Forum Klubu ROVERki.pl :: Czy to normalne?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to normalne?

Wizyta duszpasterska
Autor Wiadomość
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 20:35   Czy to normalne?

Dnia 24 10 2009r odbyła się u mnie wizyta duszpasterska tzw "kolęda".Nie robię sobie jaj ale dwa m-ce przed świętami to chyba nienormalne . Napiszcie czy też tak sądzicie :bezradny:
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 24, 2009 20:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 20:44   

Wizyta duszpasterska nie zawsze to kolęda... Przed świętami to raczej nie możliwe, nie wprowadziłeś się do nowego domu albo oddanego bloku mieszkania ? Zawsze jest jakiś cel tego. Podał powód ? np. ksiądz w Łagiewnikach robi wizytę duszpasterską bo zbiera pieniądze na organy. Więc raczej Twój post jest nie normalny a nie sama wizyta. Poza tym czy musiałeś go przyjmować ?
 
 
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 22:13   

SeevS napisał/a:
Przed świętami to raczej nie możliwe, nie wprowadziłeś się do nowego domu albo oddanego bloku mieszkania ? Zawsze jest jakiś cel tego. Podał powód ?
I tu Cię zaskoczę Nasz Proboszcz już od dwóch lat tak chodzi . Powód "bo w zimę jest za ślisko".Ja tylko chciałbym wiedzieć czy jest tak gdzieś jeszcze?
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 839
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 22:59   

A ja księży, cyganów, czy innych domokrążców do domu nie wpuszczam :twisted:

W parafii, do której teoretycznie należę, księża chodzą tak jak powinni, czyli PO kolędzie, nie przed. Muszą mieć tylko jakąś bazę danych, bo od kilku lat do moich drzwi nawet nie dzwonią/nie pukają :razz:
 
 
kolka161 




Dołączyła: 20 Sty 2008
Posty: 110
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 00:21   

A ja myslę , żę idzie zima i ksiądz zbiera na nowe zimówki :D
_________________
Roverek 216 coupe - piękna ta bestia :D
 
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 09:06   

Teraz pytanie czy to napewno był ksiądz ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kolka161 




Dołączyła: 20 Sty 2008
Posty: 110
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 09:23   

pytanie czy zbierał na zimówki czy na felgi jednak :rotfl:
_________________
Roverek 216 coupe - piękna ta bestia :D
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 11:18   

kolka161 napisał/a:
pytanie czy zbierał na zimówki czy na felgi jednak
Ja obstawaim całą nową nową furę :hahaha:
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 11:50   

krzychu.b napisał/a:
I tu Cię zaskoczę Nasz Proboszcz już od dwóch lat tak chodzi . Powód "bo w zimę jest za ślisko

No to nie byłeś zaskoczony, a powód znasz, to po co ten post...? Czyżby kolejna nieudolna próba ośmieszania Kościoła? Ech ta poprawność polityczna... Jeśli Ci nie pasuje taki układ, to go po prostu nie wpuść następnym razem - przez okno Ci nie wlezie...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
paff 



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Paź 26, 2009 08:16   

idac dalej tym tropem mozemy przeniesc inne swieta i obrzędy na cieplejsze pory roku bo jesienia i zima jest zimno ciemno i slisko ;-) nie to ze sie czepiam ale pewna tradycja w pewnych sferach zycia tez ma swoj urok i do czegos zobowiazuje, i to niezaleznie jakiego ktos jest wyznania i przekonania
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 09:48   

Czasami w rozległych parafiach w których jest mało księży, kolęda zaczyna się już przed świętami. Ale o dwumiesięcznym wyprzedzeniu nie słyszałem...
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 20:55   

Mayson napisał/a:
Czyżby kolejna nieudolna próba ośmieszania Kościoła?


Ta instytucja ma to do siebie, że nie trzeba jej ośmieszać bo robi to sama :]
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 21:49   

Pływak, ta jak ją nazywasz instytucja to nie tylko duchowni ale przede wszystkim wspólnota wszystkich wiernych. W tym momencie ośmieszasz jedynie sam siebie - zabierając głos w sprawach, o których masz raczej blade pojęcie...

Cóż - taka widocznie moda, żeby na "czarnych" psioczyć i wszystkich wrzucać do jednego wora...
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 21:54   

Wszędzie, w każdej instytucji, organizacji, społeczności, znajdzie się pedofil, złodziej, kretyn, morderca, itp. Kościół jest ogromny, więc w nim też znajdziemy takich osobników. A to sprawia, że stwierdzenie:
Pływak napisał/a:
Ta instytucja ma to do siebie, że nie trzeba jej ośmieszać bo robi to sama

jest niefortunne. Ba; jest nawet krzywdzące.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:13   

PTE napisał/a:
Pływak, ta jak ją nazywasz instytucja to nie tylko duchowni ale przede wszystkim wspólnota wszystkich wiernych. W tym momencie ośmieszasz jedynie sam siebie - zabierając głos w sprawach, o których masz raczej blade pojęcie...

Cóż - taka widocznie moda, żeby na "czarnych" psioczyć i wszystkich wrzucać do jednego wora...


Dlatego nazwałem kościół instytucją aby taka osoba jak Ty nie zarzucała mi, ze obrażam kościół jako wspólnotę. Po za tym niezły z Ciebie wróżbita jeśli po jednym poście stwierdzasz czy ktoś ma pojęcie w temacie czy nie...

Mayson napisał/a:
Wszędzie, w każdej instytucji, organizacji, społeczności, znajdzie się pedofil, złodziej, kretyn, morderca, itp. Kościół jest ogromny, więc w nim też znajdziemy takich osobników. A to sprawia, że stwierdzenie:

jest niefortunne. Ba; jest nawet krzywdzące.


Tylko kościół to taka instytucja gdzie "pedofil, złodziej, kretyn, morderca, itp." to osoba która z założenie nie powinna do niej należeć. Dla mnie ośmieszaniem się jest robienie czegoś co nie jest nawet w najmniejszym stopniu zgodne z tak pięknie głoszonymi wartościami i przekonaniami i nie tyczy się to tylko kościoła...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:23   

Pływak napisał/a:
Dla mnie ośmieszaniem się jest robienie czegoś co nie jest nawet w najmniejszym stopniu zgodne z tak pięknie głoszonymi wartościami i przekonaniami i nie tyczy się to tylko kościoła...

Heh, tzn. że nie ośmiesza się konkretnie ten osobnik, który syf narobił, tylko cała instytucja? :wink: Dla mnie człowiek jest człowiekiem. Ksiądz też człowiek i jeden wspiera potrzebujących, dobrze wykonuje swoje powołanie, a drugi robi syf. Co ma do tego instytucja? Instytucja sejmu sama w sobie jest dobra, gdyby tylko nie zasiadało w niej tylu palantów :wink: Ja wiem, że jeden syf może zdezawuować kupę dobrej roboty, którą Kościół robi ale myślę, że po to mamy oczy, uszy i mózg, żeby to dostrzegać.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:28   

Mayson napisał/a:

Heh, tzn. że nie ośmiesza się konkretnie ten osobnik, który syf narobił, tylko cała instytucja? :wink: Dla mnie człowiek jest człowiekiem. Ksiądz też człowiek i jeden wspiera potrzebujących, dobrze wykonuje swoje powołanie, a drugi robi syf. Co ma do tego instytucja?


To znaczy, że przez swoje działanie ośmiesza zarówno siebie jak i instytucje do której należy tak samo będzie z sejmem, policji itd. Dlatego osoby takie powinno się z niej wykluczać.

Cytat:
Instytucja sejmu sama w sobie jest dobra, gdyby tylko nie zasiadało w niej tylu palantów :wink:


Dokładnie to samo mogę napisać o instytucji kościoła, a może nawet nie tylko o samej instytucji...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:31   

Pływak napisał/a:
To znaczy, że przez swoje działanie ośmiesza zarówno siebie jak i instytucje do której należy tak samo będzie z sejmem, policji itd. Dlatego osoby takie powinno się z niej wykluczać.

Ale to znaczy, że musisz strasznie nienawidzieć cały świat, bo przecież tak jest w każdej instytucji i nikt jeszcze nic na to nie poradził...
Pływak napisał/a:
Dokładnie to samo mogę napisać o instytucji kościoła...

Wierzę, że napisałbyś :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:36   

Mayson napisał/a:

Ale to znaczy, że musisz strasznie nienawidzieć cały świat, bo przecież tak jest w każdej instytucji i nikt jeszcze nic na to nie poradził...:


Nie wiem skąd wysnuwasz takie wnioski czy ja, w którymś momencie napisałem, że kogoś nienawidzę? Trudno nienawidzić coś co jest komuś do pewnego stopnia obojętne. Napisałem tylko, ze kościół niejednokrotnie się ośmieszył i jeszcze pewnie niejednokrotnie to zrobi tak jak sejm i inne instytucje...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:53   

Ciekawe Pływak ile razy Ty w swoim życiu się ośmieszyłeś ?? , i jeżeli ta ,,instytucja '' jest Ci obojętna- to po jaką cholerę zabierasz głos w temacie , o którym nie masz innego pojęcia, niż to co o niej przeczytasz na 1-szej stronie Faktu ??

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 22:53 ]
P.S.

Te dwa miesiące wcześniej z tą kolędą- to nie jest normalne :niee:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink