Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Napęd na tył
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Napęd na tył
Autor Wiadomość
raczo 



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Kłobuck



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:39   [R75] Napęd na tył
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Siema moje pytanie czy były jakieś wersje 75 z napędem na tył? do 2002 roku
Do tej pory sądziłem że 2.5 musi mieć napęd na tył a gdzieś znalazłem info że ma na przód:/
prosze powiedzcie że to nie prawda i 2.5 benzyna ciągnie tyłem jak jest inaczej to jeszcze dzisiaj zrobie sobie krzywdę zakochałem sie w tym samochodzie już biegłem po kredyt a tu taki zonk masakra

pozdro ziomków z klubu!
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Maj 20, 2011 22:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:59   

raczo napisał/a:
Siema moje pytanie czy były jakieś wersje 75 z napędem na tył? do 2002 roku
Nigdy nie było R75.

MG ZT 260 z silnikiem 4.6L V8 jedynie był z napędem na tylną oś. :wink:

raczo napisał/a:
Do tej pory sądziłem że 2.5 musi mieć napęd na tył a gdzieś znalazłem info że ma na przód:/
Źle sądziłeś. :wink:
raczo napisał/a:
prosze powiedzcie że to nie prawda i 2.5 benzyna ciągnie tyłem jak jest inaczej to jeszcze dzisiaj zrobie sobie krzywdę zakochałem sie w tym samochodzie już biegłem po kredyt a tu taki zonk masakra
Napęd na przód. :smile:
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 17:51   

Rover 75 4.6V8 był produkowany od 2003 i miał tylny napęd.
Jak masz około 80 000 zł to kupisz :???:

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 17:45 ]
Teżwolałemtylny napęd bo tak się nauczyłem ale sprawna kontrola trakcji zweryfikowała moje uprzedzenia

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 17:51 ]
premiere miał w marcu 2004
_________________
rom
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Sob Mar 05, 2011 19:32   

Gdyby był tańszy byłby na moim celowniku gdyż całe życie miałem tylnonapędowe auta, trzeba przyznać jednak że 75 jak na taczkę prowadzi się bardzo neutralnie i przyjemnie.
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:42   

Kamil79 napisał/a:
Gdyby był tańszy
Spokojnie, jeszcze będzie tańszy. Trzeba cierpliwie czekać. Fakt, że jest to nietuzinkowe auto i nie ma co liczyć, że cena tak mocno spadnie jak w przypadku naszych R75, ale będzie już w bliższym zasięgu :)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
raczo 



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Kłobuck



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:05   

A sądziecie że dużo zabawy było by żeby zakombinować w tym napęd na tył ? zna sie ktoś na tym? i czy to było by bezpieczne i ile kosztowało :d ja nie wyobrażam sobie kupić innego samochodu i też nie wyobrażam sobie żebym nie mógł sie nim pobawić:D

a co do 4.6V8 to chyba najpierw kupie sobie mieszkanie narazie 75 2.5 musi wystarczyć ;)

ps. próbował ktoś troche szybciej jechać w zakrętach tą wersją? (2.5) co się dzieje z samochodem? podejrzewam zajebistą podsterowność .. z uwagi na wagę silnika ..

Jak się tam przeguby zachowują na ile starczą i jakie są zamienniki?

dzięki za pomoc ludziska
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:25   

raczo napisał/a:
A sądziecie że dużo zabawy było by żeby zakombinować w tym napęd na tył ? zna sie ktoś na tym? i czy to było by bezpieczne i ile kosztowało ja nie wyobrażam sobie kupić innego samochodu i też nie wyobrażam sobie żebym nie mógł sie nim pobawić:D
Skrzynia biegów inna, mocowanie silnika, tylna belka, inne tylne i przednie piasty, wahacze, itp, itd. :wink: Gra nie warta świeczki.
raczo napisał/a:
ps. próbował ktoś troche szybciej jechać w zakrętach tą wersją? (2.5) co się dzieje z samochodem? podejrzewam zajebistą podsterowność .. z uwagi na wagę silnika ..
CDT jest jeszcze cięższy i nie zauważyłem "zaj..." podsterowności. Dla mnie osobiście prowadzi się elegancko w zakrętach. Czasami delikatnie wynosi ale w porównaniu z innymi autami którymi jeździłem jest dobrze.
raczo napisał/a:
Jak się tam przeguby zachowują na ile starczą i jakie są zamienniki?
Zamienniki takie jak do innych aut. Jak poszukasz na forum to zobaczysz że mało kto ma z nimi problemy. Kolega Markzo ostatnio wymieniał, a przebieg ma powyżej 180tys.
 
 
raczo 



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Kłobuck



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 18:53   

hmm więc benzyna powinna jeszcze ciut lepiej sie zachowywać
kurcze noooo dlaczego oni tak skrzywdzili ten samochód

juz wszystko wiem co chciałem temat do wywalenia;)

ps, Gdyby ktoś chciał sprzedać 75 2.5l benzyna w październiku to niech się odezwie na gg 6932979

pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 19:01   

raczo napisał/a:
juz wszystko wiem co chciałem temat do wywalenia;)
Tutaj tematów się nie wywala. Kartotekę już masz założoną i tak zostanie. :grin:

Więcej tematów i opinii o R75 http://forum.roverki.eu/v...p=503406#503406 :wink:
 
 
raczo 



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 4
Skąd: Kłobuck



Wysłany: Wto Mar 08, 2011 10:11   

Dzięki za info jak będę sie rozglądał to napewno sie przyda, a właśnie jest ktoś z okolic czewy kto były wstanie w paziu pomóc mi z zakupem? oczywiście nie za friko jakoś sie dogadamy :D
chodzi mi żeby jak coś sobie znajdę pojechać obejrzeć etc.. bo oględziny linka z allegro to tu można zrobić domyślam się? :)

ps coś z tą kartoteką trzeba będzie zrobić bo jak tato zobaczy za jakim silnikiem sie rozglądam to mi bedzie znowu prawił kazania o ekologi i oszczędzaniu sam samochód bardzo mu się podobał (teraz ma felicji 1.3 2000r w sumie to też nią jeżdżę jedyne co moge powiedzieć to AUTO JEST MASAKRYCZNE JEŻELI CHODZI O JAZDE PALI CHYBA TYLE CO TEN ROVER 2.5L +taniuchne części i odziwno da się tym dojechać do celu bez niespodzianek ale tanie części = 2x częstsza wymiana) troszeczke odbiegając od tematu
mam nadzieje ze wybiłem ludzią z głowy skode:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Napęd osprzętu silnika
Alex_Tom Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Lip 07, 2015 10:57
Alex_Tom
Brak nowych postów [R75] Mam znaczek AWD - napęd na 4 koła?
MateuszG Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Gru 02, 2010 14:33
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink