Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Przy rozruchu szarpanie autem i biały dym.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Przy rozruchu szarpanie autem i biały dym.
Autor Wiadomość
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 18:02   [R75] Przy rozruchu szarpanie autem i biały dym.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam.
Dziś w czasie jazdy auto straciło moc i zgasło. Po ponownym rozruchu (silnik ciepły) było słyszalne metaliczne stukanie w komorze silnika (jakby zawór, ale niekoniecznie) i brak zapłonu. Po ściągnięciu lawetą pod dom po paru godzinach (silnik zimny) przy rozruchu szarpie autem i z rury wydechowej leci biały dym. Czytałem na forum o różnych czujnikach wału korbowego i rozrządu, a także i innych, sprawdziłem wszystkie posty z podobnymi objawami, ale wydaje mi się raczej, że jest to sprawa mechaniczna nie elektryczna, choć mogę się mylić. Dziwi mnie to szarpanie. Nie podmieniałem akumulatora, brak wycieku oleju pod samochodem, bezpieczniki ok. Czy pod domem mogę coś bliżej ustalić, co uległo uszkodzeniu, jakieś sugestie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 18:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 18:25   

zarazek12 napisał/a:
Dziś w czasie jazdy auto straciło moc i zgasło. Po ponownym rozruchu (silnik ciepły) było słyszalne metaliczne stukanie w komorze silnika (jakby zawór, ale niekoniecznie) i brak zapłonu. Po ściągnięciu lawetą pod dom po paru godzinach (silnik zimny) przy rozruchu szarpie autem i z rury wydechowej leci biały dym. Czytałem na forum o różnych czujnikach wału korbowego i rozrządu, a także i innych, sprawdziłem wszystkie posty z podobnymi objawami, ale wydaje mi się raczej, że jest to sprawa mechaniczna nie elektryczna, choć mogę się mylić.
Mogą być wtryski, czujnik ciśnienia na listwie CR lub coś z zasilaniem paliwa (pompy paliwa).
zarazek12 napisał/a:
Dziwi mnie to szarpanie.
Opisz lepiej ten objaw.
zarazek12 napisał/a:
Czy pod domem mogę coś bliżej ustalić, co uległo uszkodzeniu, jakieś sugestie?
Na początek sprawdź płyn w układzie chłodzenia i poziom oleju. Sprawdź również szczelność intercoolera, a dokładnie kolanko od Turbo http://forum.roverki.eu/v...p=468006#468006 Widać od góry w okolicach filtra powietrza.

Jeżeli układ intercoolera jest szczelny to kup jakiś preparat do czyszczenia wtrysków i dolej do baku ale tylko w przypadku kiedy uda się uruchomić silnik.

Kiedy wymieniałeś filtr powietrza?

Sprawdź również pompy paliwa http://forum.roverki.eu/v...p=603297#603297 bo może łapać lewe powietrze z pompy w baku lub mieć za słabe ciśnienie.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 18:45   

Spotkałem się z przypadkiem, że w CDTI w Oplu (silnik Fiata) pękła głowica i miał podobne objawy. Niby jeździł, ale chodził bardzo nierówno, zarzucało obrotami i był duuużo słabszy...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 20:04   

Nie znam się bardzo na naprawie samochodów, gdzie jest listwa CR i czujnik ciśnienia? Szarpanie mam na myśli przy rozruchu są nierówne obroty silnika (siedząc w aucie buja nim do przodu i do tyłu) i czasem gasną lampki na zegarach. Płyn chłodzenia ok i olej w normie. Jutro sprawdzę szczelność intercoolera i pompkę paliwa. Nie wiem, kiedy był wymieniany filtr powietrza, mamy samochód od 2 lat i przez ten okres na pewno nie był wymieniany. Dzisiaj sprawdziłem jedynie styki na czujniku wałka rozrządu i na pompce paliwa. Po przekręceniu kluczyka słychać, jak pompka pracuje, ale nie wiem, czy podaje paliwo. Dodam, że jadąc dzisiaj w podróż do stacji paliw auto sprawowało się normalnie, po zatankowaniu innym paliwem przejechaliśmy około 5 mil i właśnie samochód zwariował. Być może to jest przyczyna?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:45   

zarazek12 napisał/a:
Nie wiem, kiedy był wymieniany filtr powietrza, mamy samochód od 2 lat i przez ten okres na pewno nie był wymieniany.
To obowiązkowo zobacz jak wygląda.
zarazek12 napisał/a:
Dodam, że jadąc dzisiaj w podróż do stacji paliw auto sprawowało się normalnie, po zatankowaniu innym paliwem przejechaliśmy około 5 mil i właśnie samochód zwariował. Być może to jest przyczyna?
Sprawdź czy benzyny nie zalaliście. :!:

Moze o czymś jeszcze zapomniałeś napisać?
 
 
zarazek12 



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: internet



Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 10:11   

Hej!
Wczoraj był u mnie kumpel mechanik i stwierdził, że jednak jest coś z rozrządem i zaworami, więc naprawa w Anglii nieopłacalna. Dałem sobie spokój i szukam innego auta, choć tak jest mi go szkoda, bo to piękny samochód. Teraz idzie na sprzedaż na części, jeśli jest ktoś chętny ściągnąć go do Polski, to czekam na maila darekfl@tlen.pl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Puszcza dymka przy rozruchu
po wymianie oleju
mecho Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Lip 23, 2019 22:01
flatron946455
Brak nowych postów [R75] Pisk przy rozruchu oraz klekotanie/ pisk na zimnym sil
damiang Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Gru 25, 2017 14:08
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Szarpanie przy przyśpieszaniu
nestor_45 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lis 06, 2010 16:53
jesse
Brak nowych postów [R75] Szarpanie przy ruszaniu
Gość Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lis 01, 2010 20:16
jesse
Brak nowych postów [R75] Szarpanie kierownicy przy hamowaniu
darekkojak1 Rover serii 75, MG ZT 16 Czw Lis 01, 2018 18:53
BetJar



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink