Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwny objaw przy odpalaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwny objaw przy odpalaniu
Autor Wiadomość
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 25, 2010 16:12   [R75] Dziwny objaw przy odpalaniu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam ,proszę powiedzcie mi co możne być przyczyną dziwnego zachowania się podczas odpalania. Gdy po nocnym czy innym dłuższym postoju wsiadam do samochodu i chcę odpalić objaw jest taki jakby był padnięty akumulator. Ale już druga próba i auto odpalone jak gdyby nigdy nic. Potem cały dzień jest spoko. Pojawiło mi się to ze 2 dni temu. I jeszcze jedno pytanie jak to jest z tym sprzęgłem. W którym momencie u was bierze tzn. zaraz po wciśnięciu pedału czy przy podłodze. I jak jest prawidłowo? Dzięki.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 25, 2010 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 25, 2010 16:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 25, 2010 19:24   

kerbi napisał/a:
Witam ,proszę powiedzcie mi co możne być przyczyną dziwnego zachowania się podczas odpalania. Gdy po nocnym czy innym dłuższym postoju wsiadam do samochodu i chcę odpalić objaw jest taki jakby był padnięty akumulator. Ale już druga próba i auto odpalone jak gdyby nigdy nic.
Sprawdź rozrusznik. Wygląda jakby elektromagnes się przycinał.
kerbi napisał/a:
W którym momencie u was bierze tzn. zaraz po wciśnięciu pedału czy przy podłodze. I jak jest prawidłowo?
Zaczyna ciągnąć jak pedał jest trochę od podłogi. Przed połową od dołu. Jeżeli ciągnie i wysprzęgla od góry to tarcza cienka.
 
 
McGAJveR 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Norraby - Konin

Rover 600

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 19:42   

Co do sprzęgła nie będę zabierał głosu, natomiast co do odpalania to stawiam na przewód masowy łączący silnik z nadwoziem lub przewód łączący aku z nadwoziem.
Fizycznie wygląda to tak, że tlenek metalu stawia opór elektryczny, co powoduje wzrost temperatury w miejscy styku połączeń elektrycznych... Rośnie temperatura i dochodzi do "przebicia" warstwy tlenku. Potem rozruch przebiega już normalnie. Kilka godzin i nocna wilgoć i sytuacja się powtarza...
Oczyść miejsca "styku" przewodów masowych i myślę, że będzie oki ;)
_________________
http://e-stacja-rna.pl
Tylko muzyka Niezależnych Artystów.
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 12:54   

Miesiąc miałem spokój, nic nie robiłem i odpalał super. Przedwczoraj rano po mocnej ulewie do pracy musiałem iść na piechotę. Wczoraj przeczyściłem klemy i przewód idący do masy przy akumulatorze. Dzisiaj rano znowu to samo z tym że po czwartym przekręceniu a następnie piątym szybkim samochód odpalił jak gdyby nigdy nic. Kurczę co jeszcze można posprawdzać, ewentualnie przeczyścić (może wizyta na komputerze coś by pomogła) aby działał normalnie. Dzięki.
 
 
McGAJveR 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 294
Skąd: Norraby - Konin

Rover 600

Wysłany: Czw Lip 08, 2010 13:20   

Napisz proszę po kolei jakie zachowania przejawia CAR podczas próby odpalania, jakie wydaje dźwięki... To bardzo istotne...
Jeśli czyszczenie klem i przewodów masowych nie przyniosło skutku to przyczyna może leżeć gdzie indziej... Począwszy od styków w stacyjce, stykach przekaźnika poprzez przebicie na izolacji któregoś z przewodów sterujących elektromagnetycznym wyłącznikiem rozrusznika , lub wybitymi stykami tego ostatniego.
W ostatnim przypadku słychać "tyknięcie" - elektromagnes wyrzuca zębnik, ale nie załącza prądu na wirnik rozrusznika - Bo taką funkcję (podwójną) spełnia...
Tak więc napisz po kolei jak to się odbywa i jakie samochód wydaje wtedy dźwięki.
_________________
http://e-stacja-rna.pl
Tylko muzyka Niezależnych Artystów.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 15:33   

kerbi napisał/a:
Przedwczoraj rano po mocnej ulewie do pracy musiałem iść na piechotę.
Sprawdż czy nie masz wody w grodzi silnika http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 16:39   

Wody nie mam na 100%. A do objawów to podczas uruchamiania przekręcam kluczyk na desce nic się nie dzieje, słychać pompkę paliwa, i nie zawsze ale prawie zawsze takie jakby cyknięcie. Dzisiaj jak pisałem po kilku próbach dopiero kolejna ale zrobiona bardzo szybko po poprzedniej dała rezultat. A jeżeli to rozrusznik to co może w nim szwankować i czy dużo jest pracy z wyciągnięciem jego oraz ewentualnie czy koszta są duże.Dzięki
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 17:04   

:hm:

http://forum.roverki.eu/v...p=471070#471070
http://forum.roverki.eu/v...p=523129#523129
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 17:28   

apples dzięki za linki, ale wydaje mi się ze u mnie są inne objawy, popa paliwa słychać że chodzi, kontrolki to u mnie się wszystkie zapalają. A stacyjka, jak by to była stacyjka to w dzień też by nie odpalał, a on tylko z rana po nocy i po deszczu nie pali. W dzień chodzi jak trzeba.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwny problem przy odpalaniu.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Paź 21, 2015 22:14
MaReK
Brak nowych postów [MG ZTT] Dziwny objaw...
alpacino Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Mar 12, 2016 09:44
alpacino
Brak nowych postów [R75] Nawiew przy odpalaniu
resort210 Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Wrz 29, 2010 13:16
resort210
Brak nowych postów [R75] Problem przy odpalaniu
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Paź 28, 2008 21:23
jacekmarus
Brak nowych postów [R75] Dźwięk przy odpalaniu
Wroblo Rover serii 75, MG ZT 33 Pon Maj 24, 2010 19:16
Wroblo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink