Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SDI] Awaria zawieszenia...!!!??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:02
[R220SDI] Awaria zawieszenia...!!!??
Autor Wiadomość
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

  Wysłany: Sob Sie 21, 2010 20:53   [R220SDI] Awaria zawieszenia...!!!??

Witam Wszystkich roverkowiczów.
Miałem wczoraj nieprzyjemną awarie w swoim ukochanym roverku.
Otóż mojego roverka dopadła awaria zawieszenia naszczęście w moim mieście a nie gdzieś na trasie.
Przejrzżałem przez rondo i przy końcówce na wyjeździe w prawo coś strzeliłlo w zawieszeniu. Samochód przestał ciągnąc do przodu :beczy: Gdy wysiadłem z autka zobaczylem że prawe koło skręca w prawo a lewe na wprost. Próbowałem go zepchnąć ale bez skutecznie nie dałem rady prawe koło dostało "bezwładu". Po zcholowaniu na bok auto zostało na parkingu do dziś gdyż wczoraj byłem w drodze do pracy. Dziś po oglądzinach, kolega mechanik dojżał ze urwała albo wyrwała się śróba tżymająca wachacz tam na końcówce gdzie śróba wchodzi w jakiś zamknięty profil. Dodam ze przy okazji tej awarii wyleciała ze skrzyni półoś. Przy okazji cholowania samochó robił co chciał. Na cholu przejchałem ze 30m i opony tak ztargało ze nitki wyszły :sad: czyli oponki już szmelc.
Wcześniej nic nie pukało nic nie stukało tylko przegub szykował się po mału do wymiany.

Wie może ktoś dlaczego taka sytuacja mogła mieć miejsce??? Roverkie miesięcznie robie średnio 1500km i nic nie zauwarzyłem żeby było nie tak.

A i dziś przy próbie odkręcenia sróby tej od piasty(ta co jest na samym wierzchu) którą ponoć trzeba odkcić zeby załozyć półoś nawet nie drgneła.
Wie może ktoś czy tam jest jakis inny gwint prawy czy moze lewy?? I co zrobić żeby ja wogóle odkrcić...?? Bo śróba nie drgneła ani milimetra a pękły przy tym dwa klucze.... :/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 21, 2010 20:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 21:00   

Na śruby jest taka sztuczka która u mnie często się sprawdza:

Najpierw szczotką drucianą oczyszczasz śrubę z nalotu, brudu itp i WD40 psikasz aby trochę tam podżarł. Po 10min bierzesz i rozgrzewasz otoczenie śruby (ja mam taką dmuchawę na powietrze i tak do 90°C rozgrzewam) a potem od razu przykładasz woreczek z lodem zalany nieco lodowatą słoną wodą do samej śruby. Wtedy śruba kurczy się a elementy wokół niej są rozszerzone, przez co łatwiej jest znacznie odkręcić ją.

Pozdrawiam
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 21:05   

Nie wiem czy tą śróbe tak da rade bo tam jest nakrętka przy samym końcu śróby. Pokombinuje i zobacze rezultaty. Jak twoja metoda ADI-mistrzu, zadziała to dam znać.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 22:01   

Nie wiem właśnie jak w ogóle zbudowana jest piasta bo jeszcze nie miałem potrzeby się w to wgłębiać, ale tak jak piszę, chodzi o to aby śruba miała większą różnicę temp od tego w co jest wkręcona (tam gdzie jest gwint), wtedy jest większy luz między elementami, mniejsze tarcie i trzeba mniej siły aby ją odkręcić.
 
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Nie Sie 22, 2010 10:41   

ADI-mistrzu, No wczoraj przy próbie odkręcenia śruby pękły dwa klucze to cos sie porządnie zapiekło.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sie 22, 2010 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 24, 2010 10:26   

a spróbuj podgrzanej coli na to wylać. A nie miałeś przypadkiem podrdzewiałej beli co wahacz trzymała?mi jak mechanik ostatnio z tyłu amory wymieniał, to bez gumówki się nie obeszło, ale potem musiał przewody naprawiać bo porżnął przy okazji :/
 
 
kamax_19 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 503
Skąd: Ostrów Wlkp

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 21:10   

shilus82, Wysztko wytrzymało wahacz ok! Rok temu wymieniany na nówke beleczka zdrowa bo zawieszenie nie jest jakieś tam zerdzewiałe. Nie mam pojęcia dlaczego ta śruba puściła czy wyrwała gwint nie wiem jeszcze szczerze nic z tym nie zrobiłem bo niemiałem kiedy. Sądze że w tym profilu czy belce gdzie wahacz się trzyma poprostu puścił zmęczony gwint bo nic innego raczej się stać nie mogło. :neutral:


Teraz mam przynajmniej okazje wymienić przeguby bo prawy sobie juz klekotał a i zaraz wypadało by wymienić reszte przy kołach jak i przy skrzyni. :grin:

[ Dodano: Sro Sie 25, 2010 21:10 ]
Śróba powiedzmy ze odkręcona po przewieceniu jej i parunastu uderzeniom młotka i przecinaka.. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sie 25, 2010 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 2.0TD ] - Awaria silnika ?
Świecąca kontrolka silnika , paski całe, nie odpala . Co to moze byc ?
marioss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Wrz 11, 2008 15:10
piter34
Brak nowych postów [r214 1,4] ABS - awaria ??
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Paź 31, 2007 23:32
sTERYD
Brak nowych postów [R200] Awaria Pilota
KapitanAmeryka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pią Mar 14, 2014 22:09
kezmanq
Brak nowych postów [r200 1.4 16v 99r.] awaria recznego
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Lip 08, 2009 13:40
marcze83
Brak nowych postów [220 sd] awaria wspomagania kierownicy
bubu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Wto Lis 29, 2011 06:31
EMERYT19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink