Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Niespasowany przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Niespasowany przód
Autor Wiadomość
Gulag 




Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Wlkp



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 22:14   [R600] Niespasowany przód
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Roverka już kupiłem lecz jego przód nie jest doskonały i myślę że w tym dziale otrzymam najlepszą poradę co dalej.



Generalnie na żywo roverek wygląda wizualnie jakby był krzywy ale miał badaną zbieżność i wszystko jest ok, także po puszczeniu kierownicy jedzie prosto więc zakładam że to kwestia spasowania części. Generalnie proszę o ocenę czy w tym przypadku wystarczy oddać roverka do bylejekiego warsztatu żeby poskładali od nowa, do blacharza, czy może należy kupić nowe elementy. Jak widać reflektory są na rożnych wysokościach moim zdaniem wynika to z tego że lewe nadkole kończy się za nisko (od strony drzwi szpary są ok), do nadkola dopasowany jest zderzak który też z lewej strony jest niżej, a do zderzaka reflektor, miedzy lewym reflektorem a maską jest szpara w która można włożyć palec (na prawy maska nachodzi!) i nie wykluczam że maska też jest krzywa (krzywo zamontowana). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lut 20, 2011 21:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 11, 2010 22:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 22:27   

Na pewno trzeba ściągnąć zderzak i zobaczyć jak wygląda przedni pas. Sprawdziłbym też czy aby na pewno dach jest poziomo, bo na zdjęciu wydaje się jakby strona pasażera była niżej. Być może to tylko złudzenie. Generalnie każdy dobry blacharz powinien obejrzeć i pomierzyć autko i dojść do tego co jest nie tak.
 
 
Gulag 




Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Wlkp



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 22:34   

thef napisał/a:
NSprawdziłbym też czy aby na pewno dach jest poziomo, bo na zdjęciu wydaje się jakby strona pasażera była niżej.

Rzeczywiście na zdjęciu wygląda to fatalnie, na żywo tego nie zauważyłem i teraz nie wiem czy to jest wynikiem oświetlenia słupka od strony kierowcy czy ta krzywizna jest rzeczywistością.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 22:39   

Gulag napisał/a:
Rzeczywiście na zdjęciu wygląda to fatalnie, na żywo tego nie zauważyłem i teraz nie wiem czy to jest wynikiem oświetlenia słupka od strony kierowcy czy ta krzywizna jest rzeczywistością.
Miejmy nadzieję, że to złudzenie wynikające z perspektywy i oświetlenia. Tak czy siak trzeba pomierzyć kilka miejsc i sprawdzić czy są symetryczne i zdjąć ten zderzak. Być może pas jest skrzywiony, być może lampa źle zamontowana, a na pewno zderzak jest do poprawki. No ale to wyjdzie wszystko dopiero po jego zdjęciu.
 
 
Zeus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 69
Skąd: Raszyn-Rybie



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 23:51   

Powiem Ci szczerze ze jak bym widział swoją 600tke jakis czas temu wygladała identycznie ten sam kolor takie same krzywizny identyczne szpary, Na dzien dzisiejszy trochę udalo mi sie juz ich pozbyc ale reszta bedzie zajmowal sie blacharz, być może będe musiał dać ja do prostowania na takie magczne urządzenie ale nie mogę sobie przypomniec nazwy:(więc nie wiem czy i Ciebie to nie czeka

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 23:51 ]
a co do maski powinna być dobra zobacz czy nad lampa masz odpowiednio załozone odboje i czy wogóle są, jak to poprawisz powinno pomoc przy masce, mojemu autku pomogło
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
przemek199 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 135
Skąd: Wołów



Wysłany: Sob Cze 12, 2010 00:36   

Dobrze kolega prawi zeby zobaczyc na odboje, a mi sie wydaje ze dach nie jest krzywy tylko maska od strony pasazera jest wyzej i to taka schiza... dobry blachaz albo ze dwa czy trzy popoludnia dobry pilnik zeby otworki popilowac, tam gdzie ida srubki od lamp, czy maske ustawic i bedzie git... Jak mialem honde concerto to caly tyl tak dopasowalem...:D łącznie z klapa bagaznika, zderzakiem i lampami... Bo kupilem po kijowej naprawie... Mozna zdzialac cuda jak nawet nie jest naprawione dobrze auto... Pozdro!
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 12:02   

Ewentualnie mogl byc nie wyprostowany okular od lampy po stluczce.
Ja odebralem przed wczoraj od blacharza auto i tez nie jest cudnie spasowane, a to dlatego, ze nie wymienili belki pod zderzakiem i nie do konca dobrze ja wyprostowali.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 16:35   

Jak dla mnie pas przedni jest krzywy po jakimś strzale. Dobry blacharz, odpowiednie narzędzia, najlepiej jeszcze wydruki z manuala, gdzie jest śrubka od czego, o co można zaprzeć i po prostu wyprostować :] W dziale HYDEPARK jest post o Ibizie przed i po; zerknij sobie. Znaczy: da się zrobić to prosto :]
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Gulag 




Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Wlkp



Wysłany: Sob Cze 12, 2010 17:37   

Wielkie dzięki za pomoc, generalnie doprowadziłem do takiego stanu który prawie mnie satysfakcjonuje problem jest jeszcze z ulożeniem maski w poziomie. W pionie spasowanie zderzak reflektor maska jest ok, ale w poziomie z jednej strony mam dużą szparę w która wsadzę cały palec:


natomiast z drugiej strony maska nachodzi na reflektor:


dla zobrazowania położenia maski od strony pasażera:


i od strony kierowcy:



Da się jakoś to nareglować? Odkręciłem śruby którymi maska przymocowana jest do zawiasów i przesunąć się niestety nie dało.
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 22:40   

jak otwierasz maskę to na zawiasach masz śrubki... odkręć przymierz przykręć... samemu nie dasz rady sobie...


ja też miałem coś takiego i tak to wyprostowałem (tylko że w r200 ale o to samo chodzi)
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Dokładka zderzaka przód
drago47 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Sty 19, 2014 16:55
tomii620si
Brak nowych postów [R600]Lampka podsufitki przód - co to za czarne coś?
mustek3 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Lut 15, 2016 21:11
Rademenez_
Brak nowych postów [R600] Oryginalne elementy do remotu zawieszenia przód
bez Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Cze 27, 2010 00:03
zuber84cool
Brak nowych postów [R600] Jakie gumy do drążka reakcyjnego przód
bez Rover serii 600, Honda Accord 19 Pon Kwi 16, 2012 10:07
zaq
Brak nowych postów [R600] Tarcze hamulcowe na przód, jakie wybrać?
Vader Rover serii 600, Honda Accord 17 Nie Maj 03, 2009 20:00
misiek_KR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink