Forum Klubu ROVERki.pl :: [GLEBA R214] CHCE POSADZIC NA GLEBE SWOJEGO ROVERA 214
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Wto Gru 13, 2011 18:34
[GLEBA R214] CHCE POSADZIC NA GLEBE SWOJEGO ROVERA 214
Autor Wiadomość
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 11:19   [GLEBA R214] CHCE POSADZIC NA GLEBE SWOJEGO ROVERA 214
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam forumowiczów tyle jest wszystkich tematów więc pewnie był już podobny . ale ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat i też nie mam zbytnio na to czasu więc zakładam taki temat . No i moje pytanie jest następujące . Na lato chce opuścić swoja 200 z roku 97 . W grę w chodzi jakiś gwint lub air ride . co myślicie ?? Jeśli gwint to od czego i jaka rzeźba wchodzi w grę co do air ride sprawa jest jasna ale jakie zawory poduszki itp ?? POMOCY :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 13, 2011 11:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 18:31   

jeśli zależy Ci tylko na wyglądzie albo będziesz jeździł po torze to spoko zakładaj gwint.
Jeśli auto masz do jeżdżenia na co dzień i od czasu do czasu powariować to załóż sprężyny eibach czerwone do tego amory kayaba, będzie niżej twardziej a z pewnością auto będzie się dobrze prowadzić.
Gwint jest za sztywny na drogę przez co mimo małego silnika będziesz tracił przyczepność na nierównych asfaltach.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 18:49   

wojtekb19 napisał/a:
ale ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat
Chyba kiepsko szukałeś :d
http://forum.roverki.eu/v...ght=obni%BFanie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 19:11   

tronsek, poczytalem troche ten temat ale tu nikt o gwintach i air ride praktycznie nie rozmawia . glownie o samych sprezynach a to mnie zbytnio nie zadowala bo chce dosc mocno na lato obnizyc samochod ... Kozik, tak wlasnie o sam wyglad mi chodzi od czasu do czasu wyjechac gdzies na zlot czy cos i tyle . i wlasnie nie wiem sam w co sie pchac . mam chec kupic gwint od hondy civic i sie pobawic z takim gwintem . bo samochod do jazdy w domu jest a z rovera chce zrobic troche zabawke na niedziele.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 19:36   

wojtekb19 napisał/a:
mam chec kupic gwint od hondy civic i sie pobawic z takim gwintem .


z tego co wiem to nie będzie pasował ale jak chcesz rzeźby to może i da radę jakoś wsadzić, nie mam doświadczenia w tym temacie.

Miałem okazję jechać na takim zawieszeniu gwintowanym http://gazcoilovers.com/m...uuuv85sr4084jo1 na felgach 19" w Roverze 200 gleba była, wielka fela była, lans też ;) ale niestety przy przyspieszaniu za każdym razem auto traciło przyczepność przez zbyt twarde zawieszenie, o komforcie nie ma co mówić. Auto się zachowywało jakby zaspawać zawieszenie.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 09:02   

wojtekb19 napisał/a:
tronsek, poczytalem troche ten temat ale tu nikt o gwintach i air ride praktycznie nie rozmawia .

podawalem w tamtym temacie jaki gwint mozna kupic http://kwshop.de/index.ph...&reset_filter=1
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 14, 2011 17:23   

Ciufa, nom ale cena przeraza do hondy pol taniej dostane ... a wiesz wyrzezbic sie da ale myslalem ze ktos z roverzystów :p miał juz kiedys stycznosc z tego typu zabawa jak rzezba gwintu lub air ridem . cos musze dobrze przemyslec za co tu sie zabrac .... :/
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 19:30   

jak chcesz fajną zabawke na niedziele to najlepszy air ride;) zrobisz na 4 zaworach to na 3 kółkach bedziesz mógł śmigać po zaktętach :) osobiście sam robiłem aira w golfie 3 na seryjnych amorach i jest twardo i auto sztywniejsze w zakrętach na każdej wysokości
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
wojtekb19 




Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 22
Skąd: Biłgoraj

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 09:13   

a jak sie ma takie montowanie air ride mniej wiecej wiem o co kaman wydaje sie to nie zbyt skomplikowane . ale zawsze jakies trudnosci sie pojawiaja przy tego tupu modach . moze mozesz mnie jakos ukierunkowac na co sie nastawic podczas budowy air rida ?? koszty mniej wiecej podliczalem to powinienem sie zmiescic w okolo 2 tys . a jak to sie ma w rzeczywistosci ??
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 19:44   

ja lekko przekroczyłem te 2 tyś ale przez to że był to pierwszy taki mój projekt jakbym robił to drugi raz to myśle że bym sie zmieścił w 1,5tyś lub też w 2tyś ale na lepszych podzespołach (czytaj szybszy air) pod względem technicznym jest to dość proste jeśli oczywiście masz troche pojęcia o pneumatyce a to link mojego golfa,film był robiony przy temp -15st na zewnątrz (co niektóre "mądre głowy" twierdzą że zawieszenie tonienadaje sie na zime po woda w powietrzu zamarza) http://www.youtube.com/watch?v=Zk2u8OFcVxY
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200] 218Vi 97r. gleba -40mm H&R
CorTeZzzZ Tuning wizualny 6 Pią Mar 06, 2009 14:26
Korczus
Brak nowych postów [MG ZR160 mk1] opuszczenie/gleba
Tmk Tuning wizualny 3 Czw Gru 15, 2011 20:50
Tmk
Brak nowych postów [R ALL] gleba za 7,50 zł co myslicie o takim knifie?
obniżanie za 7,50
memphisto Tuning wizualny 43 Pią Kwi 17, 2009 00:36
memphisto
Brak nowych postów [R214] mam pyatenie jakie opony do Rovera
radomraptile Tuning wizualny 19 Nie Lut 27, 2011 19:45
Kozik
Brak nowych postów [r25 00r.] propozycje tuningu aby odmienic swojego roverka
koleszko1988 Tuning wizualny 12 Nie Lis 22, 2009 23:05
mr.swider



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink