Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97r] Odklejona podsufitówka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 11:15
[R214Si 97r] Odklejona podsufitówka
Autor Wiadomość
fenster




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 41
Skąd: Gliwice



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 11:46   [R214Si 97r] Odklejona podsufitówka

Sprawa polega na tym iz samochód został sprowadzony z Włoch i w skutek wysokich temperatur tam panujacych odkleił sie material podsufitówki.Czy znacie jakis klej przeznaczony do tego typu klejenia , chodzi o to zeby materiał nie nasiąkł klejem , żeby sie nie porobiły mokre plamy.A moze w gre wchodzi jedynie wymiana na nową/używana.
Dodam ze materiał odkleił sie na całej płaszczyznie podsufitówki.Z góry dziekuje.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 15, 2007 11:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 15:53   

Ciężka sprawa (zdzich44 może potwierdzić)...
Nie pomogę Ci inaczej jak proponując udanie się do tapicera i wybadanie tematu (a potem przestawienie nam tutaj wyników tych badań). ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 21:29   

Więc ja powiem Ci tak.Co prawda nie w Roverku,lecz w Fieście,ale też miałem taki problem.Próbowałem różnych rzeczy,typu kleje sekundowe i inne badziewia - na nic.Znajomy dał mi taki klej - szczeliwo w tubce z firmy WURTH,bodajże(taki czarny w tubce,jak silicon).
Wiem,że nie jest on do tego przeznaczony,ale najważniejsze jest to,że przykleił mi tą nieszczęsną podsufitkę i już jakieś dwa lata mam spokój.Ba,myślałem kiedyś o wymianie jej,ale chyba będę musiał zrywać , bo nie chce puścic :roll:
Ale są również kleje extra do podsufitek.O ile dobrze pamiętam,to nawet chyba w sprayu.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 15, 2007 23:42   

Może warto jakiegoś tapicera sie spytać ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
rudik- 



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 19:25   

czy na dzien dzisiejszy wiadomo cos w tej sprawie wiecej?? Borykam sie z podobnym problemem i szczerze powiedziawszy boje sie samemu zabrac za to, po pierwsze z uwagi na to, że mogą powstać plamy po kleju a po drugie na to, żeby przy koncu klejenia nie zostało mi nadmiar materiału.
Myślałem, żeby sprobowac to kleić jakos ze strzykawki z iglą,co o tym myslicie?
Może jakies inne sposoby? Jakie kleje?


pozdrawiam
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 19:33   

rudik- napisał/a:
...Myślałem, żeby sprobowac to kleić jakos ze strzykawki z iglą,co o tym myslicie?...

nie wiem na pewno, ale wydaje mi się, że klejenie za pomocą strzykawki pozostawi zbyt duże plamy kleju, które niestety mogą przesiąknąć przez materiał i być zbyt widocznymi :/
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4531
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 19:37   

Ktoś to chyba ćwiczył w R600 (mnie to pewnie też niedługo czeka na własne życzenie) i rozwiązaniem był bodajże klej tapicerski w spray'u - trzebaby poszukać na forum.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 19:44   

http://www.allegro.pl/ite...jjj_okazja.html
Na takim kleiłem.Nawet lusterko wklejałem :smile: .
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
rudik- 



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 19:45   

a moglbys cos napisac na temat techniki jaka uzyłes przy klejeniu tej podsufitki? Zdzierałes ten materiał? Ja w swoim przypadku mam "namiot" całość wisi do środka.
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 20:23   

Jak pisałem wcześniej - robiłem to w innym samochodzie i tam miałem ją całą odklejoną.Nawet specjalnie nie starałem się oczyszczać klejonych powierzchni,tylko przemyłem blachę benz. extrakcyjną (Oczywiście przeczyszczenie dokładniejsze powierzchni styku na pewno nie zaszkodzi).
Naniosłem punktowo na całej powierzchni i delikatnie podparłem .Zostawiłem na noc.Trzyma do dzisiaj - czyli jakieś dwa i pół roku :grin:
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
rudik- 



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 21:28   

hmmm mam problem, ponieważ wolałbym jednak nic nie odrywać i kombinować jakoś na tym "namiocie", chociaz nie wiem czy to mozliwe. Jezel ktoś ma jeszcze jakies pomysły to bardzo prosze :)


pozdrawiam
 
 
panorafix 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 59
Skąd: szczecin



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 22:36   

ja u siebie w accordzie kleilem wlasnie klejem w sprayu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=270448469 z alegro,tylko,ze ja kupilem czarny welur i nakleilem nowa podsufitke.nie wiem czy na jasnej oryginalnej klej nie przemoknie i nie bedzie plam.wiadomo,ze podsufitowka musi byc zdjeta,a szmata zerwana inaczej sie nie da.
 
 
 
maciek.mm 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kolbuszowa/Kraków



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 22:50   

Witam,

Przerabiałem to u siebie. Samochód tak jak Twój sprowadzony z Włoch i z powodu temperatury jak i ze starości podsufitka się odkleiła. Jak wiadomo włosi to flejtuchy więc ktoś sobie próbował pomóc butaprenem. Efekt tego to paskudne plamy których nie mogę się pozbyć :cry: włosi ah ... Więc wypróbowałem klej do tapicerek w sprayu. Moje spostrzeżenia:

1. Ponieważ pomiędzy materiałem a "sufitem" jest cienka warstwa gąbki, która się kruszy, należałoby zedrzeć całość, pozbyć się tego dziadostwa i przykleić "na nowo"/

2. Podklejałem tylko z tyłu bo najwięcej wisiało właśnie na miescu pasażerów. Trudna sprawa, materiał się naciąga i mnie, więc jeszcze raz: pasowałoby zedrzeć i manipulować całym materiałem a nie fragmentami jak to robiłem.

3. Sprej wporządku 30 zł za puszkę a podkleiłem tylko 1/3 :???: Wniosek: trzeba zedrzeć gąbkę bo wchłania klej.

No i takie podsumowanie. Będzie cieplej to się tym zajmę. Sprawa na pozór prosta, mnóstwo zabawy. To takie moje spostrzeżenia, mam nadzieję że się przydadzą.

Pozdrawiam.
_________________
poprostu ROVER
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 07:42   

Ja zabrałem się za to sam (porobiły się górki od wspomnianej gąbki, oraz źle naciągnąłem materiał i mi go zabrakło a wziąłem klej dość mocny i juz tego nie odkleje) tak więc teraz poszukuje podsufitki albo oddam moją do tapicera
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 08:12   

Mam ten sam problem. U mnie poprzedni właściciel "próbował" załatwić sprawa --- skutek plamy. Z moich wiadomości jedyne skuteczne zerwać wszystko wyczyścić tą tzw gąbeczkę, klej w sprayu i przykleić z powrotem -- trudna i żmudna.
Zastanawiam się ile kosztowałaby wizyta u tapicera ??
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 08:38   

greg_szczytno napisał/a:
Zastanawiam się ile kosztowałaby wizyta u tapicera


Znajomy w beemwi dawał samochód do tapicera ale boczne też to zapłacił około 600zł
Za podsufitkę to mysle ze wiecej jak 150zł nie beda chcieli. Tyle ze jak zakleją to już na wieki z ich materiałem!
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 15:29   

kumpel w astrze oddał do tapicera podsufitkę i zapłacił 120PLN materiał + robocizna. I wygldało to super :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
roverek216GTIki 




Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 28
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 15:54   

Jak kupiłem swojego roverka 216 91r. to tez miałem problem z podsufitka.
Poprzedni właściciel chciał ja wyprać ale mu sie nie udało i wszystko sie odkleiło :roll:
Pod tym materiałem jest takie jakieś tworzywo(jakby plastik) do którego był przyklejony materiał. Wyciągnąłem ten plastik i wszystko wyczyściłem. Pojechałem do hurtowni z tkaninami tapicerskimi i kupiłem specjalny materiał na podsufitkę ok 40zł(o ile dobrze pamiętam)to jest cieniutka gąbka do której jest przyklejony materiał, sprzedawca polecił mi specjalny klej do tapicerki za ok 30zł 1l.(o ile pamięć mnie nie myli :grin: ). Posmarowałem klejem ten plastik z podsufitki i materiał no skleiłem powycinałem otwory i wygląda :rotfl: lepiej jak nowka
 
 
 
rudik- 



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 15:59   

Wyciagam wnioski, że bez zdzierania sie nie obejdzie.
W moim przypadku pozostaje mi poszukac dobrego i taniego tapicera :)
 
 
roverek216GTIki 




Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 28
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 16:05   

Musisz zerwać inaczej o ile przykleisz to będzie to nie estetyczne.
Sam sobie spokojnie poradzisz naprawdę proste, jak ja dałem rade to każdy sobie poradzi :lol:
ale z tego co widzę to tapicerzy tez nie biora dożo
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Odklejona podsufitówka
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Pon Sie 18, 2008 22:14
rybakowy
Brak nowych postów [R 200 1.6 97r] Podsufitówka - demontarz
salam Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Maj 15, 2009 14:50
salam
Brak nowych postów [R214Si] HGF?
sobon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Lut 10, 2010 20:07
sobon
Brak nowych postów [R214si 1.4 '97] Poszukiwanie...
dubza Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Mar 14, 2008 13:08
piter34
Brak nowych postów [R214Si 1.4 16V 97r] Co pomoże?
Dziarka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Mar 21, 2010 22:02
bakan30



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink