim autem właśnie w obawie o ten kanał.

dokładnie naderwałem wlot kanalika gumowego ten na górze od strony pasażera ten co jest obok siłownika od maski i wyciągając go dosyć mocno do góry obawiam się że mogłem coś uszkodzić w dolnym odcinku odpływu
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 27, 2015 10:45   

Nic sie nie stanie, on tylko wisi do pewnej wysokości
_________________
75 Red Edition
 
 
Rover_Sa 



Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 4



Wysłany: Wto Paź 27, 2015 12:59   

longer86, wielkie dzięki kamień z serca
 
 
karol77787 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 292



Wysłany: Sro Paź 28, 2015 08:00   

Mi kiedys też się lała woda do kabiny ale uszczelką przez którą idzie przewód od pompki sprzęgła do komory silnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink