Forum Klubu ROVERki.pl :: Uważajcie na tego sprzedawcę, użytkownik forum: Racek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Sob Cze 11, 2011 21:16
Uważajcie na tego sprzedawcę, użytkownik forum: Racek
Autor Wiadomość
xaoo 



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 23:11   Uważajcie na tego sprzedawcę, użytkownik forum: Racek

Jeśli ktoś z Was planuje zakup od użytkownika forum: racek
to mocno ostrzegam.

Zakupiłem przez forum w lutym tego roku zderzak do MG ZR wartości 400zł.
Miał być porysowany, jednak w całości. Okazało się, że ze jest pęknięty w kilku miejscach a wszystkie punkty montażowe są wyrwane lub rozerwane.
Zgłosiłem sprawę i dostałem deklarację otrzymania innego egzemplarza.
Gdy po tygodniach czekania nic nie przyszło, próbowałem kontaktu.
Mojego numeru Pan Tomasz nie odbiera (zastrzeżone jak najbardziej) ale kontakt był zerowy do dzisiaj (z pominięciem przypadków, gdy odpowiadał np. na GG innym numerom niż mój, do czasu gdy było powiedziane, w jakiej sprawie jest kontakt). Mnie taka zabawa w kotka i myszkę zmęczyła.

Jednak dziś zobaczyłem na forum nowe ogłoszenie wystawione przez użytkownika, więc zadzwoniłem z nadzieją, że skoro znów sprzedaje to odbiera telefony - otrzymałem deklarację "rozpierdolenia łba i zajebania gdy dowie się gdzie mieszkam". Chyba komentować nie trzeba.

Ja sprawę zgłaszam na policji a Was Forumowicze ostrzegam.
Dla jasności sprawy chętnym przedstawię fotki kupionego zderzaka, przelewu, logi korespondencji i bilingi rozmów.

Dla przestrogi podaję dane:

T_masz A_am_ki
F_rtec_na 62/_
58-314 wałbrzych
nr konta m bank
53 1140 2004 ____ 3002 5588 1335
racek666@o2.pl
793 735 481

Dane podaję, by móc zidentyfikować w przyszłości ogłoszenia z jednoczesnym zamaskowaniem wrażliwych danych osobowych.
_________________
Paweł S.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 19, 2011 23:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Pią Maj 20, 2011 14:08   

Zgadzam się z kolega
Kupiłem u niego sprężyny H&R
Paczka przelewem bo niby za granica jest i co minął tydzień a dalej jej nie mam i kasa poszła a kontakt słaby i niby wysłane gada......... Nie polecam go
 
 
 
racek 




Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 53
Skąd: wałbrzych

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 20, 2011 16:36   

xaoo, Zderzak byl wyslany kurierem .Przed zakupem wyslalem zdjecia sprzedawanego produktu. Nie bylo mowy oczywiscie nic z e ejst popekany jedynie porysowany. Po ok tyg od nadania paczki dzwoni do mnie i twierdziz e zderzak doszedl ale ma popekana ta dolna dokladke.Prosilem o zdjecia nie moglem sie ich doprosic Oczywiscie osoba ywierdziz e wyslala mi je tyle z eja mam niby poczte na tlenie i to moja wina ze nie dochodza. ok przystalem na to ze bd wyslany 2 zderzak mimo ze w chwili odbioru paczki kupujacy mial spr zderzak przy kurierze czy jest caly.Nie zrobil tego!. Nagle po nast tyg okazuje sie ze zderzak am urwane zaczepy i nie mozna go zalozyc. Dziwne najpier byla dokladka popekana ok no nie weim moze przeoczone to zostalo podczas pakowania ale miala byc wymiana ale jak pisz ei dzwoni ze caly jest popekany i wszytkie zaczepy urwane odpuscilem dalsza rozmowe i korespondecje z Ta osba gdyz uwazam ze chce mnie naciagnac. Odbierajac paczke mogla spr u kuriera zawartosc i wtedy jakby bylo cos nie tak domagac sie zwrotu .tyle w tym temacie.
Jago, sprezyny zostaly wyslany ekonomiczna paczka tydzien trmu .Nie moja wina ze tak dlugo idzie ale napewno paczka dojdzie wiec tez mam tyle w tym temacie do pwoiedzenia

A tak teraz sie zapytam czy normalne sie jak osoba dzwoni po pólnocy i nie sa to jakies sygbnaly potrafi po 20 razy dzwonic do skutku az sie odbierze i pozniej sie dziwi ze leci troche miesa w jej kierunku
 
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Pią Maj 20, 2011 16:46   

Cofam to co pisalem o koledze racek pozdrawiam
 
 
 
racek 




Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 53
Skąd: wałbrzych

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 20, 2011 16:49   

Jago, Potwierdzam kontakt slaby ale oszustem nie jestem rowniez pozdrawiam
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pią Maj 20, 2011 18:28   

racek, rozumiem, że temat jest gorący, ale przyłóż się proszę do pisowni, bo ciężko przeczytać to co napisałeś :/ .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Czw Cze 02, 2011 18:00   

Panowie czy czekanie na paczkę 3 tygodnie jest ok? Przesyłka ekonomiczna....
 
 
 
leszczu 




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 18:08   

Po naszej poczcie można się spodziewać wszystkiego ,ale żeby na paczkę czekać 3 tygodnie. :hmm: To jest chyba coś nie tak. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 17:19   

I jak tu się nie wkurzyć jak czeka się tyle. Nr paczki by mi wszystko powiedział lecz ciężko kolega racek ma go przesłać :/

[ Dodano: Pon Cze 06, 2011 17:19 ]
Dalej nie ma paczki już 4 tydzień. Kontakt zerowy i brak podania mi nr paczki
 
 
 
NiceMan 



Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 178
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:09   

4 tygodnie ^^ Nie masz co czekać. Na bank poczta nie trzyma tyle czasu przesyłki. Wałek jak nic.
 
 
 
bolcik 



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:42   

pewnie ze nie do tygodnia w Polsce dochodzi paczka :) nie wyslal pewnie jeszcze. jezeli dojdzie popatrz na stemple i napisz tutaj ew wstaw fote
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:58   

O ile w ogóle dojdzie bo na nr paczki mogę sobie pomarzyć :sad: plany mi psuje to tylko
 
 
 
BialyPro 



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 10
Skąd: Mrozy



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:09   

jeżeli bedziesz miał numer paczki daj znać na pw wszystkie informacje Ci ogarne pozdrawiam.

PS: jeżeli ktoś ma jakis problem z paczkami Poczty Polskiej może pisać PW postaram sie pomóc
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 22:06   

W ogóle kontaktu już nie ma z rackiem. Paczka zamówiona była 11 maja. No to w plecy jestem, powodzenia innym kupującym bo ja nie polecam i już mam dość nerwów pozdro
 
 
 
Matexx 




Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 22:36   

Ja to nie wiem. Koleś w ogóle jak widać oszukał was. Ja bym sprawe inaczej załatwił.. Na pewno jakis klubowicz forum mieszka w Wałbrzychu... Pogadać napisać.. żeby obił morde i się skończy.;D... Ja ktoś by mnie tak oszukał to sam osobiście bym pojechał bo przecież miejsce zamieszkania macie napisane i bym go oduczył oszustwa.. jak nie to sprawa na Policje.;). pOzdrawiam.
_________________
www.matexx.pl
 
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 22:40   

Hehe wiesz więcej mnie paliwo wyjdzie bo daleko mam :smile:
Ostatnio zmieniony przez Jago Wto Cze 14, 2011 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
michfra88 




Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 132
Skąd: Szczecin

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 22:45   

Jago, to płaciłeś z góry w ogóle nie znając osoby?
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 22:47   

Tak na przelew bo chodziło o czas on miał wysłać 11tego maja a ja przelew bo mówił że jedzie za granice i pobranie się nie opłaca. Ja dotrzymałem słowa
 
 
 
xaoo 



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 23:19   

Pozwolę sobie doprecyzować mój przypadek
1) zakup w lutym, wpłata na konto, wysyłka umiarkowanie leniwa
2) zderzak zamówiony na adres gdzie jest warsztat, gdy przyszedł właściciel poinformował mnie o problemie a ja sprzedawce. Racek powiedział, żeby podesłać fotki i prześle nowy albo zwróci kasę.
3) po tygodniu zrobiłem i przesłałem zdjęcia
4) kontakt się urwał
5) po kilku tygodniach, dzwoniąc tym razem z zastrzeżonego, udało mi sie złapać - usłyszałem że jest w trasie i oddzwoni
6) minęło kilka tygodni - kontaktu brak, zastrzeżonych też nie odbiera
7) pojawiła się aukcja jakiegoś telefonu na serwisie aukcyjnym, zadzwoniłem z numeru stacjonarnego z Wałbrzycha (via voip) - odebrał, chyba był zaskoczony, poprosił jeszcze raz o fotki, kontakt wrócił
8) fotki tym razem odebrał, stwierdził, że wyjeżdża z kraju, ale wyśle nowy zderzak (deklaracja)
9) mijają kolejne tygodnie, kontaktu brak, zderzaka brak
10) tym razem wystawił coś na forum klubowym, zagadałem z innego numeru na GG, zmienił zdanie - stwierdził, że mu się odwidziało, że zderzaka nie wyśle, bo mogłem sprawdzić (po 2 miesiącach zmiana zdania?!). Na pytanie - czy uchwyty montażowe też zniszczył listonosz jakoś nie potrafił odpowiedzieć. Odpowiedzialność zrzucił na nieznaną mi osobę (podając jej numer telefonu), bo jak tym razem stweirdził, zderzaka nigdy nie widział a kto inny go wysyłał. Chciałem znaleźć kompromis - zaproponowałem zwrot 50%, przystał po czym zgadnijcie co zrobił? Zapadł się pod ziemię.
11) Ostatnia próba kontaktu to groźby o rozpi....enie mi łba i wyzwiska i teksty, że mogę mu o.......ć.

Ja sprawę zgłosiłem na policję, a że w wakacje odwiedzam Kotlinę Kłodzką (chyba najładniejsze miejsce w Polsce), to sprzedawcę chętnie poznam osobiście i dam szansę spełnienia obietnicy.

Na zakup zdecydowałem się dlatego, że to pierwszy sprzedawca od kilku miesięcy, który deklarował, że sprzedaje zderzak niepęknięty i nienaprawiany - a ja takiego właśnie szukałem.

Roverki to trzeci moto klub z jakim sympatyzuję i przyzwyczaiłem się, że w takich miejscach bywają specyficzni ludzie (przykład: z jednym z klubowiczów odległość połowy kraju nie przeszkodziła w spotkaniu i wymianie na zawieszenia :) ) a społeczność chwasty odsiewa. Stąd ogólne zaufanie.

Gdyby komuś brakowało danych do zgłoszenia podobnego incydentu stosownym organom, chętnie pomogę - skompletowałem co trzeba.
_________________
Paweł S.
 
 
 
Jago 



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 211
Skąd: Dzikowiec



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 16:57   

Już miesiąc od zamówienia i nic. Zero kontaktu na wszystkim co jest możliwe

Kontakt powrócił i wina poczty bo odesłała paczkę z powrotem więc Racek jest wporządku
Ostatnio zmieniony przez Jago Wto Cze 14, 2011 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów zna ktoś tego sprzedawcę? --HRAUTOMOBIL CZĘŚCI ROVER HONDA--
KRYS Offtopic 11 Czw Mar 25, 2010 14:35
Mayson
Brak nowych postów [220sdi 98] Pytanie o sprzedawce
kaciorek1000 Offtopic 13 Pon Wrz 21, 2009 12:34
NEOSSS
Brak nowych postów Uważajcie, bo ślisko :)
xtek Offtopic 22 Sro Gru 15, 2010 17:40
xtek
Brak nowych postów Proszę - uważajcie na drodze
Marrkus Offtopic 71 Pią Sie 22, 2008 22:04
Mayson
Brak nowych postów Użytkownik Mestwin_Krol na allegro
marcel_n Offtopic 9 Sro Paź 24, 2007 16:36
tolik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink