Forum Klubu ROVERki.pl :: Polityka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka
Autor Wiadomość
krysrov 



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 32
Skąd: ze wsi



Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:01   Polityka

Co sądzicie o typ panu ? http://korwin-mikke.pl/

Wg. mnie gościu nie jest wcale taki głupi . Jego pomysły raczej pomogłyby znacznie niż zaszkodziły . Od pewnego czasu się interesuje jego wizją świata i muszę mu przyznać rację , gościu myśli racjonalnie i realistycznie ,a to chyba w gospodarce najważniejsze :)

Polecam te dwa filmiki

o podatkach :)
http://www.youtube.com/watch?v=9ubwenQIx3k

i o ekologach :)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:08   

Jak chcesz pogadać o JKM, to polecam wykop :cool: . Mój ojciec zawsze mi gościa polecał... jako świetnego brydżystę :lol: . Niektóre jego tezy są słuszne, ale ja wiem czy zjadanie formularzy PIT wraz z Panem Skibą przysparza mu tylu wyborców ilu by potrzeba żeby mógł Pan JKM coś zmienić. Mógł by wybrać czy zamierza zająć się kabaretem czy polityką, chociaż w tych czasach to nigdy nie jest takie oczywiste :lol: .
 
 
 
krysrov 



Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 32
Skąd: ze wsi



Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:37   

Prości ludzie tacy jak ja , którzy nie są rolnikami , urzędnikami czy też właścicielami firm ,które ściśle współpracują z różnymi państwowymi placówkami , będą takiego pana szanować . Nie dla tego ,że robi fajne kabarety ( mi akurat się podoba jak sprowadza wszystkich do parteru :) ) ,ale dlatego ,że ma pomysły które jeszcze nigdy nie były realizowane ,bo są zawsze przez kogoś wyżej blokowane . Gdyby swoje propozycje wprowadził w życie ludzie którzy pracują w sektorach , które produkują jakieś dobra mieli by lepiej , tak samo jak pracodawcy . Niechętnie o tym gościu zazwyczaj wypowiadają się ludzie którzy pracują na państwowych stołkach , albo są blisko z nimi powiązani , bo oni czują się zagrożeni . Dlaczego ? Bo widzą ,że ten polityk może doprowadzić cały ten "system" który funkcjonuje dzisiaj do ruiny i zacząć normalną politykę na prawdziwych zasadach prywatności w którym sukces nie zależy od znajomości ,ale od ciężkiej pracy i chęci działania .
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:46   

dlatego pewnie nigdy do tego nie dojdzie, JKM jest po prostu celowo spychany na margines... inna sprawa ile z tego co mowi wprowadzilby w zycie bo z politykami roznie bywa
 
 
 
kumilek23 




Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 14:45   

JKM to radykał, jego poglądy i wizja są zbyt skrajne dla otumanionego cielęcia, które stoi, wpie... trawę i miele ogonem tj. polskie społeczeństwo (ja sobie zdaję sprawę, że mój osąd jest równie skrajny...). Druga sprawa, że ludzie tacy jak Korwin, są niewygodni da rządzących "elyt". On otwarcie mówi, że jeśli przejmie władzę to zlikwiduje "koryto". Najprościej zrobić z niego oszołoma, a cytując klasyka "ciemny lud to kupi"... Druga strona medalu: ludzie nie są i nigdy nie będą przygotowani na tak radykalne i drastyczne zmiany, które zakłada Korwin. Niektóre jego pomysły są naprawdę dobre np. legalizacja trawki (oczywiste, dwojakie korzyści w postaci wpływów do budżetu oraz odcięcie grup przestępczych od głównego źródła finansowania) a dziś kto chce palić trawę to i tak pali, ale przeplatają się z poronionymi ideami (np. stworzenie w Polsce monarchii konstytucyjnej...). Nie zgadzam się również z pomysłem liberalizacji dostępu do broni palnej (już teraz są z tym problemy). Niestety jak pokazuje rzeczywistość ideowcy typu JKM nie są w stanie uzyskać większego poparcia niż 2-3% i raczej prędko to się nie zmieni. Nie ma się co oszukiwać, w dalszym ciągu mamy dość marnie wyedukowane społeczeństwo od 20 lat kupujące te same bzdury od tych samych ludzi i potrafiące skakać sobie do gardeł o to który złodziej jest lepszym złodziejem. Paradoks :?: Chyba nie... to Polska właśnie, ale i tak ją kocham, to moja ojczyzna :mrgreen:
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lis 22, 2010 16:05   

kumilek23 napisał/a:
to Polska właśnie, ale i tak ją kocham, to moja ojczyzna
:ok: :wink:
 
 
 
mcteusz 



Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Lis 23, 2010 08:18   

No niby gościu źle nie gada, ale zwrócił ktoś uwagę np. na to, że jest przeciwnikiem równouprawnienia? Nie ma rzeczy (polityków) idealnych- cały czas pozostaje nam tylko wybierać mniejsze zło...
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
kumilek23 




Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 304

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 08:19   

mcteusz napisał/a:
mniejsze zło...
to jest bardzo subiektywne pojęcie...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 23, 2010 11:40   

kumilek23 napisał/a:
to jest bardzo subiektywne pojęcie...

Jak każdy inny wybór, szczególnie w "wyborach powszechnych". ;)

A jeśli chodzi o JKM i wybory na prezydenta Warszawy, czyli ostatnie, to np. jego pomysł na temat likwidacji buspasów - dla mnie absurd. Moim zdaniem nie da się w obecnej tkance miejskiej żadnego miasta wygospodarować dostatecznie dużo przestrzeni na drogi i parkingi, żeby dawało to jakąkolwiek płynność i sensowną komunikację prywatną - przy takim stopniu zurbanizowania nie ma odwrotu od komunikacji publicznej, w której buspasy mają olbrzymi udział.

Z kolei pomysł na likwidację biurokracji przez oddanie wszystkiego prywatnym firmom. :ok:

Jak z Maywood w Kalifornii - eksperyment na razie jest udany - zobaczymy za 1-2 lata. ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Maywood,_California
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Polityka cenowa Sony... ;)
maciej Offtopic 6 Pon Cze 21, 2010 22:57
borsi
Brak nowych postów [Polityka] Jak inwestować swoje pieniądze na emeryturę
maciej Offtopic 13 Pią Lip 30, 2010 16:53
dobryziom



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink