Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyciek oleju, ubytek płynu !!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyciek oleju, ubytek płynu !!!
Autor Wiadomość
reniatka266 




Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 105
Skąd: Kielce

Rover 75

  Wysłany: Nie Lut 20, 2011 20:24   [R75] Wyciek oleju, ubytek płynu !!!
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,


zauwazyłam rano na kostce po odjechaniu plame oleju, wielkosci pięści, sprawdziłam olej w silniku ( jego stan) jest prawidłowy , dochodzi do max. Jedyne co zauwazylam to ubytek w układzie chłodzenia gdzie w ciagu 2 tygodni dolałam 1 litr płynu borygo. stan wspomagania tez jest OK i plyn hamulcowy również.
tygodniowo robie ponad 200 km -jesli ma to jakiś związek z płynem chłodzenia

Wymienialam termostat tego lata i węże od układu chłodzenia ( poprawka po mechanikach )

Co moze się dziać z moim Roverkiem ??
_________________
lovelek jest tylko jeden :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 20, 2011 20:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Oskar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 20, 2011 21:32   

Trochę to brzmi jak uszczelka pod głowicą skoro i olej i płyn chłodzenia.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lut 20, 2011 21:49   

reniatka266, sprawdż jeszcze raz czy to olej z Twojego R (chyba, że tylko Ty parkujesz w tym miejscu), jeśli się to sprawdzi , to trzeba odkręcić osłonę od spodu silnika i szukać. Co do płynu chłodniczego , to jest kilka newralgicznych punktów oprócz zespołu termostatu np. nagrzewnica w kabinie , przewód z odpowietrznikiem (lubi pękać w jego okolicy) , pompa układu chłodzenia , chłodnica oleju.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
reniatka266 




Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 105
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 20, 2011 22:27   

czy to uszczelka pod glowicą...nie sądze. ostatnio jak postawilam go np na parkingu podziemnym, sprawdzalam czy sa plamki wody po odjechaniu i byly delikatne...oleju poza ta wieksza plamka byly malutkie kropeczki ale to na dłuższym postoju. W zbiorniczku plynu nie widac zadnych mazideł, czasami widac wyschniete biale plamki na wężu pod ta rurka cienka ktora idzie od zbiorniczka i wokol korka. Czy ma to jakis zwiazek z tym ze kiedys wjechalam w babce w auto ?? mialam w sumie pekniety delikatnie zderzak ale w jej aucie rozwalilam caly tyl (yaris) wtedy wylala mi sie woda ze spryskiwaczy wiec moze cos pękło ?? ale od tamtej pory minely 4 miesiace i nic sie nie dzialo...

[ Dodano: Nie Lut 20, 2011 22:27 ]
aaaa i jak jest po lewej stronie miernik oleju silnika to ta rurka w ktora sie go wklada jest obryzgana olejem i patrzac wokol tej rurki tez jest nim pobrudzone....tak jakby sie ten olej osadzal wokoł. patrzac na dol skapuje na osłonke i z niej na kostke...dokladnie przepatrzylam jak zszokował mnie widok tego oleju.
_________________
lovelek jest tylko jeden :)
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 08:37   

reniatka266 napisał/a:
[ Dodano: Nie Lut 20, 2011 22:27 ]
aaaa i jak jest po lewej stronie miernik oleju silnika to ta rurka w ktora sie go wklada jest obryzgana olejem i patrzac wokol tej rurki tez jest nim pobrudzone....tak jakby sie ten olej osadzal wokoł. patrzac na dol skapuje na osłonke i z niej na kostke...dokladnie przepatrzylam jak zszokował mnie widok tego oleju.


...troszkę to wygląda na wyrzucanie oleju spowodowane zapchaną odmą wypchneło go trochę przez "gniazdo bagnetu" i teraz kapią resztki oleji z obudowy, z olejem jest tak że wystarczy kilka kropel a na chodniku zrobi się plama wielkości pięści

...przy zablokowanej odmie wywala olej przez zawory bezpieczeństwa lub wyrzuca bagnet z gniazda, więc proponował bym oczyścić co się da z resztek oleju i może to wystarczy a w przyszłości oczyścić przewody odmy
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
reniatka266 




Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 105
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 24, 2011 13:20   

Bylam dzis u mechanika, stwierdził ze wyciek nie jest grozny i mozna z tym zyc ale wiadomo jak sie go naprawi to ma się pewnosc. A to co go gryzie to uszczelniacz na wale czy cos takiego co zdazylam zalapac jak mi tlumaczyl :)

Pokazal mi w kanale jak sie ma sprawa i spocona jest delikatnie jedna czesc po prawej stronie z przodu....jakas miska jest to chyba.

A woda z ukladu chlodzenia znika bo przy wymianie wezy ostatnim razem puscila opaska :) oj jaka ulga :)

Teraz powiedzcie mi czy szybko mam robic ten uszczelniacz na wale ?? czy moge poczekac do lata i sie za to wtedy wziasc ??
_________________
lovelek jest tylko jeden :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Ubytek/wyciek płynu chłodniczego w okolicy wtrysków
Emsi007 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 21, 2015 18:15
Emsi007
Brak nowych postów [Rover 75] Znikniecie płynu chłodniczego i ubytek oleju
BOCHEN Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Lut 15, 2014 13:37
BOCHEN
Brak nowych postów [R75] I ubytek płynu chłodniczego
fenix_tbg Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 08, 2008 14:03
piter34
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodzącego
Uszczelka pod głowicą?
Piotrass Rover serii 75, MG ZT 78 Wto Maj 27, 2008 13:40
akuss85
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodniczego
jak sprawdzić czy to uszczelka pod głowicą?
mecho Rover serii 75, MG ZT 39 Pią Lis 16, 2018 23:43
rover75ruda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink