Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 Di] Proszę o opinię
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400 Di] Proszę o opinię
Autor Wiadomość
AdmSrck 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 16
Skąd: Serock



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 18:12   [R400 Di] Proszę o opinię

Witam,
Mam zamiar kupić fajny samochód do 10 tyś. , tak więc nic dziwnego, że moją uwagę przyciągnęły Roverki - najchętniej w dieslu. Poniżej zamieszczam link do ogłoszenia samochodu, który mógłbym w najbliższym czasie bez większych problemów obejrzeć. Sam nie jestem bardzo doświadczony w tej kwestii, dlatego proszę o Waszą opinię :) Ponad to prosiłbym o jakieś wskazówki - na co zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu go - oprócz tych ogólnych zamieszczonych w temacie "ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA" i linkach w nim znajdujących się (no chyba, że któreś są wg. Was krytyczne) :)

Oto i link:
http://otomoto.pl/rover-4...-C14961533.html

Pozdrawiam
Adam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 18:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Czarnysg 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 142
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 19:02   

Autko z fotek widać, że miało z tyłu jakąś przygodę. Co do przebiegu to raczej obstawiam, że kręcony. Nikt nie kupuje diesla żeby stał w garażu a 145 kkm to trochę za mało jak na 11 letnie auto z Niemiec.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 23:01   

Czarnysg napisał/a:
Co do przebiegu to raczej obstawiam, że kręcony.

Czwarta cyfra na liczniku jakoś dziwnie wyżej niz pozostałe

Material na boczku w drzwiach pasażera się odkleja- przynajmniej tak to wygląda.
Auto z hakiem-w niemczech nikt nie kupuje tylko po to by było- do sprawdzenia sprzęgło

Niedokładnie umyte drzwi z prawej strony :grin:
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 08:40   

z tyłu było bum, bo widać po klapie i na rancie przy tylnej prawej lampie (stojąc za autem)z przodu też chyba było bum ,bo za kierunkiem u dołu jakby rdza się pojawiła, poza tym na zdjęciu w tym miejscu zderzak jakąś smugę ma no i nie ma prawej zaślepki halogenu. Wygląda jakby nie miał zamka w klamce od pasażera. Hak dla ozdoby nie był montowany,co do przebiegu to obstawiam, że ma coś w okolicach 200 tysięcy.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 09:06   

magneto napisał/a:
Czwarta cyfra na liczniku jakoś dziwnie wyżej niz pozostałe

tego akurat bym się nie czepiał bo tak ma być, zauważ że zbliża się 200km na końcu stąd jedynka idzie już lekko w górę by przeskoczyć na dwójkę za 3km, tak właśnie działa licznik analogowy :wink:
 
 
AdmSrck 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 16
Skąd: Serock



Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 19:32   

Po pierwsze, dzięki wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę.
Po drugie, dziś miałem go okazję "przelotem" oglądać, troszkę dziś mało czasu miałem na to niestety. Zrobiłem przy okazji parę zdjęć uzupełniających - niestety nie pomyślałem o tym wcześniej i dysponuję tylko tymi cykniętymi z komórki. Oto i one:

Zdjęcia

Ogólnie co do zdjęć, które zrobiłem prosiłbym o komentarz w stylu: czy to tak powinno wyglądać? :)
Poza tym z tym zamkiem od strony pasażera - racja; leży sobie we wnętrzu samochodu, czy zamontowanie czegoś takiego to problem?
Czy tapicerka na drzwiach powinna być przyklejona całą powierzchnią do drzwi? - bo nie jest, brzegi są za to dobrze przylepione
Pojawiają się ogniska rdzy na lewym przednim błotniku i tylnim prawym - czy to będzie duży problem w przyszłości?
Co do przebiegu, to od początku nie spodziewałem się, że jest oryginalny i chyba wytarcie kierownicy by na to wskazywało, bo po lewej stronie jest widocznie wytarta, tak samo jak nakładka na pedał sprzęgła - jak to powinno wyglądać w roverze, który ma oryginalny przebieg 140k i jak wygląda w np. takim z przebiegiem 200k?
Tyle chyba z ważniejszych rzeczy, które zauważyłem - co do samego sprzedawcy i rozmowy z nim, to sam powiedział, że bezwypadkowy on nie jest (chyba widział co oglądałem) i że w stanie idealnym też nie jest, ale że ogólnie poleca itd. itp. bla bla bla - koleś jakiś kontakt z rzeczywistością trzyma. Jazda próbna i takie tam to nie problem.

Po trzecie - czy sądzicie, że warto sprawdzić samochód (jeśli np. podobałby mi się na jaździe próbnej itd) u mechanika? A jeśli tak, to może jakimś cudownym zbiegiem okoliczności zna ktoś jakiś kompetentny zakład w okolicach warszawskiej Białołęki?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Adam
 
 
radoslaw.irga 



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: sopot



Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 22:46   

hej mam do sprzedania 75 w niezłej cenie mój nr 501 875 690 :neutral:
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 08:28   

co do fotek silnika, to nie wiem, nie mam diesla. Brakuje spinek zderzaka, więc był ściagany. Sądząc po oponie to chyba nie ma zbieżności, albo jeździł na niskim ciśnienieniu. Korodujące prowadnice foteli, standard :) co do zamka to może nie będzie kłopotu, ale czemu nie jest zamontowany?ja mam całą klamkę do wymiany a jakoś nie chce mi się tego zrobić :) Korozja to nie jest problem, dopóki nie pojawi się na nadkolach, bo tam to akurat łatwo ją można wykurzyć. Jeśli będzie jeździł dobrze i jesteś zdecydowany to możesz do mechanika zabrać, ale wiadomo najpierw rozum, a emocje gdzieś na szarym końcu. Pogadaj z szoso420, on Ci powie na co zwrócić uwagę przy dieslu.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 08:47   

jakoś nie pasuje mi kolor tapicerki na podłodze, jest zielona a wnętrze auta jest beżowe, dziwne połączenie
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 09:00   

a co do odklejania tapicerki... po praniu odłazi niestety. Przy boczkach nie jest to takie kłopotliwe jak baldachim nad głową :) powinna być wszędzie doklejona bez żadnych bąbli i zwisów ;)
 
 
ZiGuSs 



Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 14:00   

ja mam bezowa tapicerke i zielona podloge tzn cala wykladzine i bank orginal
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 17:46   

szoso420 napisał/a:
jakoś nie pasuje mi kolor tapicerki na podłodze, jest zielona a wnętrze auta jest beżowe, dziwne połączenie
Jest to dość często występujące połączenie kolorów w R400, które mają nadwozie w kolorze BRG.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] 1.6 16V LPG proszę o opinie
Kamil83 Chcę kupić ROVERka 2 Pią Paź 19, 2012 08:24
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R400] Proszę o opinie
Enzoo Chcę kupić ROVERka 6 Pon Lut 11, 2013 11:53
Enzoo
Brak nowych postów [mg zr] 2.0 TDI prosze o opinie
GraX Chcę kupić ROVERka 7 Pon Lip 12, 2010 12:17
Krzysi3k
Brak nowych postów [ MG ZS ] Proszę o opinie
skyrim Chcę kupić ROVERka 7 Czw Mar 03, 2016 19:57
maniiak1977
Brak nowych postów [R 45 ]proszę o opinię
AnDrEv Chcę kupić ROVERka 4 Wto Lip 01, 2014 00:42
komarek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink