Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT-T] Centralny nie zamyka auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT-T] Centralny nie zamyka auta
Autor Wiadomość
loopo 



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Lodz



  Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 10:33   [MG ZT-T] Centralny nie zamyka auta
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam wszystkich użytkowników Forum i aut MG Rover. Jestem świeżym posiadaczem MG ZT-T 2.5v6 z 2002 roku, i mam w zasadzie z nim tylko jeden problem z którym nikt nie potrafi sobie poradzić, a mimo iż od kilku dni studiuję forum nie znalazłem takiego problemu.
Do rzeczy:
Nie mogę zamknąć auta tak, by zadziałał centralny zamek - zamykanie pilotem nie działa w ogóle (bateria w pilocie nowa, próba synchronizacji nie przyniosła żadnego rezultatu) kluczykiem zamykam tylko drzwi kierowcy. Otwieranie działa bez problemu zarówno pilotem jak i kluczykiem otwiera wszystkie drzwi. Zamykając auto od środka przyciskiem koło ręcznego hamulca również zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Co jeszcze udało mi się ustalić - po odpięciu i ponownym podpięciu skrzyneczki od (chyba) centralnego znajdującej się za schowkiem przed pasażerem zamykanie centralnego zaczyna działać ale TYLKO 8 razy :/ Osiem razy da się zamknąć auto pilotem i otworzyć, po 8 razie czar pryska ;) i zamykanie przestaje działać. Udało mi się podmienić tą skrzyneczkę na drugą od Rovera 75 i sytuacja jest identyczna.

Dodam, że auto wyposażone jest w fabryczny alarm sterowany z pilota w kluczyku - sprowadzone z Niemiec, nie przekładka.

Może ktoś zetknął się z takim problemem, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Aha, jeśli coś pokręciłem albo niezgodnie z regulaminem, z góry przepraszam, mój pierwszy post :)

Łukasz
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 10:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 15:36   

loopo, przejrzyj tematy http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766 :wink:
 
 
loopo 



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Lodz



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 16:23   

Kurcze, no wszystko to już przeczytałem i to ze dwa razy, próbowałem synchronizować, sprawdzałem bezpieczniki - i nic, zresztą nie znalazłem objawu, gdzie centralny tylko nie zamyka czy to kluczykiem czy to z pilota... :(
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 20:19   

loopo, skrzyneczka za schowkiem pasażera to moduł BCU , który steruje miedzy innymi zamkiem centralnym. BCU ma funkcję ochronną i wyłącza sterowania zamka z pilota lub kluczyka ( po określonym czasie lub ilości cykli ) jeśli w układzie występuje usterka powodująca np. przegrzewania sie silniczków. Usterka ta zostaje w pamięci sterownika i można ją odczytać po podłączeniu do testbooka , co będzie najlepszym wyjsciem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
loopo 



Dołączył: 17 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Lodz



Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 23:31   

Super, dzięki SeniorA, teraz bynajmniej mam jakiś pogląd - tak zrobię, poszukam na forum, może wyszperam kogoś z okolic Łodzi z T4 i pojadę się podłączyć ;)

Pozdrowienia!

[ Dodano: Czw Wrz 23, 2010 23:31 ]
Dzisiaj rozebrałem jeszcze raz całe to ustrojstwo, i zauważyłem kolejny symptom - po ponownym podłączeniu tego sterownika centralny działa tylko do momentu włożenia kluczyka do stacyjki... Tak więc nie ma okazji nawet raz zamknąć i już przestaje działać. Na komputer i tak pojadę, ale może w międzyczasie komuś zaświta jakaś myśl, która mogłaby pomóc. Czasem lubię takie łamigłówki, ale ta mnie chyba przerasta ;)
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 19, 2011 12:51   

trochę odkopię temat, ale nie było tu konkretnej odpowiedzi.

Miałem w aucie małą powódź i w trakcie osuszania wnętrza miałem otwarte drzwi, usłyszałem krótki sygnał alarmu.

pojawił się wyżej opisany problem, nie działa zamykanie drzwi z pilota, można otwierać z pilota, zamykać i otwierać przyciskiem na tunelu w środku.

Pomaga odpięcie akumulatora, wtedy wszystko śmiga aż do czasu odpalenia i znów powraca problem zamykania z pilota.

Co to jest?

[ Dodano: Nie Cze 19, 2011 12:51 ]
tymczasowo podejrzenia powodujące usterkę padają na zalaną ścianę grodziową i niedrożne odpływy, przeschło i działa... deszcz jednak utrudnia składanie z powrotem, mam nadzieję, że to jest przyczyna tych cyrków z zamkiem
_________________
75 Red Edition
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 19, 2011 13:54   

longer86 ja miałem podobnie w swoim samochodzie jak go kupiłem. Powinieneś sprawdzić odbiornik odpowiadający za otwieranie drzwi, który znajduje się w czarnym pudełeczku pod mieszkiem od ręcznego. Ja się uporałem z tym problemem . Wszystko opisałem tutaj : http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 17, 2011 22:23   

po osuszeniu wszystko działa... nie wiem tylko jaki związek z tym miała stacyjka, że nawet po przekręceniu kluczyka w pozycję I bez odpalania przestawało działac zamykanie z pilota... może przez te kable w wodzie co idą do kompa

[ Dodano: Czw Lis 17, 2011 22:23 ]
może mało istotne, bo temat dość stary zima zmusiła mnie do zmiany akumulatora, wcześniej od roku jeździłem na tym który był w aucie przy zakupie... był trochę mały 55Ah, wszystko działało, auto odpalało, aż do czasu i zaczęły się problemy z zamkiem.

objawy były takie jak wyżej centralny zamykał tylko do pierwszego przekręcenia kluczyka w stacyjce potem nie dało się zamknąć auta. problem rozwiązał nowy akumulator...
_________________
75 Red Edition
 
 
chiucz 



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Bojszowy



Wysłany: Pią Sty 06, 2012 16:57   

Witam
Pozwolę sobie dołączyć do tematu, poniewaz mój r75 oszalał
Zaczęło się od alarmu, który zaczął wyć po każdym zamknięciu samochodu.
po sprawdzeniu bezpieczników nagle doszły wariujące wycieraczki a do tego co chwilę zalącza się jakieś ustrojstwo umieszczone na lewo od bezpieczników pod schowkiem. Wyciaraczki przestały pracować po wyjęciu bezpiecznika pod maską lecz od tej chwili nie mogę zazbroić alarmu, zamknąć i otworzyć auta z pilota. przypominam, bezpieczniki sprawne
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Sty 07, 2012 17:39   

może sprawdź czy nie masz wody w grodzi jak sie choinki robią??

[ Dodano: Sob Sty 07, 2012 17:39 ]
a ja mam problem z centralnym od pasażera... od dawien dawna zresztą :smile: z pilota zamyka a nie otwiera a z guzika w środku ani nie zamyka ani nie otwiera,miał ktoś taki przypadek?? rozbieranie drzwi i zamka mnie nie ominie raczej :grin:
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 07, 2012 18:17   

sash997 napisał/a:
a ja mam problem z centralnym od pasażera... od dawien dawna zresztą :smile: z pilota zamyka a nie otwiera a z guzika w środku ani nie zamyka ani nie otwiera,miał ktoś taki przypadek?? rozbieranie drzwi i zamka mnie nie ominie raczej :grin:
strasznie słabo szukasz na forum informacji, padł ci zapewne silniczek w zamku trzeba wyciągnąć wymienić silniczek bądź ewentualnie zakupić nowy zamek używka z allegro
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Sty 07, 2012 19:27   

o tym dobrze wiem :smile: tylko mnie dziwi czemu z pilota zamyka a z guzika nie...
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Czw Mar 01, 2012 13:39   

Witam .
Mam podobny problem, czasami nie nogę zamknąć auta pilotem, bo wysyła jeden sygnał klaksonu tak jak by były otwarte drzwi, mogę go zamknąć od wewnątrz przyciskiem ,następnie wyjść i zamknąć mechanicznie ale nie uzbroi się alarm. A następnego dnia wszystko działa poprawnie, prawdopodobnie moje auto nie lubi wilgoci, może ma jakieś zwarcie. Proszę o poradę.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Mar 01, 2012 13:49   

czujnik otwarcia maski do sprawdzenia
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Pią Mar 02, 2012 16:17   

Zgadza się, czujnik zamknięcia maski był zalany, wysuszyłem , wyczyściłem i działa. Dziękuję

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 16:17 ]
A dziś nie działa. Czy mogę wypiąć wtyczkę z tego czujnika aby go pominąć?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 03, 2012 13:31   

tak możesz, ale czy nie lepiej jak popryskasz tam jakimś preparatem do styków np. KONTAKT, czy czymś innym żeby styki poprawić i sprawę zamknąć definitywnie? Sadzę jednak ze jak był zalany to zardzewiały styki wewnatrz czujnika i tam by trzeba zajrzeć. Ewentualnie któryś styk w zamkach drzwi fiksuje ale to by kontrolkę drzwi uruchamiało.

[ Dodano: Sob Mar 03, 2012 13:31 ]
spróbuj tez wyregulować zatrzaski maski bo może za wysoko ci ja wiatr unosi i czujnik załacza
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Sob Mar 03, 2012 13:43   

Być może chodzi o regulację maski, bo przy dużej prędkości czasami zapali się kontrolka otwartych drzwi.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 03, 2012 13:57   

czyli już wiesz co należy zrobić

[ Dodano: Sob Mar 03, 2012 13:57 ]
a jak będzie ci wariować to dociśnij ręką maske i wtedy zamykaj będziesz pewny że to jest to jak zamknie normalnie
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 13:09   

dociągnąłem około 7 mm, póki co działa. Dziękuję i pozdrawiam

[ Dodano: Nie Mar 04, 2012 13:09 ]
Niestety dalej nie działa, a czy podpięcie pod kompa wskaże miejsce usterki?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Mar 04, 2012 15:38   

odepnij czujnik maski i zobacz czy będzie nadal wariował, obstawiam ze jest do wymiany ten czujnik
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Centralny zamek- nie zamyka
Jarcun Rover serii 75, MG ZT 16 Pon Mar 10, 2014 16:08
Jarcun
Brak nowych postów [R75] Centralny zamyka/nie otwiera
many93 Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Sty 29, 2021 18:31
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Centralny zamek z pilota zamyka / nie otwiera.
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Sie 12, 2014 08:30
MaReK
Brak nowych postów [R75] centralny zamek- otwiera i zamyka kiedy chce
wschodni Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Paź 14, 2016 10:35
bienias
Brak nowych postów [R75] Zamek nie zamyka
Physixc Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Lip 05, 2016 18:14
Physixc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink