Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Spryskiwacze źle wlany płyn!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Spryskiwacze źle wlany płyn!
Autor Wiadomość
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



  Wysłany: Sob Mar 15, 2008 23:19   [R75] Spryskiwacze źle wlany płyn!
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich serdecznie.
Wlałem dziś niewiele myśląc płyn do spryskiwaczy zimowy. Na początku wszystko było dobrze. Teraz nie działają spryskiwacze przedniej szyby. Pompa słyszę, że pracuje, ale słabo leci woda, w zasadzie to teraz pluje. Przeczytałem w instrukcji że nie powinienem lać takiego płynu bo mogę uszkodzić pompę. Proszę pomóżcie co z tym fantem zrobić. Czy mimo, że słyszę pracę pompy to jest ona uszkodzona???
Dziękuję z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lis 24, 2010 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 15, 2008 23:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wauzi 



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 23:28   

To nie można lać do R75 zimowego płynu do spryskiwaczy? :shock:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 23:48   

plyn zimowy na pewno nie zaszkodzi.
najpewniej po prostu zatkaly Ci sie dysze spryskiwaczy :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 00:28   

eee...ja odkąd kupiłem swojego (kilka miesięcy) - nie leje innego niz zimowy i nic sie nie działo.
Pewnie - jak pisze sTERYD przytkały Ci sie dysze - nie pamiętam dokładnie - ale coś kojarzę, iż czytałem na forum o czyimś sposobie przetykania ich jakoś "z zewnątrz".
Ale nie pamiętam...trza by grzebnąć :wink:

Pzdr
E
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 12:45   

a nie załamał Ci się gdzieś przewód doprowadzający płyn do spryskiwaczy ?? ? mogło się to stać gdzieś w okolicy podszybia gdzie ulega on załamaniu.
ewentualnie sprwdź spryskiwacze jak sugerują Ci inni.
a\jak je "odetkać" ?? ?
zdemontować i najlpeiej przedmuchać sprężonym powietrzem w stronę przeciwną jak podążą płyn.

powodzenia
_________________
PZDR.
 
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 14:53   

ernesto napisał/a:
eee...ja odkąd kupiłem swojego (kilka miesięcy) - nie leje innego niz zimowy i nic sie nie działo.


dziękuje bardzo, trochę przeraziłem się tym co wyczytałem w instrukcji, choć wydawało mi się to dziwne...
Przyjrzę się dokładnie dyszom i przewodom doprowadzającym.
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez piter34 Sro Mar 19, 2008 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 14:59   

możesz zacząć do sprawdzenia pompki spryskiwacza one są słabiutkie i silnik potrafi działać a wirniczek stoi, odchyl prawe nadkole u dołu zdejmij wężyk z pompki i załącz pompkę i zobacz czy leci silnym strumieniem płyn.
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 18:21   

RafałG napisał/a:
możesz zacząć do sprawdzenia pompki spryskiwacza one są słabiutkie i silnik potrafi działać a wirniczek stoi, odchyl prawe nadkole u dołu zdejmij wężyk z pompki i załącz pompkę i zobacz czy leci silnym strumieniem płyn.


Rozebrałem całość i od strony dysz i pompki. niestety nie miałem drugiej osoby która mogłaby sprawdzić czy leci strumień. Ale sprawdziłem wężyki i wszystko jest ok. Zdziwiło mnie tylko jaki opór musi pokonać płyn aby wypływać. Pod maską jest taki rozgałęźnik z gumowym zaworkiem. Usunąłem zaworek żeby sprawdzić wypływ i nic. Zatem pewnie wina po stronie pompki. Co mam z nią zrobić?? Rafał masz prawdopodobnie rację że nie kręci... Macie jakiś pomysł lub doświadczenie z tym. I jeszcze jedno - jak wyciągnąłem pompkę ze zbiornika to płyn wypływał malutkim strumykiem, niemal niewiele. Czy nie powinien szybko? Może coś tam się zapchało??
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 20:18   

Ja miałem taki sam problem i opisywałem jak to naprawić bez zaglądania pod maskę..
A mianowicie wystarczy kompresor i cienka końcówka do przedmuchiwania i nałożyłem końcówkę na dysze wylotowe spryskiwaczy zaaplikowałęm dawkę powietrza pod ciśnieniem do każdej dyszy i od paru miesięcy mam spokój.
Wystarczy przedmuchać by usunąć zanieczyszczenia..
Docelowo trzeba chyba rozebrać i wyczyścić filtr w zbiorniczku ale póki co działą.
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 21:15   

Olo12 napisał/a:
Ja miałem taki sam problem i opisywałem jak to naprawić bez zaglądania pod maskę..
A mianowicie wystarczy kompresor i cienka końcówka do przedmuchiwania i nałożyłem końcówkę na dysze wylotowe spryskiwaczy zaaplikowałęm dawkę powietrza pod ciśnieniem do każdej dyszy i od paru miesięcy mam spokój.
Wystarczy przedmuchać by usunąć zanieczyszczenia..
Docelowo trzeba chyba rozebrać i wyczyścić filtr w zbiorniczku ale póki co działą.


Problem w tym, że przedmuchałem węże i dysze, pompka słyszę że chodzi a tu na szybie ani kropelki. Więc albo pompa nie kręci, albo na dnie jest dużo zanieczyszczeń bo po wyjęciu pompki płyn słabo wypływał. Nawet nie chcę myśleć o wyjmowaniu zbiornika - chyba bym się załamał :/
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 21:22   

No to w końcu pompka/silniczek chodzi czy nie bo różnie piszesz , sprawdź czy przy zamykaniu nie załamuje się wężyk który przechodzi do pokrywy silnika/maski , włącz spryskiwacze na otwartej masce.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 21:38   

przemo285 napisał/a:
No to w końcu pompka/silniczek chodzi czy nie bo różnie piszesz , sprawdź czy przy zamykaniu nie załamuje się wężyk który przechodzi do pokrywy silnika/maski , włącz spryskiwacze na otwartej masce.


Już to robiłem. Sprawdziłem wężyki na całej długości łącznie z rozebraniem rozgałęźnika na środku przy dyszach. Przedmuchiwałem zwykłą pompką w jedną i drugą stronę. Nic nie leci. Słyszę pompkę jak pracuje... - może słabo kręci... /samemu trudno mi sprawdzić/
Tak jak pisałem jedyne co mnie zastanawia to niewielki wypływ płynu ze zbiornika przez otwór po wyjęciu pompki. Na logikę to powinien szybko wylecieć....
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 22:15   

zawsze możesz podłączyć pompke dwoma kabelkami do akumulatora, wtedy sam sprawdzisz ;)
jak podłączysz odwrotnie to nawyżej będzie Ci bulgotać w zbiorniczku, ale to tez będzie oznaczać, że pompka działa :cool:
Cytat:
Tak jak pisałem jedyne co mnie zastanawia to niewielki wypływ płynu ze zbiornika przez otwór po wyjęciu pompki. Na logikę to powinien szybko wylecieć....

ucieknie szybko tylko jeśli masz otwarty korek od zbiorniczka ;) [/quote]
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 23:38   

sTERYD napisał/a:

ucieknie szybko tylko jeśli masz otwarty korek od zbiorniczka ;) [/quote][/quote]

Co racja to racja :) A swoją drogą dlaczego w rozgałęźniku przewodu na dwie dysze jest coś w rodzaju zaworka (gumowa uszczelka, i malutki krążek ze sprężynką)?? Bez tego zaworka praktycznie nie ma żadnych oporów, natomiast ten zaworek daje taki opór że za nic nie mogłem go pokonać dmuchając w wężyk przy pompce. Aż dziw bierze że pompka może pompować z takim ciśnieniem....
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 00:46   

po to, żeby Ci się płyn nie wracał do zbiorniczka, i żeby w momencie pociągnięcia gałki od razu waliło na szybę, żeby wycieraczki nie szurały na sucho ;)
fakt opór jest znaczny, ale pompka sobie spokojnie daje z tym radę :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Pią Mar 21, 2008 21:51   

Drodzy doradźcie bo wyprowadzają nie te spryskiwacze z równowagi. Wlewam samą wodę ciśnienie dobre, ładnie leci na szybę. Wleję zimowy ledwie ledwie dociera do szyby. Sprawdziłem pompkę, dysze, przewody - wszystko jest ok. Jest zimno samej wody używać nie mogę a spryskiwacze potrzebne.... Ach....
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 00:46   

jedno slowo: denaturat
flej flache i bedzie sikal jak trzeba :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 13:15   

Kolego Leklisek weż wyciągnij jeszcze raz pompkę i tam w zbiorniku w miejsce w które wchodzi pompka jest taka mała gumka z sitkiem to ona może być lekko przypchana a płyn zimowy ma pewną swoją lepkość i gęstość wyższą niż woda więc może tu tkwi cały problem , wyjmij tą gumkę i wyczyść oprócz tego przepłucz cały zbiornik wodą najlepiej z węża pod ciśnieniem .
 
 
leklisek 



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 32
Skąd: Polanica Zdrój



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 17:27   

RafałG napisał/a:
Kolego Leklisek weż wyciągnij jeszcze raz pompkę i tam w zbiorniku w miejsce w które wchodzi pompka jest taka mała gumka z sitkiem to ona może być lekko przypchana a płyn zimowy ma pewną swoją lepkość i gęstość wyższą niż woda więc może tu tkwi cały problem , wyjmij tą gumkę i wyczyść oprócz tego przepłucz cały zbiornik wodą najlepiej z węża pod ciśnieniem .


Kolego RafaleG - dziękuję serdecznie, gdybym wiedział że tam jest sitko od razu bym je sprawdził, myślałem, że to tylko uszczelka. Całe sitko było zapchane. Oczyszczone i działa rewelacyjnie :grin:
Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
 
songo30 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: poznań



  Wysłany: Pon Mar 24, 2008 23:51   

Witam ja jak kupiłem mojego roverka to nie miałem wstecznego i spryskiwaczy, nie chciało mi się z tym bawić, dałem mojemu elektrykowi i zrobił mi wszystko za 100 zyla. Pzed tem też się męczyłem ze spryskiwaczami, rozbierałem, dmuchałem, chuchałem i dupa. Jak masz jakiegoś zaufanego elektryka to polecam, dobry interes i bez srania się. :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Spryskiwacze ksenonow
Prezess Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Kwi 17, 2011 21:37
maryba
Brak nowych postów [R75 2.0V6] Problem Spryskiwacze
Zarek Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Mar 09, 2017 09:46
dawidd
Brak nowych postów [R75] Podgrzewane spryskiwacze
reed Rover serii 75, MG ZT 57 Nie Wrz 13, 2015 11:48
karol77787
Brak nowych postów [R75] Spryskiwacze mgiełkowe
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Wrz 08, 2015 10:05
karol77787
Brak nowych postów [R75] spryskiwacze reflektorów
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Lip 29, 2020 06:22
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink