Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z TV/NAV/RADIO
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:24
[R75] Problem z TV/NAV/RADIO
Autor Wiadomość
peter821 




Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: Lodz/PL Lincoln/UK



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 00:38   [R75] Problem z TV/NAV/RADIO
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Jako nowy postanowilem stracic dziewictwo i zadac nurtujace mnie pytanie.

Otoz w moim Roverze mam fabryczne radio + TV + Nav. Problem tylko ze nie dziala.
Po wlaczeniu radio czesc ekranu jest czarna a czesc fioletowa. Myslalem ze to wyswietlacz ale podmienilem u kolegi i dziala bez zarzutu. Bezpieczniki sprawdzone, kable wszystkie sa ok. Polaczenia i styki tez. Padl modul TV??
Co to moze byc?

Uwaga od moderatora: edytowałam tytuł tematu, był nieodpowiedni.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lis 26, 2010 23:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 25, 2010 00:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 25, 2010 01:19   

zalanie eletryki.
 
 
peter821 




Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: Lodz/PL Lincoln/UK



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 03:24   

Ok. Ale co teraz mozna zrobic z tym klopsem. Przykre jest jezdzenie jak nic nie buczy w srodku :)
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 06:44   

obstawiam moduł TV ale trzeba sprawdzić. Może spróbuj podmienić z w/w Kolegą. Jest koło koła zapasowego.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
peter821 




Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: Lodz/PL Lincoln/UK



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 20:29   

Sorry ze dlugo nie odpisywalem ale bylem na wakacjach :)
Wyjme ten modul TV i podjade gdzies sprawdzic. A moze mozna to samemu jakos przetestowac czy tylko elektryk pozostaje?
 
 
rafet 



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Wawa

MG ZT-T

Wysłany: Wto Cze 01, 2010 00:01   

po zakupie naszego emdżika ztt mieliśmy podobny problem tzn. ciszę w głośnikach...

wchodziła w grę wymiana modułu tv ale wiedziony instynktem trafiłem do pewnej firmy (nazwę musiałbym sobie przypomnieć) na warszawskim Wolumenie :)

2 magików pokręciło nosem nad zalaną elektroniką, stwierdzili, że kości mocy są uszkodzone i... pogrzebali 4h przy sprzęcie po czym wszystko ożyło :))
koszt około 200 zł.
sprzęcik działa bez zarzutu do dzisiaj :)

pozdro
_________________
EiR
 
 
peter821 




Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: Lodz/PL Lincoln/UK



Wysłany: Sro Cze 02, 2010 21:03   

Powiem ze tak sie do tego zabieram - ze HO HO ... :)

Tezs musze kogos poszukac - a prawdopodobnie bedzie cos zalane o w bagazniku czuc dosłownie wilgoc i nieprzyjemny zapach. Domyslam sie ze musiala sie wczesniej dostawac woda i teraz nie dziala....

Wezme sie w koncu za to na dniach to napisze co to bylo i czy udalo sie zrobic ( udac to sie uda tylko pytanie za ile :) )
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Cze 02, 2010 21:55   

Po odlaczeniu TV zakladajac , ze navi jest sprawne powinien monitor pokazac menu navi poniewaz czytnik ma w sobie RGB .W innym przypadku sprawdz kostki najwazniejsze do radia bo sa najnizej i czy tam nie ma wody - ewentualnie osuszyc i spryskac kontaktronem
 
 
peter821 




Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 5
Skąd: Lodz/PL Lincoln/UK



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 22:37   

Dzisiaj wzialem sie zeby sprawdzic co jest grane. Radio samo z siebie nagle zaczelo dzialac. To znaczy mam opcje menu i w nim: Trip - Set - Navi i Screen Off.
NAwigacja dziala ale nie ma zadnego glosu, brak jakiejkolwiek mozliwosci przelaczenia na radio, cd czy nawet kasete. Popsikalem styki kontraktronem i nic. Zauwazylem jednak ze na obudowie od modulu radio jest taki maly wystajacy dziubek jakby cos tam trzeba bylo podlaczyc ale nie ma zadnego kabelka?! Moze to od masy ?

Kurde naprawde ie wiem czy samemu cos z tym zrobie a jazda bez muzyczki jest naprawde irytujaca
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Cze 05, 2010 21:34   

Radio ma tylko wtyczke 17 pin BMW antena UKF i ewentualnie mozna podlaczyc antene na fale dlugie itp taka mala wtyczka jak sa w TV . Proponuje jeszcze sprawdzic dwie wtyczki w MK3

[ Dodano: Sob Cze 05, 2010 21:34 ]
Pragne dodac , ze dzisiaj zdemontowalem radio i zrobilem probe , wiec jest tv , nawigacja ale bez glosu a jak probuje wcisnac radio to nie widzi . Podobny problem masz czyli wychodzi , ze radio . Ja zdemontowalem poniewaz zamontowalem radio Becker kupine w UK ale wiadomo za 27 f nie gra jedna koncowka . Albo sam doloze koncowke 4x40 W albo dam do naprawy . Bede sprzedawal Philipsa to moge wystawic na Allegro . Musze jeszcze skombinowac te wyuczki male 2x5 pin i 2x6 pin
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Mar 20, 2011 16:44   

Pozwolę się podłączyć pod temat. Mam podobny problem. Obecnie nic kompletnie nie działa. Gdy przekręce kluczyk na poz I to słychać że odbiornik(ten w konsoli środkowej) pracuje bo coś tam delikatnie bzyczy czy jak to tam nazwać. Rozebrałem "czarną skrzyne" w bagażniku wypiełem radio i oczom moim ukazał się nie zbyt ciekawy wygląd: radio częściowo pokryte rdzą makabra. Więc obstawiam że radio się utopiło i umarło śmiercią topielca. Wobec tego mam pytanie jakie tam radio można wstawić? Na allegro w ogóle nie widać żeby ktoś sprzedawał takie jak jest/było u mnie...
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Mar 23, 2011 19:06   

Smialo mmozesz kupic od BMW E46 Philips
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 24, 2011 08:40   

ok. a jak jest z jakością dźwięku w tym radiu?

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 08:40 ]
znalazłem jedno
http://allegro.pl/radio-b...1521563016.html
jedyna różnica to taka że nie ma ono takiego małego dodatkowego wyjścia na antenke... pytanie za 100punktów po co ono było?
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Mar 25, 2011 17:55   

Nie to nie jest to radio , jest to metalowa skrzynka i ma wejscie na antene - ta mala wtyczka to na dlugie fale - wystarczy UKF a radio szukaj w BMW E46
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 23:12   

marynabiala napisał/a:
Nie to nie jest to radio

...dobrze wiedzieć... teraz :/

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 22:48 ]
mówisz o tym?
http://moto.allegro.pl/ra...1508802137.html
to ja dziekuje bardzo. Cena jak za oryginał roverowski (na szrocie powiedzieli mi 300pln za moduł radia)

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 23:12 ]
to to radio nie będzie działało?(chodzi o to z linku co jest złe)
 
 
volverin 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 40
Skąd: krakow



Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 15:54   

HEJ tez wrzuce swe 5 gr u mnie tez radio nie grało a mialem bialy monitor okazalo sie ze w nie bylo tunera radiowego a tuner TV zalany tylko navi bylo sprawne ale co mi z navi jak nic nie gralo, kupilem tuner becker od BMW dalem kupe kasy i po miesiącu szlak go trafil facet wcisnął mi praktycznie trupa ale do sedna monitor TV napewno jest dobry raczej upatrywalbym tu problem zalania tunera radiowego itunera TV drogie rzeczy :( powod zalania!!?? sprawdz uszczelki w tylnych lampach pekaja po latach, skleic dorzucic silikon u mnie susza juz od dawno i nic nie cieknie do bagaznika :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [ R 214 ] Problem z trzaskami w radio
violinerpl Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Cze 27, 2013 16:24
MUcha88_OKC
Brak nowych postów [MG ZR] Problem CB radio VS wzmacniacz
Firq Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Wto Maj 01, 2012 22:01
darek_wp
Brak nowych postów [R45] Radio Blaupunkt Queens 56 - problem
Stacho Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pon Sie 23, 2010 09:20
gregor13
Brak nowych postów [R75] Problem z Kodem Radio Symphony??
leszek_1982 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sob Gru 13, 2008 18:53
Miras31



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink